Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    Ez már nem rossz dolog, bár nálam telefonként megbukik (soha többet 1 centinél vastagabbat). A képminősége nappal lehetne jobb, de általában véve tűrhető (telefon vagy alsókategóriás kompakt szintjén nézve)

    Sajnálom hogy a zoomnál a marketing az első, nagyon ritkán van szükség 10x zoomra, sőt átlag kattogtatáshoz lehet hogy soha. Egy ilyen készülékbe bőven elég lenne 3-4x zoom is, és akkor lehetne kecsesebb vagy kaphatott volna fényerősebb optikát, nagyobb szenzort, stb. Samsungot ismerve ez a 10x zoom mostmár alap lesz az ilyen termékekben, ami nagyjából kizár mindenféle képminőségbeli javulást a jövőben (áldozzunk fel mindent a marketing oltárán).

    Szerintem még mindig inkább a Nokia van a megfelelő ösvényen a PureView kameráival, azok simán jobb képminőséget hoznak bármilyen viszonyok között, és a veszteségmentes zoomjuk is elég az esetek 99%-ában.

  • nkmedve

    őstag

    válasz KTTech #93 üzenetére

    Alapvetően egyetértek, főként azzal, hogy telefonba fölösleges a rengeteg MPixel, és hogy kissebb méretben sokkal nehezebb megfelelő minőségű objektivet gyártani, csak ez a rész böki a csőrömet:

    "Igazából majdnem 2db, a címben forgó telefon árából már lehet közepes szintű objektívet kapni (természetesen váz nélkül)... ami tud 3x zoomot (17-55mm fizikai gyújtótávolság, eqv. 27-88mm) és f2.8-as fix fényerővel rendelkezik, és majdnem ki tud rajzolni egy (már majdnem) normális méretű szenzort (APS-C) 9Mpixel körül. Cserébe 650g-ot nyom, 77mm a frontlencséje..."

    Erre az objektivre nagyon keveseknek van szülségük, egy alap stabilizált 18-55 is szépen kiszolgálja a normál usert és árban nagyon messze van a 2.8-as változattól. Csak azért jegyeztem meg, hogy ne higgye mindenki, hogy most akkor 500k forint alatt nincs élet DSLR fronton. Ennek a telefonnak az árából simán kijön egy alap váz+obi ami agyonver bármilyen telefont vagy kompaktot, bármilyen körülmények között (megkockáztatom, hogy még 10x nagyitásban sem kapsz annyi részletet ettől a telefontól mint amit egy alap váz+kitobi ad 55mm-en).

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz legiaap #122 üzenetére

    Pont emiatt lesz szerintem értelmetlen ez a kategória. Ilyen méretekkel telefonként megbukik (volt 18mm vastag telefonom aminek ráadásul csak 3"-es kijelzője volt, bottal sem piszkálnék már olyat), tesztek alapján fényképezőként sem valami fényes. Most azért hordozzon az ember állandóan magával egy ilyen féltéglát hogy kb. egy hónapban egyszer kihasználja a zoomot, és ráadásul a képek sem lesznek jobbak mint más telefonokkal? Ez igy egyszerűen túl kompromisszumos, talán majd a következő...
    Egy Lumia 1020 minden tökéletlenségével együtt is sokkal értelmesebb termék szerintem (pedig legkevésbé sem vagyok WP párti).

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz jozso1989 #131 üzenetére

    Nekem a benchmarkok teljesen másodlagosak, a 1020 is bőven elég erős arra amire kell. Hogy nem Android fut rajta, az lehet hogy egyeseknek csak pozitiv :)
    Nálam ami fontos egy telefonban az a használható méret, jó kamera, gyors és stabil rendszer, hosszú támogatottság. Ezek közül szerintem minden szempontból a 1020 nyer.

  • nkmedve

    őstag

    válasz jozso1989 #134 üzenetére

    Ezt a telefont a méret nálam teljesen kizárja, mig a 1020 még beleférhet (lekerekitett formák ide vagy oda, a majdnem kétszeres vastagság durva különbség). Kamerában is jobban bejön a 1020, a 10x zoom önmagában semmit nem jelent, ha a képminőség nem megfelelő.

    "Az meg a Samu sara, hogy meddig frissíti. :)"

    Ez igy igaz, emiatt nálan csakis Nexus, vagy valami GPE telefon jöhetne szóba ha Androidról van szó.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz szecska24 #137 üzenetére

    Csak arról beszéltünk, hogy a Nokia kissebb testben hoz jobb képminőséget, úgy hogy a zoomról ott sem kell teljesen lemondani. A 10x zoom jól hangzik marketing-szempontból, de mennyi a gyakorlati haszna? Raktak volna bele 3x zoomot (ami elég az esetek 99%-ában) és lenne max 15mm vastag, jó képminőséggel akkor nem szólnék semmit. Az 1/2.3-as szenzor nem mentség, van nekem 1/2.5"-es érzékelős kompaktom is, de fényévekkel jobb képeket lő mint ez.

  • nkmedve

    őstag

    válasz szecska24 #146 üzenetére

    1. Többségben van az akinek kell a 10x zoom és gyenge képminőség, egy telefonként nem használható de annak szánt valamiben? Nem lennék ebben olyan biztos.

    2. Nem kell elhinni semmit amit irok, de maradjunk annyiban, hogy nem most találták fel a kisszenzoros gépeket, és az idők folyamán volt köztük jónéhány használható darab, úgyhogy amint irtam a szenzorméret önmagában nem mentség (főleg jó fényviszonyok között, ahol ez a gép elvérzik). Nekem legtöbb tapasztalatom egy Canon A720IS géppel van ami itt csücsül a szekrényemben rég óra (40 ezer körül vettem annak idején újan), és néha még használatban is van. Persze ebben csak 6x zoom van (35-210mm), 1/2.5-ös szenzor, 8MPixel, de nem is mai darab, kb. 7 éves (azóta kellett volna legyen egy kis fejlődés MPixelhajházáson kivül).

