Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • motorhead

    aktív tag

    Fogyasztás : 140W hát... sikítva fogyaszt ez kevesebbet 40%-al mint a nem LED világítású TV-k.

    Bár az én TV-m csak 32"-os, mégis 115W vagy kevesebb fogyasztást ír a Manual-ja.Ha lineárisan nő a fogyasztás a képátlóval, akkor ez is 140W-ra jön ki Kb. Akkor az én TV-m is 40%-al fogyaszt kevesebbet? Mert az enyémre nem írták rá ezt a szép 40%-os energiamektakarításos cimkécskét.. De a SAMSUNG felirat is lemaradt róla..

    (egy nagyon nem SAMSUNG párti....)

    ..--OLDSCHOOL FOREVER--..

  • motorhead

    aktív tag

    válasz Alpi #57 üzenetére

    Nekem az a tapasztalatom, hogy minkét kimeneten csak egyforma beállítás lehet a frekit illetően.
    Sajnos ez a képremegés másból is adódhat, nekem is volt ilyen problémám. Egy driver csere megoldotta (egyszerűen a legújabb driverrel már nem volt gond..) De az a képremegés nálam afféle zilálás volt. Remegtek a karakterek szélei.

    ..--OLDSCHOOL FOREVER--..

  • motorhead

    aktív tag

    válasz Alpi #62 üzenetére

    Hát ha 100HZ-et akarsz... szerintem csak így lehet.Mert külömben mindíg a default monitort fogja venni alapul, ezért az ha ott 60Hz márpedig tft-n az ,akkor a másik kimenetre sem enged csak 60Hz-et

    ..--OLDSCHOOL FOREVER--..

  • motorhead

    aktív tag

    válasz Alpi #68 üzenetére

    :D Ez olyan ,mint mikor egy újságban reklámozzák az XY gyártó legújabb nyomtatóját egy demóképpel..

    ..--OLDSCHOOL FOREVER--..

  • motorhead

    aktív tag

    Ez a 100Hz-es téma valóban igaz, és valóban sajnos sokan nem értik miről van szó. Közben én is újragondoltam a dolgot, és rájöttem, itt nem lesz 100Hz azon a TV-n soha a beállítható freki ha a számítógép képét rakod ki rá. Tényleg csakis a mozgóképjelenetek finomítására szolgáló technológia, amit szerintem nem is így kellett volna elnevezni. Egyébként elég visszagondolni az egykoron bejött valóban 100Hz-es 16:9-es TV-kre ahol ugyanúgy volt a gyors mozgásoknál kockásodás. Tehát itt már eleve megbukott egyébként is a dolog.
    Találóbb lett volna gyors jelenetkövetés javításának nevezni a dolgot. És más frappáns angol nevet találni neki.

    Akinek nem inge ne vegye magára,de tényleg hagyjátok már abba ezt az ólom, meg cink, meg hegesztés meg környezettudatos gyártástechnológiai hozzászólásokat.Kit érdekel ez? Vagy aki ezeket beírogatja az eszerint vesz TV-t? Ki az a fórumozó aki mérlegeli ezt vásárláskor? Maximum a fogyasztást, de erről már írtam lejjebb..

    Ez olyan mint az "újrahasznosítható műanyagból készült" felíratok. Biztos jól fest egy félmilliós TV-n egy ilyen nem? :) Mikor dob ki ilyen bárki a szemétdombra? 10-20-30 év múlva?

    ..--OLDSCHOOL FOREVER--..

  • motorhead

    aktív tag

    válasz Kernel #142 üzenetére

    Semmi gond a helyesbítéssel. Itt ha figyel az ember, sőt minden cikk utáni hozzászólásokban, még tanulhat is új dolgot.
    Főleg ha technikai elírás vagy rosszul értelmezés, nem megfelelő tájékoztatás van ami félrevezethető lehet, szinte kötelező is kell legyen a megfelelő javítás. Megfelelő hangnemben,és megfelelő ismeretek mellett..

    Ellenben ha pl. helyesírási hibát látok, vagy ilyen nem igazán a cikkhez kapcsolódó dolgot veszek észre, ami bár zavarja a szemem de a cikk szempontjából nem félrevezető vagy félreértelmezhető, azt én inkább privi-ben jelzem, hogy ezt meg ezt javítsd ki mert elírtad. De nem teszem ki a hozzászólásokba, hogy : ha nem tudsz helyesen írni, tanunlj meg írni stb.
    Mert ezzel akarva akaratlanul leminősíted a cikkírót. Meg más is aki ezzel írja tele a fórumot.

    Én magam is írtam már hosszú cikket, és nem a helyesírással voltam a legnagyobb gondban, biztosan volt is benne néhány elírás. De éppen elég volt figyelni a jó fotókra, összeszedett gondolatokra, megfelelő tálalásra, helyesen leírt fontosabb paraméterekre stb..

    Bár lehet mondani, hogy aki cikkírásra adja a fejét,az legyen 100%-ig hiteles és 100% helyesíró stb. De állítom ha bárki itt talál helyesírási hibákat, nem biztos hogy észrevesz pl. tördelési malőröket amit egy tördelő egyből kiszúr. Egy tördelő meg nem feltétlen veszi észre,hogy baromságot ír és összekeveri a Mhz-eket a Gigaherzekkel vagy akármi.
    Legnagyobb megdöbbenésem, hogy szaklapokban is találok akkora blődségeket, hogy a fejem fogom.Tételesen pont számtech.újságokban. Nem is olvasok jó ideje ilyeneket. Sokszor többet ér egy ilyen fórum mint ez itt, vagy bármely másik. Hitelesebb, pontosabb, sokoldalúbb.

    Bocs mindenkitől a kitérőért.

    ..--OLDSCHOOL FOREVER--..

  • motorhead

    aktív tag

    válasz Akybron #144 üzenetére

    Ezzel a LED mérettel én vitatkoznék. Ha csak abból indulok ki, hogy pl. a vinyókon fellelhető ledek mérete amelyek közvetlenül a nyákra vannak integrálva azok olyan 0,5mmx0,5mm-esek. Ami nem egy mai technológiai méret. Most nem tudom megmérni, de lehet kisebbek is. Maradva az 0,5mm-nél, akkor az 1,5mmx1,5mm hiszen 3db led kell egy képponthoz. (RGB).1,5mm x 1980 képpont az 2970 mm tehát kb 3méteres a kép hosszanti fele. Ez még jóval több mint a mai TV-k átlagos 1m-es szélessége, de nem hiszem, hogy ezzel a LED technológiával készül, a valódi LED tv. Sokkal kisebb szitázott LED-ekkel, amik lehet csak összesen 0,5mm-esek. Sőt úgy emlékszem a Sony fólia kijelzőjén is LED ek vannak amik szintén csak felszitázva kerülnek a vékony fóliára és bőven kisebbek az említetteknél.

    ..--OLDSCHOOL FOREVER--..

  • motorhead

    aktív tag

    Na ja... Super-PVA panellal szerelt TV. Nekem is ilyen panel van a TV-m ben. Nekem ennyi elég is, plusz a nagy fényerejű LED világítás, hogy elképzeljem a képminőségét.Biztosan nagyon szép képe van.

    Ehhez képest még mindig bedőlnek az emberek a 100ezer forintos 82cm-es LCD TV-knek, és kérdőre vonják, hogy történetesen az enyém meg akkor miért volt majdem 2x ennyi? Fogalma sincs az átlag usereknek, hogy ez a döntő egy LCD TV képében. Nem a kontraszt meg a válaszidő. Persze az is számít, de a panel a lényeg, az határozza meg az árat.
    Ebből kiindulva nem nehéz a nagy többséget bármilyen LED-TV meg ilyen-olyan elnevezésekkel elámítani. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom, hogy 100 emberből 5 érti a felíratok jelentését, abból a 5-ből meg 2 aki van olyan tájékozott, hogy nem hiszi el :)

    [ Szerkesztve ]

    ..--OLDSCHOOL FOREVER--..

  • motorhead

    aktív tag

    válasz Chaser #204 üzenetére

    Általában értem , hogy nem nézi meg az átlagember mit is tud valójában a kiszemelt TV. És ami meg mondjuk nem feltétlen róható fel, de egy átlagember nagyon keveset ért meg még a csak reklámfogásnak szánt technikai paraméterekből is. Tényleg nagyon tájékozottnak és olvasottnak kell lenni ahhoz, hogy minden paraméter érthető legyen. Innen nézve nem feltétlen értik, miért 100k egy 82cm-es TV a másik meg 180k. Ha csak a körülöttem lévőket megkérdem, eggyeltalán tudják e mi az a LED meg válaszidő stb... sokan a fejüket csóválnák.

    :) De ha nagybetűvel ráírják egy TV dobozára, hogy ez bizony LED technológia, meg 2ms válaszidő akkor az ismeretlen szó és a semmit nem mondó paraméter miatt lehet azt a készüléket veszik meg..

    [ Szerkesztve ]

    ..--OLDSCHOOL FOREVER--..

Új hozzászólás Aktív témák