Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • feketebirka

    csendes tag

    válasz MK VII #14 üzenetére

    windoz 60 giga, egy izmosabb játék 40 giga, egy komolyabb program is ennyi. a levezezés sem árt, ha ssd-n van. amúgy is zajos és zúgós a vinyó. meg sokat fogyaszt. notiba is csak ssd, oda is nagyobb, ha kell bármire a hely. másrészt pedig nem a mának veszed a cuccot, mert hamar szűk lesz a hely.

  • Patice

    nagyúr

    válasz MK VII #14 üzenetére

    Én ma már el tudom képzelni, hogy adattárolásra használom ezeket.

    Pl. egy 1 TB-os SSD ideális egy nagy veszteségmentesen tömörített zenei könyvtár tárolásához, amiről jellemzően csak olvasás történne (lejátszás) és így az adott zenelejátszó eszköz mentesül a HDD-k motorja keltette elektromos zajtól, no meg persze villámgyors lesz az adott állomány elérési ideje, ami megint csak kedvező a hangminőség miatt.

    Az adatok backupja meg természetesen lehet HDD-n. :))

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • Reggie0

    félisten

    válasz MK VII #22 üzenetére

    Pedig siman kell. A virtualis gepek viszik a helyet, HDD-rol pedig baromi lassan futnak.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz MK VII #14 üzenetére

    "Nem úgy volt, hogy az SSD-k nem adattárolásra szolgálnak? Nem is olyan rég ( 1-2 éve ) nem egy hír/cikk számolt be arról, hogy ezek az eszközök NEM adattárolásra vannak kitalálva."

    Nem. Az úgy volt hogy a fajlagos drágaságuk miatt nem éri meg kvázi offline adattárolásra használni őket, mert arra sokkal olcsóbb a merevlemez és amikor filmet akarsz nézni akkor tökmindegy hogy 400 vagy csak 50 MB/s-el jöhetne az adat ha amúgy a filmnézéshez csak 1-2 MB/s kell.

    Tehát ne tárold a torrentezett filmeket ssd-én mert nem profitálsz az előnyeiből cserébe drága. Ezzel szemben aktiv adattárolásnál már nagyon sokan használják, pl. virtualizáció, esx cluster stb, bárhol ahol nagy mennyiségü adatot kell gyorsan kiszolgálni, ott lealázzák a merevlemezt és ilyen helyeken megéri az ssd az extra árát.

    Ma pedig arra tart a piac hogy csökken az árkülönbség, igy előbb utóbb a merevlemez el fog tünni és mindenki ssd-t fog használni akármilyen adattárolásra (persze ehhez kell még 10-15 év). Ez a külső ssd meghajtó ennek az első szárnypróbálgatása.

  • feketebirka

    csendes tag

    válasz MK VII #22 üzenetére

    a jelenlegi win7-emet 3 éve installáltam. jelenleg 33 gigát foglal az ssd-men, mert az installer mappát (ami 15 giga) átlinkeltem a vinyóra. ez csak a windows mappa. ha számolunk rá egy kis swap-et meg a hibernálást sem kapcsoljuk ki, akkor máris 60 gigánál vagyunk. lehet hogy a szűz 8.1-es 64 bites foglal 15 gigát, de ugye nem gondoltad komolyan, hogy rátelepíted egy 16 gigás drájvra !? A totál abszolut minimum az a 64 giga. De ha már akarsz szöveget szerkeszteni, akkor inkább 128.

    A user könyvtáram 22 giga .. pl google earth (amit melóhoz használok) 2 gigát szemetel bele. ugyanít a browserek legalább fél giga fejenként.

    Jelenleg 60 giga játék van az ssd-n, de csak mert a ffxiii-t átraktam a vinyóra, ami önmagában 60 giga. A másikból is 40 gigát visz egy játék.

    A maradék programok összesen 40 gigát adnak. Ezek sem dísznek dekkolnak itt.

    Jelenleg 180 gigát foglalok a 240-ből, s azon gondolkodom, hogy a 2 terás vinyót egy 512-es ssd-re cserélem, a vinyó meg megy a szerverbe.

    Na, akkor a szerver: hát egy hangforrás van benne (pedig 2 venti is pörög benne). Na mi !? hát a vinyó! Nem sikerült megoldani, hogy k.ssba legyen, pedig direkt olyan házat vettem. Ezek a 3.5-es vinyók rezegnek mint a fene, és hiába gumibak ide, felfüggesztés oda, nem sikerült még megoldani azt, hogy ne rezegtesse az egész házat valamilyen szinten.

    Nem mondtam egyébként, hogy mindenkinek rohannia kéne terás ssd-t venni. Viszont a fél terás már elérhető. Fél terással már pl meg tudod csinálni, hogy a nagyobb cuccokat feltolod nas-ra. Oda persze jogos a vinyó. Viszont látni kell, hogy amíg a vinyók ára nem csökken (már több éve a 2 terás a sweet point 20 környékén), addig az ssd-ké igen. Szóval a 320 gigára talán most még nincs sokmindenkinek szüksége, de a közeljövőben már tuti. S gondolom te sem a mának veszed a hardvert, hanem inkább már a holnapnak. vagy a tegnapnak !?

  • siti

    senior tag

    válasz MK VII #22 üzenetére

    Szóval akárki akármit mond egy 320GB-os SSD-nél többre jelenleg és később sem lesz reális magyarázat.

    Bill Gates is pontosan ezt mondta a 640KB-ra :))

    Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

Új hozzászólás Aktív témák