    Pont a min. 10x zoom-os kitételed az aminek semmi értelme ebben a kategóriában (fölöslegesen növeli a készülékházat), ezek a kisszenzoros csodák alkalmatlanok olyan fotók készitésére ahova kell ekkora fókusztávolság (ugyan ez a véleményem a bridge-ekről is amúgy, bár ott legalább a fogása megfelelőbb a gépnek). Ha pedig csak kissebb fókusztávolságon használod (vagy teljesen wide-on ahogy a képek nagy része készül) akkor minek hordozz magaddal állandóan egy ekkora monstrumot mint "telefont"?

    Ja és soha nem vennék 20 ezres gépet, és nem is ajánlanám senkinek (ellenségemnek esetleg :D ).

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz szecska24 #151 üzenetére

    2. Bármikor odaállok melléd a K zoom-mal és biztos vagyok benne, hogy jelentősen jobb képe lesz, mint az A720IS-nek.

    Ezt erősen kétlem, de szubjektiv lehet a dolog (lehet neked jobban bejönnek a K zoom képei). A szemeim DSLR-es képekhez vannak szokva (kb. 4 éve 95%-ban azzal fotózok) de megfelelő fényviszonyok mellett az A720 nagyon meg tud lepni néha még simán JPEG-ben fotózva is. Arról már ne is beszéljünk, hogyha RAW-ban kezdem használni (egy könnyű trükkel megoldható) és esetleg egy kis utómunkát is végzek a képeken (pl. enyhe zajszűrés és kiégett részek visszahozása Lightroom-ban, amit 5 perc alatt meg lehet oldani akár több száz képre is egyszerre).

    Teljesen random példa, nem sokkal azután készült, hogy megvettem a gépet, ezelőtt több mint 6 évvel, automata mód, JPEG, semmi utómunka (mindössze kicsit leméreteztem helytakarékosság miatt). Ezek után megnézve a tesztben levő képeket...hát nem adnám oda még ezt az őskövületet sem a K zoom-ért.
    Közben találtam egy teljes felbontású képet is (nem sok ilyen maradt meg az évek során :D), ez állvánnyal készült nagyobb záridővel.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz dirty.yakuza #170 üzenetére

    Én direkt nem akartam dicsérni az i5S-t, mert aztán jön az Apple fanboyozás, de szerintem is sokkal ideálisabb ez telefonos kameraként (előkapom, lövök vele, elrakom) mint a K Zoom vagy akár a 1020. :D Ha ennél komolyabban akarok fotózni akkor viszem a DSLR-t vagy akár az őskövület kompaktot.
    A K Zoomnak csak akkor látom értelmét, ha valakinek tényleg annyira fontos hogy mindent egy eszközben oldjon meg, és haljandó feláldozni mindkét eszköz pozitivumait a zoom-ért cserébe. Hogy miért mondom azt hogy mindkét eszköz pozitivumait feláldozza (ez csak saját vélemény valakitől aki szeret fotózni, de fontos neki a jó telefon is):

    Telefon:
    - Egy telefonnak kompaktnak kéne lenni, mivel az mindig az embernél van. Egy nagy és nehéz telefon sokkal sérülékenyebb is mint egy könnyebb (főleg hogy egy hatalmas optika is benne van)
    - A mostani telefonok akkuja már alapból keveset birja, erre még rárakni egy fényképező fogyasztását szerintem nem praktikus.

    Fényképező:
    - Képminőséggel nem vagyok teljesen elégedett, de elfogadom hogy ez másnak megfelelő lehet úgyhogy nem mondanám egyértelmű negativumnak, csak én többet várnék egy ilyen eszköztől (ha már elsődlegesen kamerának készült, és telefonként csak másodlagosan lehet használni a mérete miatt)
    - Megfelelő fényképezéshez kell megfelelő fogás. Nem hiába vettem én már annak idején az A720IS-t, volt azelőtt ultrakompakt gépem de nagyon rossz volt a fogása. Inkább legyen 1-2 centivel vastagabb, de lehessen megfogni rendesen
    - Állványbemenet, ezt már többen is irták. Tudom megoldható, de akkor még kell vigyél magaddal plusz eszközt.
    - Megfelelő fényképezéshez kellenek dedikált kezelőszervek. Érintőképernyőn mókolni a beállitásokkal nagy kin, és szerintem sokaknak elveheti a kedvét a fotózástól.
    - Fennebb már irtam az akkut, ez fényképezésnél talán még fontosabb. Nem tudom pontosan hány képet birhat ez az eszköz de feltételezem nem túl sokat, főleg ha a vakut is használod néha (irhatnál majd esetleg tapasztalatokat).

    Kb. ennyi ami miatt szerintem ez az eszköz nem jó sem úgy mint elsődleges telefon, sem úgy mint elsődleges kamera.
    Ettől eltekintve ha valaki úgy érzi ez kell neki akkor vigye, de szerintem ez az eszköz nem fog neki segiteni abban hogy fotózás terén fejlessze magát, vagy hogy egyáltalán megszerese a fotózást (itt most kezdő fotósokról beszélek aki esetleg tovább szeretnének lépni az egyszerű telefonos point & shoot kattogtatásról). Szerintem fontos hogy az emberek megszeressék a fotózást és legyen bizonyos igényük a minőségre. Nekem is a közvetlen környezetemben egyre többen vesznek mostanában DSLR vagy MILC gépeket (talán kicsit az én ráhatásomra is ;) ), és én ennek nagyon örülök.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák