Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz .tnm #9 üzenetére

    hát igen, aki nem menti az összes lényeges jutubot lokálra az így jár, csak idő kérdése.

  • chepavel

    aktív tag

    válasz .tnm #9 üzenetére

    Youtube-os részre: Azt azért be kell látni, hogy nem lehet mindent lokálisan megoldani. Értem, hogy biztosabb[mondjuk, az sem minden esetben], de nem nagyon tudsz mit kezdeni, hiszen, az említett "hogy vannak a gyerekek" kisfilmet hiába tárolod otthon is, megosztani a családtagokkal, barátokkal hol fogod? Valahova úgyis publikálod. [email nem hiszem, hogy arra való lenne..]
    Az más kérdés, hogy nem vagyok nagy barátja az ilyen jellegű cloud megoldásoknak, de van, amikor nincs normális keretek között járható alternatíva. De, én is vizionálok valamiféle botrányt majd. Nem csak adatvesztés tekintetében, hanem rendelkezésre állás szempontjából is.

    Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz .tnm #9 üzenetére

    A tömeges adatvesztéssel nem igazán értek egyet. Vagyis sajnos nekem is olyanok a tapasztalataim, hogy elhiszem, hogy meg fog történni, de elvileg nem kéne. Egy nagy adatszolgáltatónál sokkal egyszerűbb a backup-olás, amit szakemberek tervezhetnek meg és felügyelhetnek (pár hozzáértő ember több 1000 ember adatainak halmazát), sokkal gazdaságosabb módon. Nagyon sok otthoni felhasználó egyáltalán nem készít biztonsági másolatokat még a fontos dolgairól sem, esetleg azok, akik életükben egyszer átéltek már egy komolyabb adatvesztést, és azóta paráznak. Itt elég egy központi backup szerver, de kettő már untig sok.

    Én pl. a kep.tar.hu-ra pakoltam fel a logout cikkekhez szánt képeket, és össze-vissza ömlesztve megvoltak még a winyón is. Aztán átéltem életem első (és eddig egyetlen) RAID0 szétesését, ami nem is okozott igazi kárt (ami fontos, azt kiírkálom néha DVD-kre). Sőt, legalább megszabadultam egy rakás szeméttől is, amit lusta voltam átnézni és ritkítani. Igen, csak köztük voltak ezek a képek is, mire fel a tar-hu-nál it volt egy adatvesztés, és eltűnt az összes képem. Szóval két példány is volt belőlük független helyeken, de most már egy sincs. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák