Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz Johnny Cage #22 üzenetére

    Mint ahogy arról sem, hogy ezek melett a ditherzaj és a panel fényerő függő cicergése még a legdrágább modellekben is jelen van (lásd: Pana VT széria).

    Hiába tudja papíron a legjobb képminőséget, ha látom a villogását, meg hallom a cicergését, ráadásul mindezt 4-500 ropiért...

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz julius75 #73 üzenetére

    julius75:

    A Junosztyot inkább a plazma tábornak ajánlgasd, én mindkettőnek látom a vibrálást és egyiktől sem viselem el. Főleg nem ennyi pénzért.

    Ijk:

    Biztosíthatlak, a cicergés nem a tápból jön, nem is a beépített hangszórókból, hanem magából a panelból. Én épp úgy meglepődtem egy 450 ezret kóstáló 55"-os VT30-nál ahogyan te, hidd el nem volt kellemes meglepetés. A többi amit leírtam, szintén saját tapasztalat, ezért is ment vissza a boltba két együtt töltött hét után.

    Összefoglalva:

    1. másfél két méterről még látható ditherzaj
    2. kalibrálás után is bandingol finom színátmeneteknél (nem, nem a forrás volt gagyi)
    3. cicereg a panel (igen a panel, nem a táp, nem a hangszórók)
    4. villódzik (elsősorban nagyobb összefüggő világos részeknél, pl: a kép egy része az eget mutatja, én a fényerő előállítáásnak6beállításának a módjára tippelek mint ok, tehát nem úgy vibrál mint egy katódos, inkább villódzik, világos jeleneteknél jön ki a legjobban).

    Én elhiszem, hogy van aki ezt nem látja, nem hallja, vagy egyszerűen nem veszi ezeket észre mert nem elég jó a szeme, füle, nálam ezek együtt váló ok kategóriába esnek, főleg ennyi pénzért.

    Az LCD-mnek meg szar a feketéje, szar a mozgásfelbontása (főleg a két hét plazma után volt fájdalmasan gyenge, de azóta visszaszoktam :DDD ). Mindezek ellenére amíg jobbat nem találnak ki, addig számomra inkább elviselhetőek ezek a hibák, mint a plazmás jelenségek. Ennek ellenére rendre megnézem az új plazmákat is és titokban imádkozom, hogy végre eltűnjenek ezek a jelenségek, de marketing ide, alacsony kapcsolási idejű foszfor oda, egyelőre nem javult ahelyzet. Bár utóbbitól a villódzás érzehetően lacsonyabb lett.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Az említett Vt30-as pana plazma két hétig volt nálam otthoni körülmények között egyébként sötétített szobában.

    Nagyon nem szeretem amikor valaki(k) megpróbálják nekem bemagyarázni, hogy amit láttam/hallottam az tulajdonképpen nem létezik. A halucinálást meg a vizionálást meghagyom a politikusoknak.

    Érdekes: az LCD tulajok tisztában vannak a technológia hiányosságaival, de úgy látszik a plazmások képtelenek elfogadni azt, hogy a plazma sem tökéletes. Hogy összehasonlítom-e az LCD-t a VT30-cal? Jóhogy, mindkettő képmegjelenítésre való. Én nem szidtam senkit, és nem tettem sértő megjegyzést egy plazma tulajra sem, pusztán leírtam a saját keserű tapasztalatomat, ezzel szemben ti képtelenek vagytok kulturált keretek között a másik szidalmazása nélkül szakmai alapon beszélgetni a témáról. Az a stílus ahogyan sikerült megnyilvánulnotok, minősíti a plazmásokat és akik majd jönnek és olvassák ezeket a sorokat le fogják vonni a konzekvenciát. Erdoke, rajtad különösen meglepődtem, te évek óta látod a munkásságomat, ha valakinek, hát neked tudnod kéne, hogy én soha nem állítok be trollkodi egyetlen topikba sem, amit az előzőekben leírtam arra nem öt perc alatt jutottam egy Pana shopban kiállított TV előtt.

    Ijk:

    A ventik le voltak húzva, a hátsó panel le volt szedve, úgyhogy mégegyszer: nem a ventik, nem a táp, nem a magas frekis meghajtó áramkör, és nem a hangszóró volt a hang forrása. Teljesen jól behatárolható volt, mivel hátul csak egy nagyon halk brumm volt a táp környékén ami szerintem normális, az előröl egyáltalán nem hallatszott. EZ meg magas frekis cicergés ilyet venti nem ad, táp is max akkor amikor döglődik benne a szekunder oldal, de mondom: a táp oldalán ez nem volt hallható.

    Egyébként bárkihez szívesen elmegyek plazmanézőbe, még azt is el tudom képzelni, hogy rossz példányt fogtam ki, bár 2011-ben az a VT30 volt a 2D-s csúcsmodell, ergó jobbat ha akartam volna sem tudtam volna venni.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz erdoke #96 üzenetére

    "Én elhiszem, hogy van aki ezt nem látja, nem hallja, vagy egyszerűen nem veszi ezeket észre mert nem elég jó a szeme, füle"

    Ez volt az első hozzászólásomban, szerintem ebből kiderült, hogy nem érint mindenkit a dolog, de ez nem azt jelenti, hogy a plazma nem csinálja ezeket, hanem csak annyit, hogy a többséget nem zavarja, vagy nem veszi észre ezeket a jelenségeket. A kérdés, hogy vajon shopban el lehet-e dönteni, hogy az embert zavarják-e ezek a részletek, vagy sem. A hangot például biztosan nem, mert sosem lesz olyan csönd egy shopban. Panásoktól hallottam már azt is, hogy a plázákban olyan szar az elektromos hálózat, hogy ez rájátszik a villódzásos jelenségre, mint ahogyan a shopban használt beállítások és maga a megvilágítás (jellemzően magasfrekis fénycsövek) is. Ember legyen a talpán aki el tudja dönteni, én például több shopban is megnéztem a VT30-at mielőtt megvettem, és például a villódzást láttam, de meggyőztem magamat hogy ez otthon nem lesz ilyen rossz. De a ditherzajjal, bandingolással meg a cicergéssel énis csak otthon szembesültem, pedig azt gondolom elég alaposan megnéztem a készüléket mielőtt megvettem.

    A villódzásnál például én arra tippelek mint okra, hogy a nagy egybefüggő hasonló fényerejű felületeknél egyszerűen nem tudják előállítani pontosan azt a fényerőt minden pixel mögé, mint amit az eredeti képtartalom megkövetelne, ezért látszik ez a hullámzás, szóval lehet, hogy a PWM moduláció miatt áll elő ez a jelenség, de köze lehet a foszfor kapcsolási idejéhez is. Szívesen olvasnék erről.

    Erdoke: ha egyszer ráérsz, szívesen megnézném a rendszeredet, én örülnék neki a legjobban, ha kiderülne, hogy nálam nem stimmelt valami. Egyébként a végére már a hullámzás zavart a legkevésbé, a zaj meg a dithering sokkal inkább idegesített, de azt is el tudom képzelni, hogy a zaj változhat más szettel, a ditheringet meg valami felerősített, mondjuk a kábel vagy a forrás.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz erdoke #100 üzenetére

    Na erről van szó, lehet, hogy csak kiestek a látókörömből olyan modellek, amik bizonyos értelemben jobbak. Anno meg sem fordult a fejemben, hogy a VT30-on kívül mást is nézzek.

    Te mit ajánlanál, milyen modelleket nézzek meg? Akár üzletet is ajánlhatsz, ahol a pláza shopoknál esetleg alkalmasabb a terep a vizsgálódásra.

    junkpod:

    Mostani LCD-m gyárilag bandingol, kalibrálás után nem. Természetesen távolról sem tökéletes a színreprodukció, de durva jól látható, zavaró, mondhatni az ember arcába tolakodó hibák kalibrálás után nincsenek. Persze: cloudingol, a mozgásfelbontása sem több 7-800 sornál, a feketéje sem tökéletes (főleg a clouding zavaró amúgy). A VT30-nál sajnos kalibrálás után is jól láthatóan sávosodott a dolog, míg a mellette álló A6-os samun nem, pedig hát az minden csak nem egy csúcsmodell, bár amikor vettem még felső közép kategória volt. Pedig anno még segítséget is kértem a plazma topikban hátha valami beállítás mégsem stimmel, de két hét alatt nem tudtunk jobb eredményt produkálni a már kalibrált panelon.

    Mindegy is, remélem javasoltok pár modellt az 50-60"-os kategóriában amit érdemes megnézni. Hátha találok valami jót. A dark knight első részében látható sötét jelentek valóban azon a plazmán néztek ki a legjobban.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák