Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joccmocc

    csendes tag

    Sziasztok,

    Egy ideje szemezek már a Note szériával (egyrészt a pen miatt, másrészt teljesen kivagyok a noccsoktól, és jelenleg szerintem az N10 megoldása a legesztétikusabb - alig várom az indisplay kamerák megjelenését, hogy a telefonok szép, vékonykávás, teliképernyős eszközök legyenek).
    Az elmúlt időszakban a telefon lett a "harmadik karom" (munka, aktivitáskövetés, média) , amit úgy gondolom, hogy a Note széria nagyon jól ki tudna szolgálni.
    Nemrég az eddig használt telefonom felmondta a szolgálatot, így minden akadály elhárult a készülékfrissítés elől (nem szeretem a telefonokat váltogatni, emiatt fontos lenne számomra, hogy évekig megbízhatóan működjön).
    Az elmúlt napokban végigolvastam ezt a topikot és az S20 topikot is, azonban még mindig /pont emiatt van néhány kérdés, amiben a segítségeteket szeretném kérni.

    1) A jelenlegi kommentek alapján az a benyomásom, hogy az N10+ mostanra szépen beállt, a kezdeti gyermekbetegségei (akku, fp, kamera) javítva lettek, ebben meg tudtok erősíteni?

    2) alapvetően az volt a tervem, hogy megvárom az N20(+) megjelenését, és azt elviszem, azonban ahogy láttam azt, hogy milyen nyögvenyelős volt az indulás mind az N10, mind az S20 esetében (akku, fp, kamera, S20 esetében melegedés és / vagy lagolás), egyre inkább az az érzésem, hogy ebből szeretnék kimaradni, így max azért várnám meg az N20 érkezését, hogy A) bejelentenek olyan fícsört, ami megvesz kilóra, és még kihúzok néhány hónapot, hogy jó legyen az N20, és megérje megvenni vagy B) lejjebb nyomja az N10+ árát.Láttam, hogy sokan régóta hűségesek vagytok a Note szériához. Abban tudtok segíteni, hogy általában mennyire nyomja le a genfrissítés a korábbi gen árát? Ahogy olvastam, az volt a benyomásom, hogy 60 ezernél többet ne várjak, ami alapján viszont a B) értelmetlennek tűnik.

    3) kapcsolódik a 2) hoz: a korábbi szériáknál mennyire volt jellemző, hogy az Nx örökölte a generációtárs Sx hibáit, így mennyire lehet arra számítani, hogy az, amire az S20 topikokban panaszkodnak (hónapok frissítései után is), azt megörökli az N20 is?

    4) Noteokat mennyire fogja az idő (olvastam, hogy sokan mai napig N3/4/7-et használnak), benne lehet a mostani modellekben 3-4 év kielégítő használat (kb 3 éves Huaweiről jönnék, az mostanra rendesen belassult, és az akku is már csak hírből ismeri egykori önmagát).
    5) Jól tudom, hogy a Samu 2 év teljes rendszerfrissítést (N10 esetében még a 11 es Android) és havi javítócsomagot küld, majd 1 évig havi biztonsági frissítést, és még egy évig negyedéves biztonsági frissítéseket biztosít?

    Alapvetően amire használnám:
    - email / megbeszéléseken jegyzetelés / munkaszervezés (plusz jól jönne, ha jól tudná kezelni az office fájlok szerkesztését, valamint az is eléggé izgatja a fantáziám, hogy egyszerűbb munkahelyi dolgokhoz ne kelljen elővenni a laptopot, csak a telefonhoz csatlakoztassak perifériákat - ez utóbbira van lehetőség itt, vagy nem jól gondolom?)
    - aktivitáskövetés (emiatt kb konstans BT az okosórával, illetve napi 2-3 óra GPS).
    - esti tartalomfogyasztás
    - amit kihoz még belőlem a telefon és az S pen.

    Köszönöm szépen a válaszaitokat! :R

Új hozzászólás Aktív témák