Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    Sziasztok, kis segítség kellene, egy s10e talafont használok már több mint 3 éve, kicsit lassúcska is néha de ami a nagyobb baj hogy gond van már az aksival, és sokszor 15%-ról egy 6-7 perces beszélgetés alatt 0-ra merül a telefon.

    Nyilván érdemes lenne megvárni az új modelleket, de függetlenül attól mit tudnak majd, biztos drágán indulnak, és míg az új snapdragon chip érdekelne, mert állítólag sokkal hatékonyabb lesz, azaz kevésbé merül, az ujjlenyomat olvasót nem hiszem hogy visszaraknák a helyére, ami az s10e-ben a power gomb, minden más megoldás lassú szerintem.

    Tehát lenne pár kérdésem hogy az s22+ vajon elég jó választás lenne számomra.
    1- Gondolom nem is kérdése de muszáj a 22+ t választani ha szeretnék jobb akku időt? Nekem a kis kijelző miatt a sima 22 tetszene, de az s10e-nél megtanultam hogy ez azzal jár hogy kicsi akku jön hozzá, ami 1 év után mér nem biztos hogy átvészeli az 1 napot, pedig nem is használom komolyan.
    2- Mennyire gagyi az ultrahangos ujjlenyomat olvasó? Van olyan aki még emlékszik milyen gyors, pontos, és kényelmes volt a fizikai olvasó? Igazából ettől félek a legjobban, az FE verziót fontolóra sem vettem mert az még szónikust sem kapott.
    3- Van bármi negatívum amiről kellene tudni? Pl nehezebben megy a wifi, vagy mobilnet a természetben, idle módban gyorsabban merülne, bármi hiba az AOD-vel?

    Köszi előre is.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz autotaxmo #5935 üzenetére

    + mindenki aki segített, köszönöm!

    Itt legtöbben sima 22-őt használnak? A pluszt szinte senki nem ajánlotta ami fura. Nekem ahogy MrBazsi is írta nem 1 évre kellene (max ha nagyon állat az s23 akkor cserélném) szóval nem az a lényeg hogy most bírja jól az askija hanem 2 év múlva. Még sosem volt olyan telefonom amibe rendes aksi volt, ezért gondoltam hogy bekockáztatom a nagyobbat. Nekem mindenképp kell rá üvegfólia, az nem túl jó hír hogy ez hatványozottan ronthatja az ujjlenyomat olvasó hatékonyságát. Face detect javult az előző modellekhez képest, s10e nagyon random sajnos? Sokat bringázom akkor kesztyű van rajtam, ilyenkor jó lenne ha arra is lehetne hagyatkozni.

    Mi az az FR?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz st3v3np3t3r #5950 üzenetére

    És mi van az ujjlenyomat vs face id dolgával? Nálam egy 12Pro lenne alternatív amit csak érdekességből próbálnék ki, mivel nincs semmi apple cuccom, ezért annyira nem vonz. De a face unlock érdekes dolog, vajon akkor is felismer, ha napszemüvegben vagy, sisak a fejeden, v éppen este szeretnéd feloldani mikor nincs úgy megvilágítva a fejed?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Peathee #5999 üzenetére

    OMG, az alapján amit leírtál ez a telefon egy darab hulladék. Valami nem stimmel az összehasonlításodnál. A p30 2019-es modell, hogy mondhatod hogy csak ugyan annyira jó a samsung képe mint annak az őskövületnek? :F A jelvesztés is fura dolog, az meg hogy melegszik ez is, megint elég baj, és biztos vagyok benne hogy itt is csak néhány modell érintett, ami annál nagyobb baj.
    -
    Én használtan szerettem volna venni egyet, van erre valami bevált módszer, mikoet kell és lehet leellenőrizni? másfél év garancia van még rá, de azt nem tudom hogy ha nem az én nevemre szól a gari, akkor vajon az én tudom érvényesíteni vagy csak az eredeti tulajon keresztül tudnék bármit is cseréltetni?
    Köszi

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Peathee #6015 üzenetére

    Ezt a melegedés problémát el is felejtettem. Ugye ez a sebtében összecsapott exynos chip miatt van? Vagy a snapi gen1 is ilyen? Találtam egy amcsibol importált 22 plust, olyat szabad venni Európában, vagy gond lesz a jelvesstessel? A snapi állítólag sokkal kevésbé merül idle allapotban.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Elég zavaró hogy a két telefon egy topikba lett szorítva, mert igaz csak 4-5 oldalt olvastam végig, de szinte sehol sem jelzitek hogy mikor melyik modellről van szó, gondolom a nagy többségnek a sima 22 van, mert az az elérhetőbb, viszont épp emiatt, nem tudom megállapítani hogy a 22+ mennyivel jobb, ha egyáltalán.

    Amit én látok a topikot olvasva:
    - A telefon melegszik mint a franc, navinál, wireless töltésnél, gondolom 4k filmezésnél és játéknál is.
    - Az ujjlenyomat olvasóra senki sem panaszkodik de többen jelezték hogy csak bizonyos fóliákkal működik rendesen, az üvegfólia többnyire hatástalanítja.
    - A 22 nagyon merül, a 22+ talán elfogadható
    - A proximity sensor továbbra is hülye, nem minding tudja hogy hol van, sokszor nem ébred fel a képernyő ha beszélgetés után vagy közben elveszed a füledtől.
    - Néha belaggol egyeseknek, még akkor is ha zsír új a teló

    Én elhiszem hogy ide csak az ír akinek baja van, de a 22+ egy igen drága telefon, elég szar dolog hogy ennyi baja van szerencsétlennek.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Én meg azt hittem hogy a samunál vannak leginkább biztonságban az adataim az alma után.
    [Hacker Didn’t Even Take a Minute to Hack Galaxy S22] hogy lehet bőven 1 perc alatt átvenni a teljes irányítást a telefon felett? Néhány ember azzal együtt hogy tudja a pint, nem oldja fel ilyen hamar a telót :)))
    --
    Az s22+ nál kéri még a pint-t a telefon minden 4. nap(állítólag hogy ne felejtsd el)? S10e-t használok, az elején okos dolognak tűnt de már nagyon irritál hogy nem lehet kikapcsolni, iphonenál sosem kéri a pint, és más telefonnál sem tudom hogy csesztetne ezzel.
    --
    Két samsung telefon között, mi a legegyszerűbb módja a kép vagy videó cserének? quickshare vagy nearby share? Csak mert eddig egyik sem működött mikor egy ismerősnek gyorsan kellett átküldeném valamit, van erre valami trükk, vagy ha alsó kategóriás telefon az egyik akkor eleve nehezebben kapcsolódik?

    köszi

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Hiába kerestem rá és olvastam vissza, nem találtam senkit aki linkelt volna üveg fóliát amivel jól működik az ujjlenyomat olvasó.

    Tényleg mindenki ilyen laza itt, hogy elég a gyári Samu által radobott műanyag zacskó? :P
    Egy spigen tokot rendeltem rá, de fóliát nem árulták hozzá a boltban, és hasra ütés szerűen nem vennék ha tényleg ekkora problémát okozhat a feloldásbal, de én nem merném nélküle használni.

    Túl sok barkácsolás és sport közben fáradtan pakolászás lesz, amikor nagy esély van hogy elejtsem, legalább ennyit tennék a kijelző védelmében.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Srácok, baj van :(( Nem működik a bx actions nevű app, ami a bekapcs és hangerő gomboknak tudott volna több értelmet adni.
    Azt meg tudtam oldani hogy a power gomb dupla benyomásra indítsa az elemlámpát, de ez az app engedte hogy akár 3x kattintásra is állítsak valamit, vagy egy rövid és egy hosszú kattra.
    Mondja valaki hogy van rá alternatíva s22+-nál is, mert s10e-ről váltva így is elég zavaró hogy nincs egy extra gomb(bixby), amire igen hasznos funkciókat lehetne állítani.
    -
    btw ez a samsung féle telefon klónozás elég esetlen még mindig, van amit lemásolt, pl ébresztők, de a bixby rutinokat valahogy elfelejtette, az dnd, és night time programozott beállításait sem hozta át, ezek mind samsung ficsőrök, tehát illett volna mindent átmenteni, én ritkán cserélem a telefont, szóval annyira nem zavaró, csak vicces hogy mennyi hiba van még mindig benne. Mivel magát a fizikai telefont már nem nagyon tudják csiszolni ideje lenne a szoftverbe önteni a dellát, mert még mindig lógnak egy airdrop alternatívával.

    Samsung flow használható, de sajnos nem ismeri a franc se, gondolom mert nincs előre telepítve, manuálisan lehet csatlakozni. Pusbullet appot kellene megvegyék, és integrálni.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Ti hogy állítjátok be hogy magától váltogasson és kapcsolgassa a wifit és mobilnetet?
    Csak itthon és melóban van wifi. Készítettem egy rutint ami akkor kellene aktiválja a mobilnetet, ha 2 vagy gyengébb a wifi jel, de rendkívül megbízhatatlan, néha megy néha meg nem. :(

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz polonic #7533 üzenetére

    De ez biztos hogy jó megoldás? Nem merül jobban ha állandóan be van kapcsolva a mobilnet?
    Nekem így van most beállítva.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Sgr_A #7709 üzenetére

    Nem tudom mi az a node, de szerintem is csak a Samsung nem tud uzemidot optimalizálni. Asus zenfone 9 aprócska telefon, mégis említés méltó az uzemideje, húgom a52e is jobban bírja mint az én 22+om,haver első gen pocofonja is nagyjából annyit tud mint az enyém pedig az majd 4 éves telefon.
    Én is kíváncsi leszek majd egy kicsit későbbi s23 tesztre, vajon sikerül megoldaniuk ezt a gondot, de ha nem akkor búcsút fogunk venni egymástól, mert nekem sajnos nem jön be a péklapát méret, de flagshippet szerettem volna, ami végre kibir úgy egy napot hogy nem kell állandóan power bankkal járnom.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Még nem írtam értékelést a telórol, csak meg akartam jegyezni hogy pozitív csalódás a rezgő motor. Nagyon rég óta csak az almákban éreztem igazán minőségi haptic feedbacket, androidon egyből kapcsoltam kifelé, mert nagyon gagyi volt a drága (általam próbált modellekben) aztán most annyira tetszik ami a 22+ban van hogy még az írás közben is bent hagytam.

    Majd lehet keresek róla egy videót ahol szétbontják az iphone motorja régen v 3x akkora volt mint bármelyik samsung flagship rezgőmotorja, lehet hogy a nagyobb méret miatt már a 22+ba is befért egy igényes rezgőmotor, vagy a sima 22 is ugyan azt kapta?

    Na mind1, bocs a kis megnyilvánulás miatt, csak ki akartam emelni valamit ami nem létfontosság, de számomra egy kellemes pozitívum :D

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz V B A #7744 üzenetére

    Mindenki ahhoz viszonyítja amit előtte használt, így neked előrelépés a tapiszenzor, mivel egy sokkal silányabb, kijelző alattid volt, én meg s10e-ről váltottam ott a power gomb fizikai olvasója, ami mai napig a leggyorsabb és ahhoz képest nagyon döcögős. Főleg ha beleszámítjuk hogy amint üvegfóliát raksz az ultraszónikusra tovább romlik, és a szilikon fóliákból is jót kell kifogj hogy továbbra is gyors maradjon.

    Érdekes amit írsz, azon a telefonon tényleg iPhone szintű arcfelismerés volt? Mert manapság már semelyik gyártónak nincs akkora kamera sziget a kijelzőn, csak az almásoknak. De abban igazad van hogy az én 22+nál is használhatatlan az arcfelismerő, még a kis s10e-hez képest is gyengébb, ott néha azért feloldott még mielőtt szkenneltem volna, itt viszont eddig ha 3x sikerült feloldanom.

    Az értesítő ledet viszont nem lehet hibaként felhozni, mert már nincs telefon aminek lenne ilyen, talán valami nagyon basic xiaomiban még lehet találni, de ez tényleg egy olyan downgrade volt, ami számomra mai napig érthetetlen.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Én megkönnyebbültem hogy nem voltak képesek rám cáfolni a koreai barátaink, így teljesen legit döntés volt 1 hónappal ezelőtt 22+ ra váltani és nem várni tovább a csodára.

    Számomra rejtély hogy a samsung hogy lehet ennyire bizonytalan, össze vissza cserélgeti a designt. Mikor megjelent az s21, annyira kbszottul tetszett az új kamera design, hogy csak emiatt le akartam cserélni az s10est, szerintem továbbra is ez a lilás arany kombó a legszebb telefon ever made :B kár hogy nem az én stílusom így magamnak nem venném, de nagyon tetszett a kamera design, és a mostani 22-es modellen is keresek majd rá valami stickert, és a kamera sziget más színű lesz mint a tok, mert rohadt jól néz ki.
    Mondjuk azóta kijött a pixel, és szerintem most annak van a leg egyedibb megoldása, viszont az iphone tart ki leginkább az elrendezés mellett, és azért a legtöbben lazán felismerik hogy iphone akkor is ha valaki épp telefonál vele.
    Szerintem az új samuk mind randák, a színek is unalmasak, semmiben nincs fejlődés tehát ahogy írtátok nincs miért azt választani.

    Azért meglepő hogy tényleg semmit nem tud kiemelni még Mr MKBHD sem, az egész videója csak azért készült mert az anker támogatta.

    Még az ujjlenyomat olvasót sem tudták fejleszteni, az arcfelismerésről sincs szó, semmi de abszolút semmi nem javult hogy egy könnyebben használható telefon legyen.
    Komolyan nem értem miért nem rakják rendbe azt a kva samsung flowt, én szinte naponta használom, és rettenetesen idegesít hogy manuálisan kell kapcsolódni, vagy hogy néha teljesen leakad, nem lehet küldeni a gépről se telefonra se tabletre. Leginkább szoftveresen vannak lemaradva, mivel ők is gyártanak tabletet, még a dex is ott van, de csak nem olyan könnyű használni, két samsungos ha nagyon nem ért hozzá az életben nem küld át egymásnak egy képet mert nem működik mindig a nearby share sem, nem intuitív, egy olcsóbb samsung telefon valamiért nehezen vagy sehogy sem kapcsolódik egy drágábbhoz.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz gordonfreemN #7886 üzenetére

    Azt tudod hogy van olyan opció h DND? Bixbyvel is lehet időzíteni, nekem 22:30 - 7:00-ig tart, ekkor nem csippan a telefon bármi történjen, nem tud hívni csak akit beállítasz, nálam 1-2 családtag és egy jó haver, mindenki másnak csak akkor csörög ki ha 2x hív x időintervallumon belül.
    Nem mondom hogy mindenkinek ez való, de sokan nem merik repülőbe rakni a telót, mert ha valami vészhelyzet lenne nem tudják elérni.
    -
    Más, a fényerő okosításról kérdeznék, (extra dim akinek angolul kell az elérhetőség)a visszalinkelt hsznél írták hogy a droid szándékosan butította a szoftvert hogy ne tudja megtanulni mikor hogy állítottad be a fényerőt, ez most igaz? Tényleg visszafele fejlesztenek?
    Az s10e telómat 3.5 évig használtam, és szinte mindig jól lőtte be a fényerőt, főleg a sötétebb részeken zavart ha hibázott, de amint kijavítottam néhány alkalom után jó volt, ez az 22+ viszont nem képes megtanulni, az ágy körül állandóan ki akarja égetni a retinámat, hiába van tök sötét, nem tudom megtanítani neki valamiért, most kipróbáltam amit mutattál, ezt az extra dim opciót, de ez gondolom kompromisszumos mert ha kisüt odakint a nap, akkor meg ott nem lehet majd látni (erre meg beállítottam egy dupla swipe up gesztust amivel ki be lehet kapcsolni).
    Engem eléggé zavar, hogy ilyen apró marhaságokkal kell mókolnom, mikor a telefon ezt egyszer már tudta.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Nagyon érdekes amiket írtok, de ez a topik még mindig csak s22, miért nem az új topikban tárgyaljátok miket írnak az új modellről?
    -
    Nekem továbbra sem sikerült beállítani 2 fontos dolgot, ebben tudna valaki segíteni? Van rá valami opció hogy GPS nélkül rutint vagy bármi opciót úgy beállítani hogy ha itthon vagyok ne kérjek ujjlenyomatot? Mikor kint vagyok, kesztyűben dolgozom nem tudom feloldani.

    A másikat egyszer már kérdeztem, de ahhoz is állandó gps-t kér. A wifi és mobilnet között magától szeretném ha váltana, ahogy elhagyom az itthoni vagy a melóban a wifit, kapcsoljon mobilnetet, és mikor beértem a másik helyre, lője le.

    Nagyon hálás lennék ha tudna valaki segíteni, én nem vagyok annyira érzékeny az üzemidőre mint ahogy olvasom itt sokaktól, de ettől függetlenül nem szeretném nonstop bekapcsolva tartani a gps-t.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Pompi #7942 üzenetére

    De ehhez a Smart Lock opcióhoz kéri az állandó gps kapcsolatot, különben nem tudja hol van... Most néztem, hozzá van adva az utcám, de nem számít, csak kéri az ujjamat itthon. Sőt ha bekapcs gombbal és nem dupla koppal altatom, akkor egyből kéri az ujjlenyomatot ha fel akarom oldani. Nagyon túl akarták biztosítani, de nem értem miért nem lehet megértetni vele hogy itthon vagyok, és nincs szükségem extra védelemre.

    A mobilnetet én ki szoktam kapcsolni, azt mondod nem kellene? Ha itthon vagy a melóban vagyok, nem fogyaszt az is feleslegesen?
    -
    BTW most kisütött a nap és kipróbáltam ezt a dim screen opciót félre lehúzva ahogy írtátok, nos számomra ez így túl sötét, pedig ez még nem is az a nyári vakító napsütés, én megtartom a két ujjas gesztussal való kapcsolást, esetleg megnézem lehet-e rutinnal aktiválni, és akkor este felé magától kapcsolná, így nem vakítana az ágyban, de nappal is lehet látni azt a gyönyörű 1700nit-et :B

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz jaczmark98 #7999 üzenetére

    Addig egészen tök mind1 honnan rendeled amíg nem lesz valami gebasz a telóval, pl beég egy csíkban a kijelző, cuz why not(excusive samsung feature).

    Érdemes ekkora értékű telefont olyan helyről venni, aminél nem áll fenn a veszély, hogy akár egy fél év múlva ha bármi gondod lenne, már rég nem is létezik a cég.
    Az üvegfóliával vigyázz, mert lehet zárójelbe teszi az ujjlenyomat olvasót, elég kevés márka gyárt olyat amitől nem lesz hatványozottabban lassabb vagy pontatlanabb az olvasó.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Újabb kérdésem lenne :D ha a 23-as téma kifutott talán valaki pont ráér kisegíteni.

    1. Van rá mód hogy egy időzítőt állítsak, pl a YT appra, ami x idő után megállítja a futtatott videót? Néha hangöskönyvet szoktam hallgatni elalvás előtt, és mikor nagyon fáradt vagyok pl a napokban, hirtelen belealszom, és az végig megy, több órán keresztül. Ezt meg lehetne valahogy oldani? Ez a riherongy :B , azzal kezdi hogy minden telóra van, de csak a szifonra mutatja meg :((
    2.
    A másik az lenne, ezt is almával mutatja hogy 3 power gomb nyomásra is tud parancsot megadni, nekem csak a gyárilag állítható 2x van illetve azzal a viszonylag primitív goodlock +Registar appal csak a hosszan nyomást tudja pluszba, de jó lenne egy 3x kattintás is ha van rá mód.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz gordonfreemN #8049 üzenetére

    Király vagy! ;)
    Nekem nem jött be első tetsztre, azért váltottam telót mert az előzőnél már gond volt a kijelző fényerejével. Hálás vagyok amiért megmutattad hogy van ilyen opció, ha majd gond lesz az üzemidő, lehet bekapcsolom, addig is rutinnal aktiválom az esti órákra mert így nem süti ki a retinámat :))Tehát mindenképp segítettél :P

    #8046 Omis
    ..."Teljesen sík a hátlap mert nincs kemara sziget(okés ez szép"

    Vagy épp unalmas ;] Mindenkinek más a szép, szerintem rontottak rajta, feladták az egyik legszebb kameraszigetet. Egyszer már írtam róla, elég érdekesnek tűnik hogy aki nem ért hozzá és csak hátulról lát egy telefont az is érzi hogy melyik egy olcsó és melyik egy high end brand, Apple és samu minőségi megoldást talált, pixel is letisztult és elegáns, minden más gyártó nevetségesen próbálja valamivel felhívni magára a figyelmet a kamerák körül, de az összes modell gyerekes megoldást kapott. Persze ez csak az én véleményem.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Nemrég tudtam megy egy cikkből, hogy a samsung pocsékolja leginkább a drága tárhelyet droidon, mivel nekik van a gagyi store-juk amit a franc se használ, de kötelező feltelepíteniük az összes google alkalmazást, de nem hagyják veszni a saját businesst, ezért azon keresztül is feltelepítik pl a google appokat, ami így dupla helyet foglal. Ez így elég szar helyzet, nem lehet valahogy megszabadulni ezektől a felesleges appoktól? Én nem tudtam erről, így már zavar hogy felesleges marhaságokra megy el az immár nem bővíthető tárhely.

    Néha mikor a photo editor feldobja hogy frissíteni kellene akkor látom a samsung storet, és eddig sem értettem hogy mi az istenért menne oda bárki, mikor ott a google play. Tényleg mi értelme van ennek?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Pompi #8086 üzenetére

    Köszönöm. Én viszont ennél kényelmesebb/bénább vagyok, így mikor egy útmutató ezzel kezdi a mondandóját:"DISCLAIMER: Use at your own risk. I am not responsible for anything that could happen to your phone."
    Akkor én ott be is fejeztem, nincs már se időm se energiám tűzöltásra ha valami balul sülne el, ezért csak a fejlesztőt tudom utálni aki nem oldotta meg helyettem a problémát. Azért szerencsére nekem kb 67gb üres, szóval nem az a pár gb fog sírba vinni, csak megjegyeztem ezt a számomra új infót.

    Kérdés:
    A task managernél, mikor jobbra balra lehet lapozni az appokat, ha hosszan nyomva tartom az ikonon az ujjam, akkor bekapcsolja a split screen opciót.
    Az előző telefonomon ilyenkor bejött az app info fül, és választhattam mit szeretnék.
    Tudja esetleg valaki miről beszélek, és hogy lehet állítani hogy erre a hosszan nyomva tortott parancsra mit ajánljon fel?

    #8084autotaxmo
    Ember te tényleg leléphetnél, én alig 1 hete olvasom a topikot de már engem is kezd zavarni a ténykedésed.
    Az s10e topik csak egyetlen modellről, ráadásul állítólag a legkevésbé eladottról szólt, mégis 3 éven keresztül volt benne élet, ha neked nem tetszik ami itt van, keress olyan helyet ahol szívesen beszélgetnek veled az új modellről.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Villám kérdés, van rá mód hogy átnevezzem a telefont, hogy ha pl pc-n tervezett gugli maps útvonalat akarok átküldeni, akkor ne egy ilyen kódnév szerepeljen, mert nekem itt fogalmam sincs melyik e jelenlegi készülékem.
    Köszi

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Biztos nem placebo ez a nagy smoothness amit néhányan érezni vélnek? :DDD Nekem max annyi tűnt fel hogy kicsit gyorsabb az autó rotate. Az a képkivagas nekem sem megy.
    Új droid mikor kell jöjjön?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz gordonfreemN #8228 üzenetére

    Azt nem tudom, de én SwiftKey billentyűzetet használok és ott tudok magyarul, angolul, románul diktálni, esetleg próbáld ki. Tökéletesen írja amit mondok, annyi gond van hogy nem lehet vesszőt vagy pontot tenni, mert a hülyéje leírja azt is :((( Szerintem legjobb bill ever, én eleve úgy használom hogy a szavakat leírva akár hibásan is, felajánlja a helyes verziót ékezetekkel, így sokkal könnyebb és néha gyorsabb is írni.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz viewdetails #8358 üzenetére

    Érdekel hát, én az ilyen infókért követem, és eléggé zavar hogy 95%ban egy másik telefonról szólnak a hírek hogy mindenki megerősítse magát abban hogy jól döntött amikor váltott, váltani fog vagy épp esze ágában sincs váltani...
    Szóval kösz a tippet, én nem igazán figyelem a merülést, de kikapcsoltam az elsőt, nem tudom it kellett volna csináljon. Az aod fényereje viszont érdekes, mert éjszaka nem szeretném ha olyan világos lenne mint nappal, amikor meg nem látszik semmi ha csak 2. fényerőn van. Szóval ezzel kicsit kísérletezem, de lehet vissza kell kapcsolnom, de minden esetre jó tudni hogy ha egész napos buli van, akkor ezt is le kell lőni sajnos. (de úgy hallottam hogy az első generációs almás AOD-k sem túl energia takarékosak, hiába a bájonik chip :U )

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Petyyyyy #8428 üzenetére

    Nézz róla pár videót, ki mit ajánl, hogy állítsd be hogy pöpec legyen. Pl developer opcióknál, keress rá hogy animation, van 3 opció, mindet le kell venni 0.5-re sokkal jobb érzés lesz, főleg az értesítő sáv lehúzásánál érződik majd.

    #8430zzola
    Nem is értem az összehasonlítást, a sima 22 sokkal kisebb nem? Azért irigyellek hogy ilyen könnyen tudsz váltani, én is kipeóbálnám de az a rendszer semmivel sem kompatibilis amivel én használnám.
    -
    Kérdés: Nem mind1 milyen C to jack donglet használok? Kaptam egyet még régebben valamihez, de hiába dugom a 22+ba kiírja hogy nem támogatott.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz polonic #8426 üzenetére

    Verjem bele, nekem is elkezdte.
    Mind1 milyen app, YT music, Spoty, megáll 1 szám után, csak akkor megy tovább ha feloldom. Nem kell füles sem kapcsolva legyen, eleve nem játssza tovább a telefon. Nekem már alapból optimized-re volt állítva a spoty, most össze vissza állítottam mindkét appot, és épp megy, remélem így is marad.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Ez jó hogy így van belőve? Magától szólt, nem én kutakodtam. A find my phone opció miatt nem szabad piszkálni?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz O.CS #8524 üzenetére

    Továbbra is rettentően zavar hogy nem kapott külön topikot a két modell, az s22 nem ugyanaz a telefon mint a 22+. Csak a sima 22-re panaszkodnak, a + modell kösözni jól elvan, legalább is én használtam vettem és nincs vele bajom, az akkut még nem sikerült megöljem 1 nap alatt, persze nem is zsugázom rajta.

    Mikor valaki a telefonjáról beszél, v kérdez, oda kellene írja hogy a sima vagy a + modellről van szó, mert lehet sokakat megijeszt, pedig csak az "alap" modell merül mint a egy féltégla.
    Én is azt vettem volna a mérete miatt, de az s10e már megtanított rá, hogy a kis képernyő rövid SOT-al jár.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Shyciii #8528 üzenetére

    Na jó, de ezek közül melyik okostelefon? ;] A szifont leszámítva :O A zenfone tényleg egész korrekt telefon lenne, kár hogy nincs benne tele obi, wireless töltés, és nem a Samsung gyártja.
    -
    #8532gordonfreemN
    Ugye te vagy az aki éjjelre repülő üzemmódba teszi, mert minek hívná őt bárki ha lehet egyből mentőt és a rendőrt hívni? Ilyen kimért felhasználással lehet tényleg kibír több napot is, de azért ha olvasod a topikot te is nagyon jól tudod hogy nem ez a jellemző.
    -
    Én amúgy nem mértem nekem mennyit bír eddig a + modell, nem akartam csalódni a választásomban, mindig lazán megvolt az 1 nap, viszont én nagyon keveset használom, ezért inkább idle módban merült, most meg azt vettem észre hogy nagyon keveset merül ha nem piszkálom, lehet az utolsó frissítés javított valamit a készenléti merülésén?

    Továbbra is tartom hogy a + modell felseslegesen nagy, nem fére el a zsebben, és csak az akku miatt vettem, ha lenne rá mód kisebb modellt választanék. Ennek ráadásul a súlypontja is magasan van, egy kézben tartva a mutatóujj fölött érzem hogy sokszor átfordulna.
    Szóval akinek a sima 22 van örüljön hogy az egy tökéletes méretű telefon, habár nem bírja olyan sokat, de legalább zsebre lehet tenni.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz mucsgyver70 #8562 üzenetére

    Egy ilyen nillkint rendeltem is.

    Engem itt azzal ijesztgettetek hogy üveget nem lehet rárakni erre a szuperszónikus szarra mert nem fog működni, csak szilikon anyámkínja ajánlott, nos egyből rádobtam valamit az egyik plazaban, közben rendeltem aliról is több félét. A helyeben fllpattintott is egy szar volt, tiszta karc lett hetek alatt, nem fedte a teljes felületet, ami aliról jött, meg pont akkora mint a kijelző ezért a tok felnyomja, de ami még zavaróbb hogy ez egy ugyan olyan vékony réteg mint a sima gyári műanyag fólia, annyi hátránnyal, hogy ujjlenyomat mágnes, sokkal jobban tapad rá minden. És bónuszban még csak nem is olyan láthatatlan mint egy sima fólia, mert kis tökéletlenségek vagy kukacok látszódnak ahogy a szilikon anyag gyűrődött, v nem tudom hogy írjam le, csak bizonyos szögben látszik.

    A lényeg hogy zavaró, és szerintem semmilyen szinten nem véd egy esésnél, többet mint egy műanyag fólia, nem is értem miért terjedt el. Az első nap olyan dzsuvás lett a kezemtől mintha hónapok óta nem töröltem volna le.

    Egy rendes üveg fólián van valami réteg, ami egy ideig segít az ujj nyomok eltüntetésében. Remélem ez a nillkin beválik és nem kell többet ezzel foglalkozzam.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Sir Riccio #8591 üzenetére

    +1,
    Aki nem csak 4-5 appot használ a telefonon, sőt még szereti személyre szabni, az lazán elszórakozhat (persze elszórva) akár egy hetet is. Rengeteg kis jelentéktelen app van, amit fel sem raknál szívesen, mert évente 2x ha kell, de mikor kell akkor gyorsan kellene, és pont nincs hozzáadva a kártyád, vagy valamilyen engedély ami miatt szarakodni kezd.

    Persze ha nagy a baj, muszáj megpróbálni, de én is kerülöm amíg csak lehet az ilyen reseteket.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz A.K. #8615 üzenetére

    Úr isten, hogy lehetséges ez. Ha ez igaz akkor az összes szánalmas mobilgyártó elmehet a picsába, és mind kiírhatja a weboldalára hogy akinek fontos bármi amit a telefonján tárol az vegyen almát, mindenki más vásárolhat tőlünk is.
    Nem olvastam a cikket, de ez azt jelenti hogy beléphet a telefonomba és elutalhatja a pénzemet magának? Vagy semmi olyasmit nem tud csinálni amihez pin vagy inkább ujjlenyomat kell?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Pro!Petya #8657 üzenetére

    Ez elég fasza reklám a brandnek, de ebben a listában nem írják, hogy marad-e az ujjlenyomat olvasó sebessége, vagy sokat ront rajta a csoda üveg?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Longue63 #8744 üzenetére

    Azért elég siralmas hogy mennyire nevetségesen gyenge még mindig ez a gorilla glass, hiába tesztelgetik 5-6 meg 7es keménységű karcoló szirszarokkal, ha fél év zsebkosztól is összekarcolódik.
    BTW a 22 már nem gyári fóliával jött? Nekem használtan érkezett, aki most vett 23+ t is azt mondja nem volt rajta gyári fólia.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz PedroPascal #8746 üzenetére

    Épp most tervezek egy komolyabb kirohanást, mert tönkre vágta teljesen a telefonomat az itt is javasolt nillkin üveg. Jelenleg szinte használhatatlan különböző helyzetekben, nem old fel egyáltalán, most nem tudom megnézni a pontos típust, de F kivan samsungal, hogy kivették a szuper power gombba épített olvasót, ezért a szarért.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Az van, hogy én a Phone ikont/appot, használom, mert abban lent van keypad recents, és contacts egy appon belül, és oda tudok lapozni ahol dolgom van, viszont azt vettem észre, hogy ezen belül a contacts fülön hiába keresek rá valakinek a pontos nevére, rettentő lassan, értsd majd 2 mp után dob találatot, ráadásul ha csak pár betűre keresek rá, akkor előbb kilistáz minden nevet amiben benne van, csak utána rakja előre azokat aminél így kezdődik a név, most tesztelgetem, ha beírom hogy laci, akkor az "La" után leáll gondolkodni v másfél mp ig, majd beríja a másik két betűt.

    Mit lehet ezzel csinálni? Más nem használja így?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Sehogy nem lehet eltűntetni a frissítési értesítést? Olyan jól megy most a telefonom, nem akarok frissítést rá amivel kockáztatom hogy bármit elcseszerintsenek, de zavar az a noti. Így jártam?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Muerte68 #9014 üzenetére

    De nekem csak olyan vagy hogy install now vagy schedule install, aminél órát tudok megadni, nem holnap v ilyesmi.

    #9015Injun
    Ha csurdén használod vagy max egy fóliával akkor egész korrekt vállalható, ritká hibázik, ha komolyabb védelmet szeretnél, pl üvegfólia, akkor egy vicc, nevetség tárgya, teljesen lutri, fizetni nem tudtam rendesen.
    Szóval függ a felhasználási szokásoktól is, én nem szeretném pint megadni, szóval számomra ha 5x hibázik akkor viszlát, repült is róla az üveg fólia, most egy sima szilikon fólia van, ez szerintem semmit sem véd, cserébe gyors a tapiszkenner. Mondjuk én 22+-t használok, de ez gondolom egységesen közepesre sikerült, minden modellben.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz dnelb #9018 üzenetére

    Köszi, kiszedtem remélem kövinél kevésbé lesz agresszív.

    #9017Essejó
    Nyilván mindent próbáltam, nekem az a nillkin nem jött be, és túl drága hogy kísérletezzek vele, szerintem egyik sem lesz olyan gyors mint a fóliás, és nekem még ez is lassúcskának tűnik a valós fizikai power gombba rejtetthez képest.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Érdekes hibára lettem figyelmes, mikor kapok egy értesítést, nálam a glimpse app, felvillantja a képernyőt hogy lássam, viszont ekkor egyből elkezd arcot keresni, és ha nem talál, akkor úgy veszi hogy hibás bejelentkezés, na most ha ez megtörténik 5x egy percen belül, akkor onnantól nem enged ujjlenyomattal belépni.
    Tapasztalt már valaki ilyesmit? Nem lehet valahogy állítani hogy ne kezdjen el arcot keresni, ha csak le van téve az asztalra és nem mozog a telefon? Nem sokszor fordult eddig elő, de az első 2 alkalommal nem is értettem mi történt, mostanra raktam össze.

    BTW van más módszer hogy villanjon a képernyő értesítés esetén?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Essejó #9078 üzenetére

    Miért ne? Csak mr eMkéBíÉcsDínek szabad?

    #9077Stokiii
    Ha mindenképp samunál szeretnél maradni akkor bele kell törődnöd, hogy ez a cég nem ért az akkuhoz, nem tudom hogy a robbanós telefonjuk óta ilyen balfaszok, vagy az OS-t nem lehet rendesen optimalizálni, de szerintem ennél gyengébb akkuidővel semmilyen gyártó nem rendelkezik. Most az S szériára gondolok, az alsóbb kategóriás procik lehet nem ölik annyira idle módban, de nekem az s10e is merült mint a franc, hiába nem használtam, és ez azóta is igaz.
    Én 22+-t vettem mert nem akartam több merülés miatti stresszt, de gyűlölőm a nagy buta méretét, ahogy lesz egy elég jó alternatíva cserélem is.
    A fizikaihoz képes gagyi az ujjlenyomat olvasó, ha nem raksz rá védelmet, vagy elég a fólia még elmegy, de üveggel csak a szerencsén múlik hogy még valaha is összejön 3 egymás utáni sikeres olvasás.
    Kamera szerintem nagyon gyenge, én megkockáztatnám hogy az s10e is jobb volt, de lehet hogy akkor még jobban érdekelt. A 3x tele egy vicc, es is egy szempont volt nálam ki szerettem volna próbálni a tele kamerát, de csalódás, sosem használtam semmire a telével készített képet, mert egy hányadék a mainhez képest, max arra jó ha valamit dokumentálni kell mert tény hogy olvashatóbb a kis írás, vagy részlet, de undorítóan digitális.
    A NEM s szériáknál egy vékony de gagyi ezüst gyűrűt tesz a samu a selfie kamera köré, hogy becsillanjon és idegesítsen, ergó érezd hogy nem flagshippel hadonászol. (nem találtam sehol indoklást miért van ott, más gyártó nem használja, szóval gondolom ezért)

    Ha téged nem zavar hogy nem full üveg, és csak közép kategória, ergó kb 1 év múlva 2x vagy 3x ilyen lassan nyitja majd meg a kedvenc appjaidat, több idő lesz HDR fotót készíteni stb, mindez a proci miatt, akkor én nem mennék az s22-re.
    De aki egyszer már rárepült a nagykutyára, nehezebben mond le róla.
    Óh, és a szónikus ujjlenyomat szeknner azért csak jobb, gyorsabb és nem vakít meg éjszaka ha az ujjad nem tökéletesen van rajta. (a világítós tapiszkenner miatt én semmiképp nem vennék alsóbb kategóriát, majd 100x oldjuk fel a telót egy nap, nem értem másnak hogy nem ez a legfontosabb)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Sir Riccio #9084 üzenetére

    Mond már milyen az a csoda üveg, mert amit eddig próbáltam, az mind kritikán aluli volt, most hidrogél van rajta, ezzel gyors, de hányadékronda a kijelző, minden ujjlenyomat megmarad, de még akkor sem tiszta mikor nincs rajta semmit, mert van egy csomó tökéletlensége ennek a rétegnek, egy sima műanyag fólia minőségibb mint ez.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Másnak még működik a cube acr phone call recorder? Most vettem észre, hogy hiába jelenik meg az ikon, és mutatja hogy működik, meg is jelenik az audio formatum de teljesen csendes a hang fájl.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Van rá mód hogy a galleryből nyitott videókat hangal indítsa? Rettentő idegesítő hogy mikor ellenőriznék egy klippet amit vágtam, némítva indul, és mire rákattintok az unmute ikonra az első 2 mp elment. Nem is jegyzi meg hogy ezt a videót egyszer már indítottam hanggal, minden alkalommal némítva indítja.
    köszi

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz KoryHu #9505 üzenetére

    Annyira jöttem rá, hogy ha a videót kijelölöd és egyből nyomsz egy hangerő felt gombot, akkor kevesebb mint 1 mp, et veszítesz ami már egész korrekt.
    Fura hogy más sem tud rá megoldást, azt hittem csak én nem találom a kipipálandó menüpontot.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Nodika88 #9629 üzenetére

    Kapcsold ki a double tap to turn on screen opciót, aktiváld az accidental touch protectiont, és keress rá a smart lockra, majd nézz körül, pl az on body detection az legyen aktív. Ha még azután is csinálja az elég baj, de akkor meg ki kell szedni a face recognitiont, és ha véletlenül fel is ébredne a zsebedben, nem kezd el arcot keresni, majd ad hibás logint ha nem talál.
    Nekem nincs ilyen gondom, szóval tuti megoldható szoftból.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz BLC #9656 üzenetére

    Én is úgy érzem hogy szar a helyzet, de android szinten az ÉN meglátásom szerint nem létezik más korrekt választás, ami ugyan azt a komplexitást nyújtaná, samsung flow, tableten/számítógépen/telefonon vágólapra másolsz bármit, azt egyből beillesztheted egy másik eszközön, percek alatt átdobsz több gb anyagot, korrekt UI, állítólag jó a kamera, habár számomra furán szar a dokument fotózás(nem homályos, hanem mintha bemozdulna az egész kép, szinte sehol sem tűéles), az s10e ebben most is jobb, videóban viszont tényleg egész korrekt, és maga a presztizs, a samsung talán a 2. legbiztonságosabb az alma után. Az üzemidő s22+nál mivel nem nyúzom nagyon, számomra elég, de kb sosem volt 4 órás SOT-om, ebben xiaomi telefonok valahogy képesek sokkal többre, de egy egyszerű asus zenfone is megeszi az s22-t.

    Egyszer majd kipróbálok én is egy almát, de a 15 tuti kimarad, nevetséges amit a usb 2 porttal, és a titánium kerettel csináltak állítólag rettentő érzékeny a hátsó üveg, ráadásul jóval drágább mint a tavalyi kezdő modell, és továbbra is max 27W töltés. 0 innovációval az egyetlen fejletsztés egy kikényszerített váltás, mégis drágábban adják. Ez a bármit megtehetünk veletek, mert birkák vagytok és már be vagytok zárva az ecosystemünkbe mókuskerék nem egy olyan helyzet amiben szívesen részt vennék.

    Talán jövőre odateszi magát a samu, esetleg vetít egy badass 22FE-t, nekem nagyon tetszene egy oldalsó ujjlenyomat olvasó akár gyengébb proci, de nagyobb üzemidő, és elég a 2 kamera, csak lehessen vele úgy fotózni mint a régi s10 szériával.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák