Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz Meggyi001 #23933 üzenetére

    Ez már az a kategória volt, amiért fizetnem kellett, szóval komoly döntési procedúra előzte meg :K Sok ingyenes alternatíva lett volna, de bevállaltam a plusz kiadást.

    Egy Galaxy Alpha-ról jövök amúgy (ez saját), amit időközben feltette a Hardverapróra. Bár fáj a szívem érte, de nincs sok értelme megtartani az S7 mellett, a SIM kártyát át tudom tenni belőle egy eldobható Doogee-ba, mert van egy elfekvőben.

    Marshmallow-val érkezett még, de szinte amint WiFi-re csatlakoztam vele közölte, hogy elérhető a Nougat, úgyhogy ment is fel rá rögtön, nem nagyon használtam pár percnél tovább 6.0-án. Érdekes az új kezelő felület, alapjában véve tetszik, bár sokat nem fogok a beállításoknál mászkálni már, mert öt perc alatt mindent beállítottam úgy, ahogy nekem most leginkább szimpatikus :)

    Ebéd után megkaptam, munka után már szaladtam is átvenni a Spigen Rugged Armort, nagyjából két órát töltöttem el a neten, mire le tudtam szűkíteni a szóba jöhető tokokat háromra. Bár nagyon szép telefon az S7, de az üveg hátlap és a lekerekített szélek miatt nem csak csúszik, de nekem például a kezemet is irritálja, nagyon hamar izzadni kezdett tőle (vásárlás előtt kipróbáltam), ezért (is) döntöttem úgy, hogy szükségem lesz egy tokra.

    Ami egyelőre tetszik:

    - minimális erőkifejtést igénylő Home gomb
    - hátlapi kamera (bár még nem volt időm próbálgatni, az Alpha-ról azzal lőttem pár képet)
    - grafikus kezelőfelület
    - elfogadható üzemidő
    - vezeték nélküli töltő (ajándékba kaptam a telóhoz)
    - hangminőség (mind a hangszóróé, mind a fejhallgató csatlakozóé)
    - Always On Display
    - A Basic (Alap) beállítással továbbra is színhelyes közeli kijelző
    - a sebessége, igaz, nem sok mindenre használom, így nincs nehéz dolga

    Ami kevésbé tetszik:

    - ugyanolyan beállításon érezhetően halkabb vele ugyanaz a füles, mint az Alpha-val, bár ez nem jelent problémát a mindennapok során
    - már nem elegendő csupán számokat használni a jelszavas védelemnél, ami bár valóban biztonságosabb beállítás, számomra ez egy felesleges macera
    - nagyon sok helyet foglal a rendszer. Amíg az Alpha-nál durván 25 GB-tal gazdálkodhattam a 32-ből, itt alig több mint 21-gyel

Új hozzászólás Aktív témák