Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vismajor01

    addikt

    Sziasztok!
    Nemrég lettem én is büszke tulajdonosa egy Samsung Galaxy s wifi 5.0 tabletnek. :) (szép rövid neve van, az egyszer biztos)
    Most nem szólnék hozzá a topik elején elhangzottakhoz, apple vs samsung, meg voltak az okai, hogy miért ezt vettem meg(egyébként én a speedshopban 45ért, 2 év gyári garanciával) nem kezdem el ecsetelni más tulajdonosoknak.^^
    Öröm volt hozzáértők hozzászólásait olvasni, és kiokosodni, tulajdonképpen mit is tud a vasam. :D Az már csak a sors iróniája, hogy a készülék megvásárlása után tévedtem ide, és olvastam el a 600 oldalt(vagy mennyit) :D.
    Remélem, ha én is kitapasztaltam a kicsit, én is hozzá tudok járulni a "helpdeskhez" de azért az elkövetkezendő időkben valószínűleg csak kérdezni fogok. Kezdem is:
    Nem találtam a topikot végig olvasnán sem, hogy mit kezdtetek a háttérkép problémájával. Lehet, hogy én vagyok speciális eset, de a szituáció nálam a következő:
    Az első főoldalon csak 1 oldal van a 7 helyett. Amikor háttérképet akarok kiválasztani, megad egy négyzetet, amit tetszés szerint növelhetek, egy megadott pontig, hogy mit rakjon ki háttérnek. Gondolom ezt azért csinálja, mert a kép felbontása nagyobb, mint a telefoné.(800x480? ilyesmire emlékszem) Ezzel alapjában nem is lenne baj, bár én már azt is kifogásoltam, hogy akkor miért nem kicsinyiti le, vagy nem tudom, oldja meg okosba. De a probléma az, hogy elfogadva ezt a korlátozást, kijelölöm a képen, amit háttérnek szeretnék. És amikor kirakom a háttérnek, akkor az a kis négyzetnyi terület a képből is kivan nagyitva(mert gondolom az meg már KISEBB mint amennyit a képernyő tudna), szóval az adott képből csak egy X százalékot látok, mondanom sem kell, ez (kb) élvezhetetlenné teszi a képet. Letöltöttem egy packot, amiben direkt ehhez a felbontáshoz vannak képek, viszont ott is szórakázni kell a jelölő-négyzettel, és megint kinagyitja az általam "kivágott" részt... Nem lehet valahogy kikapcsolni, hogy kikelljen jelölnöm bármit is a képen? (A folyamat, ahogy próbálkozom: Galéria/beállítások/megint/beállít, mint.../háttérkép)
    Előre is köszi a választ, és bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett.

    Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

  • Vismajor01

    addikt

    Sziasztok
    Olvastam, hogy a garanciáról folyik a diskurzus.
    Nos, én is, a speedshoopban vettem, de nekem nincs semmilyen matricám. Van egy nyugta, egy garancialevél, egy quick start guide, egy rövid kezelési utmutató(ugyanaz, csak magyarul :S) és egy warranty card, amin egy speedshop.zrt pecsét van és a dátum. De ettől még él a 2 év gyártói gari, igaz?
    a másik kérdésem, hogy hol tudom és mivel beregisztrálni a tabletem?(a linket még megtalálom, de a kódot hol keressem hozzá?)
    Ja, és milyen szoftvert ajánlotok a térképhez, mert ami gyárilag benne van, rátudok zoomolni, de nem állít élességet, így meg nem sok értelme van...

    Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

  • Vismajor01

    addikt

    Van egy észrevételem, nem tudom, ti találkoztatok-e vele.
    A telefonon, ha a főképernyőn vagyok, alul látható egy nagyon keskeny csík(talán 1 mm). Ahol valaogy megtörik a képernyő, és alaposabb vizsgálat után rájöttem, hogy a jobb oldalán látható egy kis zöld, és pár fehér pötty. Gondolkoztam mi lehet, és aztán rájöttem, hogy a képernyő jobbfelső sarkában lévő akkumulátor-elem, és az óra számainak tetejét látom, egy nagyon vékony sávban. Mi lehet a baj? Szoftver? Vigyem vissza garanciával?
    Előre is köszi a tippeket

    Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

  • Vismajor01

    addikt

    válasz kerekfej #769 üzenetére

    Akarom mondani tablet, nem telefon, na. :) De egy tévesztés miatt nem kell az egész hozzászólást figyelmen kívül hagyni :)

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

  • Vismajor01

    addikt

    Nekem megy a navi?
    Bevan kapcsolva a GPS, rányomok, hogy Navigáció, de mikor beirom a címet, kiírja, hogy "müködő adathálózat szükséges"
    Net kell hozzá?

    Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

  • Vismajor01

    addikt

    Ja, amúgy a másolási sebességre visszatérve, nekem az a jobbik eset, ha 1 mega felé kúszik, de inkább alatta. Nekem is csak a frissités után lett ilyen lassú.

    Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

Új hozzászólás Aktív témák