Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oncsi

    őstag

    válasz Shyciii #150 üzenetére

    Bocsi, de egy megjegyzést azért had tegyek hozzá a memória használati fejtegetésedhez.
    A Samu Memória használata eddig igenis hibás volt (remélem ez most változik). Nem azzal van a baj, hogy mi a lényege (Azért van a RAM, hogy használják, stb) Hanem az előtöltés, vagy prioritás megválasztásával. Tab P7500 1 Gb RAM-al természetesen minden nagyon lassan de ment. Note 2GB-al (1.2 Gb a max szabad) érezhetően gyors, és kb minden akadás nélkül megy. Nem kell itt komoly memória igényű játékokra gondolni, csak átlagos felhasználásra. De volt már itt is néhány meglepő megakadás. Amíg ezeket felváltva használom, akkor kb igaz amit írsz, hogy elég az a szabad RAM mert szépen elhelyezi, és cserélgeti arra amire kell. De akkor van a baj, ha megnyitsz, egy olyan app-ot, ami több memóriát szeretne, mint ami szabadon van. Pl. Dolphin ami képes volt 7-800Mb-ot megenni,. És nem a megnyitáskor, hanem ugye menet közben, ami eléggé belassítja a rendszert. Gondoltam, hogy a 3GB-os Tab S majd jobb lesz. Nem. Sokkal rosszabb. Itt már legtöbbször már csak 7-800MB a szabad RAM. A Dolphin már nem megakasztja, hanem sokszor teljesen ki is fekteti. És nem csak az. Térkép készítő, vagy fotó szerkesztő programok szintén. Gondoltam egyedi hiba, de nem. Azután azt hittem, hogy a program optimalizálásával van a gond, de a többi eszközön meg mennek. A Note-on továbbra is akadozik de megy!
    A reményt az adja, hogy a 2GB-os A5 már sokkal jobban, akadás mentesen futtatja a megszokott programjaimat. Stabilabban megy, mint a Note, vagy a Tab S.
    Szóval az elmélet szép dolog, de a gyakorlat (főleg a Samu készülékeken) kicsit mást mutat.
    Elnézést a hosszért.

    Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

  • oncsi

    őstag

    válasz Sz.Miki #340 üzenetére

    Milyen program jött be az infra kezelésében? A Tab S-re kellene a megszűnt WatchON helyett.

    Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

  • oncsi

    őstag

    válasz Janika-1982 #377 üzenetére

    Nagyon tetszik. Csak nagy, ezért esélytelen. Persze csak ezért. és nem az ára miatt :B
    De meglepem vele magam, ha már nem lesz garis, lehet rootolni (kel a robot). Szóval kb. 2017 karácsonyra.

    Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

  • oncsi

    őstag

    Sziasztok.
    Továbbra sem vagyok potenciális vevő jelölt, csak érdekelne pár dolog.
    Pl a méret. Én ennél kisebb telefont vennék csak, mert nekem ez a méret csak teher lenne (Tab S 10.5-t használok naponta, Meg most egy ACE-4-et telefonnak) Az asszony A5-e nekem már nem kényelmes.
    Viszont nagyon szép a készülék, De az ACE 4-nél is az a bajom, hogy nincs igazi pereme a készüléknek. íves a hátlapja, meg a kijelző széle is. Könnyen kicsúszik a kezemből. Az A5 is, de annak van egy stabil, ráfogható éle, ami stabil fogást ad.
    Az Edge ezt a perem biztos fogását mennyire csökkenti a lekerekített kijelzővel?
    A 2. az egykezes használat. Az A5-ön van virtuális kisebb panel, ami segíthet az egykezes használatban. Itt van ilyen?
    Az A5-höz képest a makró mód javult e, vagy romlott?
    Kb ezek érdekelnének.
    Köszönöm előre is.

    Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

Új hozzászólás Aktív témák