Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz Cathfaern #6 üzenetére

    ennek lehet némi értelme valóban az "egyszerű" usereknél, de nagyon kevés esetben, sztem.

    HP szeretné vizionálni a nyomtatás feltámadását, de az igazság az, hogy a tendencia pont ellenkező irányba megy, tételesen:

    - Iratot (pláne, ha bizalmas) nem mobilkészülékről, meg 3. félnek elküldve fogsz nyomtatni (hiszen nem is egy iPad-en, vagy okostelón fogod legépelni/megformázni sem), arról nem is beszélve, hogy közép/hosszútávon itt is ugye az lenne a cél, hogy az efféle papírok is digitális formában létezzenek inkább, jobban archiválható, időtállóbb, jobban kereshető, környezetkímélőbb, stb.

    - Profi nyomtatnivalónál eleve kizárt, hogy valaki egy általa nem felügyelt/vezérelt automatikára bízza.

    - Személyes fotóknál: már most is egyre divatosabb az e-mailben elküldöm a kirándulásról készített 300 képet (esetleg online fotómegosztóba feltöltöm...)

    - Az is sokkal kényelmesebb, ha az okostelón tárolod a képeket, mintha magadnál hordanál egy kiló papírt, csak azért, hogy ha összefuss valami ismerőssel meg tudd mutatni, hogy vannak a gyerekek...

    - Szóval, marad az a nyomtatásoknak egyébként most se jelentős részét képző eset, amikor kinyomsz valamit, hogy kitehesd az asztalodra. [... digitális képkeretek?]

    Persze előfordulhat, hogy néha, vagy némely konzervatív léleknél mindig minden nyomtatva lesz később is, de nem lesz itt semmi forradalom.
    Nem lesz kezdeti idegenkedés, mikor az iphone app megjelenik majd a store-ban, akkor páran nyomnak vele 1-2-t csak a játék kedvéért is, aztán a userek kis része (<1%) néha-néha igénybe veszi majd még ezt a szolgáltatást. [SZERINTEM!]

    félig off:

    most vagyunk abban a szakaszban, amikor a cloud az isten, az egy igaz jövő, és az egyetlen gyógymód az IT(gazdaság) minden bajára.

    majd jön az első igazán nagy adatvédelmi botrány, majd az első olyan tömeges adatvesztés, aminek a kárait megbecsülni se lehet majd. aztán hirtelen jön a nagy csalódás és utána szép lassan majd helyére kerül, akkor már tisztábban látva, hogy hol jó, hol érdemes, hol szükségszerű az alkalmazása és hol jobb más megoldásokat keresni.

    (sztem, a felhőlufi még pukkadni fog)

    pl. egyik youtube user több, mint egy éve rendszeresen tette fel egy amcsi talkshow részeit a videómegosztóra, a jogtulajdonosok tudtak róla, de mivel úgy se árulják a műsort külföldre (a műsorban szereplő egyéb jogvédett anyagok meg amúgy is promóció részeként szerepeltek), ezért nem törődtek vele. (Tudtak róla, civilben a műsor készítői emlegették is, linkeltek róla, stb...)
    aztán az egyik user bosszúból meg-flag-elte a a feltöltő account-ját (összevesztek kommentekben és a feltöltő letiltotta a hsz jogát); youtube meg nem akart még szerzői jogi vitát ezért gyorsan intézkedett és mivel a feltöltő valóban nem volt hivatalosan felhatalmazva a tevékenységre felfüggesztette az acc-ot és elérhetetlenné tette az összes (1000+) általa feltöltött videót.

    függetlenül attól, hogy mi a helyes (pláne attól, hogy mi jogilag helyes és mi morálisan) ebben az esetben. én is még párezer ember elvesztette a youtube fav-jainak a felét, bookmark özönöket törölhetett. ellenben, ha a részek a gépemen lettek volna meg... (akkor sokkal nehezebb lett volna megosztani őket másokkal, de az én felelősségem lett volna, hogy megmaradnak-e, vagy sem)

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák