Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chepavel

    aktív tag

    válasz Cathfaern #6 üzenetére

    Jogos, átlagfelhasználó nem foglalkozik a nyomtató driverével, vagy a beállításokkal. Nyomtat, ha jó, akkor boldog, ha nem, akkor pedig a gép lesz a hibás, ha tetszik, ha nem. Kapásból tudok mondani vagy 10 embert így a közelebbről, akik ennek örülnének, ha már használhatnák..

    Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

  • .tnm

    addikt

    válasz Cathfaern #6 üzenetére

    ennek lehet némi értelme valóban az "egyszerű" usereknél, de nagyon kevés esetben, sztem.

    HP szeretné vizionálni a nyomtatás feltámadását, de az igazság az, hogy a tendencia pont ellenkező irányba megy, tételesen:

    - Iratot (pláne, ha bizalmas) nem mobilkészülékről, meg 3. félnek elküldve fogsz nyomtatni (hiszen nem is egy iPad-en, vagy okostelón fogod legépelni/megformázni sem), arról nem is beszélve, hogy közép/hosszútávon itt is ugye az lenne a cél, hogy az efféle papírok is digitális formában létezzenek inkább, jobban archiválható, időtállóbb, jobban kereshető, környezetkímélőbb, stb.

    - Profi nyomtatnivalónál eleve kizárt, hogy valaki egy általa nem felügyelt/vezérelt automatikára bízza.

    - Személyes fotóknál: már most is egyre divatosabb az e-mailben elküldöm a kirándulásról készített 300 képet (esetleg online fotómegosztóba feltöltöm...)

    - Az is sokkal kényelmesebb, ha az okostelón tárolod a képeket, mintha magadnál hordanál egy kiló papírt, csak azért, hogy ha összefuss valami ismerőssel meg tudd mutatni, hogy vannak a gyerekek...

    - Szóval, marad az a nyomtatásoknak egyébként most se jelentős részét képző eset, amikor kinyomsz valamit, hogy kitehesd az asztalodra. [... digitális képkeretek?]

    Persze előfordulhat, hogy néha, vagy némely konzervatív léleknél mindig minden nyomtatva lesz később is, de nem lesz itt semmi forradalom.
    Nem lesz kezdeti idegenkedés, mikor az iphone app megjelenik majd a store-ban, akkor páran nyomnak vele 1-2-t csak a játék kedvéért is, aztán a userek kis része (<1%) néha-néha igénybe veszi majd még ezt a szolgáltatást. [SZERINTEM!]

    félig off:

    most vagyunk abban a szakaszban, amikor a cloud az isten, az egy igaz jövő, és az egyetlen gyógymód az IT(gazdaság) minden bajára.

    majd jön az első igazán nagy adatvédelmi botrány, majd az első olyan tömeges adatvesztés, aminek a kárait megbecsülni se lehet majd. aztán hirtelen jön a nagy csalódás és utána szép lassan majd helyére kerül, akkor már tisztábban látva, hogy hol jó, hol érdemes, hol szükségszerű az alkalmazása és hol jobb más megoldásokat keresni.

    (sztem, a felhőlufi még pukkadni fog)

    pl. egyik youtube user több, mint egy éve rendszeresen tette fel egy amcsi talkshow részeit a videómegosztóra, a jogtulajdonosok tudtak róla, de mivel úgy se árulják a műsort külföldre (a műsorban szereplő egyéb jogvédett anyagok meg amúgy is promóció részeként szerepeltek), ezért nem törődtek vele. (Tudtak róla, civilben a műsor készítői emlegették is, linkeltek róla, stb...)
    aztán az egyik user bosszúból meg-flag-elte a a feltöltő account-ját (összevesztek kommentekben és a feltöltő letiltotta a hsz jogát); youtube meg nem akart még szerzői jogi vitát ezért gyorsan intézkedett és mivel a feltöltő valóban nem volt hivatalosan felhatalmazva a tevékenységre felfüggesztette az acc-ot és elérhetetlenné tette az összes (1000+) általa feltöltött videót.

    függetlenül attól, hogy mi a helyes (pláne attól, hogy mi jogilag helyes és mi morálisan) ebben az esetben. én is még párezer ember elvesztette a youtube fav-jainak a felét, bookmark özönöket törölhetett. ellenben, ha a részek a gépemen lettek volna meg... (akkor sokkal nehezebb lett volna megosztani őket másokkal, de az én felelősségem lett volna, hogy megmaradnak-e, vagy sem)

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • lapa

    veterán

    válasz Cathfaern #6 üzenetére

    én még sose láttam ilyen apple cuccokat, de gondolom egy átlagos megjelenítő programban csak kéne lennie valami generic print drivernek, vagy ps csinálónak vagy mittomén. de ahol nyomtató van, ott általában van ténylegesen nyomtatás "előkészítésére" képes eszköz is.

    én csak arra utalok, hogy mégha igény volna is rá, nem ez a jó megoldás szerintem.

    és akkor nem beszéltem mindenféle tűzfal témáról, meg betörnek a nyomira és ellopják a merevlemezen tárolt dolgokat már mielőtt a tényfeltáró riporterek megveszik a lengyelpiacon a diszket, ilyenek.

    meg inkább a lámák szeretnének a sárga pöttyözős cégnek a bárányfelhőjébe küldözgetni bármit is, szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák