Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz dabadab #175 üzenetére

    Jah h. összekevertem, nem írtam a reál dolgokat. Szóval csak azt akartam írni, szakközépben több a szakmai anyag, gimiben meg kevesebb.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz dabadab #175 üzenetére

    Még most is ez a helyzet, erre próbáltam a finom célzást irányítani. Jó hír, nem vagy még olyan öreg. :D

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • priti

    addikt

    válasz dabadab #215 üzenetére

    Nem tanították. Gépírást tanulhatott annó kb. és mindenre az a válasza, hogy neki már csak 3 éve van a nyugdíjig és őt már hagyják békén az ilyenekkel. Aki mellette ül annak meg 6 éve van a nyugdíjig és kb. ugyanez a helyzet vele is.
    Amikor ő elmegy végre és a helyére bekerül a szintén nem fiatal másodhegedűs aki 15 éve arra vár hogy már végre mittomén titkárságvezető legyen és ezért a szemét kikaparja mindenkinek ha kell neki is már csak 3 éve lesz a nyugdíjig mire odakerül ugye. Na amikor ezek végre bekerülnek mind egy szálig a nyugellátásba akkor lehet érdemi következtetést levonni arról, hogy az oktatás mit oldott meg és mit nem és az az igazság, hogy egy fiatalabb korosztály maga a felüdülés. Egyáltalán nem látszik, hogy ez az állapot újraképezné önmagát. Ha egyetlen fiatal ügyintézőt be tudsz tenni végre 2 öreg mellé, akkor már a két öreg is sokkal jobban összekapja magát. Ha 20 "ugorj ide-ugorj oda" gyereket felvesz az informatikai osztályvezető, hogy tehermentesítse a rendszergazdát a felhasználói támogatás alól, de az összes ügyintéző öreg hiába mondják el nekik százszor, egyik fülükön be a másikon ki. Majd ha nem tudok beszúrni két sort a táblázatba, akkor felhívom a Matyikát, aztán majd ő megcsinálja. Matyika meg szalad és ez neki qrva kényelmes így. Mi meg két embert fizetünk a hivatal közpénzből történő finanszírozása okán egy helyett csak azért, hogy a Marist ne kelljen kirúgni. That's all Folks!

    Hardverlesen

  • Vladi

    nagyúr

    válasz dabadab #215 üzenetére

    Mondjuk egy mentés másként megtanítása ne legyen már probléma 2012-ben. :U
    Nyilván az idősebbeknél igen, de informatikát már vagy 15-20 éve oktatnak.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • anulu

    félisten

    válasz dabadab #260 üzenetére

    alapvetően reagáltam a "tisztább, szárazabb" kijelentésre. kicsit erős volt a kijelentésem, azt elismerem. azonban azt Te is beláthatod, hogy felhasználói számban jóval többen vannak, akik valamelyik Win-t nyúzzák. sokkal nagyobb eredményt lehet ezen a platformon elérni egy rootkittel / trójaival. ergó itt is keresik a biztonsági réseket / hibákat. főleg, mert az R=1 felhasználók nem linuxoznak. valamint megnyitnak minden mail-t, linket, etc. azért, mert a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. ha a felhasználók megváltoznának, jóval kevesebb lenne a gond is. és a Win is tisztább és szárazabb lehet(ne).

    bocs mégegyszer a trolling miatt.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz dabadab #264 üzenetére

    továbbra is desktopokról volt szó, de mindegy.
    az Androiddal nem vitatkozom, sikeres a marketingje, semmi más. naponta tapasztalom az SGS-emen, hogy egy szépen becsomagolt hulladék, aminek az EU-ban a Google adatkezelési balhéja miatt a jövője is kérdéses.. az embeddednél az emberek az esetek túlnyomó többségében nem is tudják, h mi van benne. szerverrel (nem home-made cuccokkal!) kapcsolatban egy kis érdekesség:

    "Az egyedüli operációs rendszer, amelynek eladásai nőttek, a Linux volt, de ebben a szegmensben is csak enyhe, 2,2 százalékos bevételnövekedést mért az IDC. A linuxos szerverek a teljes piac 18,4 százalékát adták, 1,7 százalékponttal többet mint egy évvel korábban. A windowsos gépek forgalma enyhén,1,5 százalékkal 6,5 milliárd dollárra csökkent, de a teljes szerverpiacból kihasított részesedése így is nőtt, 45,8 százalékra, vagyis a szerverpiacon gyakorlatilag minden második dollárt windowsos gépre költenek."

    forrás

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • priti

    addikt

    válasz dabadab #264 üzenetére

    Most ha az én router-emen Linux van akkor én Linuxos felhasználó vagyok, amikor éppen az Internet Explorer-ben konfigurálom a router-t? Nemá'! De tovább megyek. Szerintem még akkor sem, ha egy gépre semmi mást nem telepítek, csak egy SmoothWall-t úgy, hogy a CD-t win alatt írom, aztán ha bedobtam egy 2. hálókarit a vasba és telepíteni kezdem, akkor közben egy wines gépen nézem a pdf-ben hogy mit, hogy, merre, meddig, végül szasz, ha kész többet bottal nem nyúlok hozzá és számolom, hogy mennyit spóroltam... Nekem nincs bajom a Linux-al félreértés ne essék, ez nem Windows kampány, csak ez a nagy digitális szabadságharc ott bűzlik egy kicsit, hogy amikor az ember foglalkozni kezd a Linux-al az első dolog amibe belefut az alapvető logikai gáncsok már a szintaxisok szintjén. Félreértés ne essék nem arról van szó, hogy logikátlan lenne, de nem is arról, hogy aki annak idején látott DOS-t annak a pofonnál is egyszerűbb legyen és éljen a szabadság. Sokkal inkább arról, hogy volt egy szegregációs szándék mögötte és a cél egy fizetős szoftver kifejlesztése lehetett. Mára egy Windows klón látszik cseperedni. Egy mai Linux alapú cucc grafikus felületét látva az embernek az jut eszébe, hogy ez egy elég béna Windows másolat ... és meddig is jó újratelepítés nélkül? Ugyanazon az úton halad, mint annó a Windows. Egyre inkább hajlok afelé, hogy a Windows-ért nem kell senkinek kardoskodni. A termék magáért beszél.

    Hardverlesen

  • anulu

    félisten

    válasz dabadab #268 üzenetére

    forgasd ki a szavaim...

    tehát akkor ez azt jelenti, hogy bitről bitre ugyanaz a disztrib, ami fut egy mainframe-en, egy home PC-n és egy random mobilon? ha igen, akkor mea culpa, visszaszívva minden, amit az alacsony számú használatra mondtam. amennyiben nem, akkor viszont fenn tartom, a desktop linuxokra vonatkozó kijelentésem.

    nem felhasználó, hanem használó. nem ugyanaz.

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • priti

    addikt

    válasz dabadab #268 üzenetére

    Ez picit olyan, mintha sofőrnek hívnánk az utast is. Én támadtam nem is olyan régen talán a legélesebben az MS-t, hogy abba az irányba fejleszt, hogy a felhasználónak lövése se legyen mi folyik a gépén és ahelyett, hogy mindenre gyorsindítót meg keresőt fejlesztenek talán az ablak fejlécébe függetlenül a language pack-től oda lehetne tenni zárójelbe, hogy mit hív meg, pl.: Lemezkezelő (diskmgmt.msc), hogy az új user úgy használja a wint, hogy win+r gyorsgomb=futtatás, aztán be az msc-t és durr, ott az ablak és nem kell kétszázezer gyorsindító, meg talán file szinten is megismerne emiatt ezt azt, de a Linuxnak talán még sokkal jobban fog sikerülni ez a tudattalanságban tartás, ha rászoktatják a régen winen cseperedett felhasználókat a Linux grafikus felületére... Aztán az marha nagy szabadság lesz, ha a lábát levágják se veszi észre, hogy éppen nem úgy fut valami.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák