Új hozzászólás Aktív témák

  • Penguin95

    senior tag

    Mivel én ezt diákként nap mint nap belülről átélem, azt hiszem tudok mit mesélni.

    Kezdeném a legszomorúbb ténnyel. Minden nap a saját laptopomat viszem be, másképp nagy eséllyel nem jutok géphez, mert egy 14 fős osztályra nem jut 15 működőképes gép (a +1 a tanári gép). Sőt. Volt már olyan is, hogy én csak néztem a másikat, mert a laptopot osztálytársamék ketten kellett használják, hála a 7 működő gépnek. Ez több dolognak is betudható. Az első, hogy a rendszergazda egy rakás sz.rt nem ért eddig. Tojt az egészre, elvégre neki nem érdeke létminimum alatti fizetéssel, hogy dolgozzon is valamit. A következő az elavult hardver. A legerősebb gépek is C2Q Q6600-zal, 2 GB RAM-mal, és Quadro FX1500-zal vannak szerelve, ráadásul ezeket csak CAD-re lehet(ne) használni. Aztán a következő réteg a C2D E6400, 2 GB RAM, és integrált Intel grafikus chip. Itt már vannak bajok néha, de főleg az okoz gondot, hogy egy 15 inches monitoron (1280x1024-es felbontás) egyszerre 3-4 ablakkal kell dolgozni, és nem takarhatják egymást. Aztán van a legalsó réteg, itt már Pentium Celeron van, 1 GB RAM, és GeForce MX400. Mindegyik gépen Windows 7 van, viszont a karbantartás hiánya miatt sejthető, milyen teljesítményre képesek.

    A legtöbb hibás gép év eleje óta úgy van hagyva, senki nem törődik velük. Sok teremben lenne kivetítő is, de nincs, mivel a Klikk nem hajlandó finanszírozni a hozzájuk való égőt. Az Office licenc már tavaly óta le van járva, úgy használjuk. A higiénia pedig... szerintem a lenti kép hűen mutatja a helyzetet. És akkor ez még a szebbek közül van.

    Mindez egy viszonylag ismert informatikus, és gépész iskola repertoárja.

Új hozzászólás Aktív témák