Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gghrtz

    őstag

    válasz Vesa #31 üzenetére

    A WiFi-t alapvetően mobileszközökhöz találták ki. Persze olcsóbb is, és kényelmesebb, de ha valakinek stabil sávszél kell, akkor valóban csak kábel. Nekem is be van húzva 2 tévébe, meg a PC-be. Tablet, telefon meg megy WiFi-ről.

  • gghrtz

    őstag

    válasz Vesa #33 üzenetére

    Mondjuk én falun lakom, szóval nálunk még istenes a WiFi kapcsolat, mert nincs hatcsillió hotspot 100 méteres körzetben.

  • Razarus

    tag

    válasz Vesa #31 üzenetére

    Wifi:
    Mivel a utp kábel csúnya, a routert is jól elteszik szem elől a tv mögé, szekrény tetejére, stb... aztán a pld. a nappaliban csak a szemközti falnál van jó térerő, és az asztalon már csak akad a kapcsolat. Így, lényegében ugyanúgy helyhez köti magát, csak még bosszankodik is.

    Sajna, lakás átépítésnél/kivitelezésnél a csempe, illetve a 5 különböző színű falfesték prioritást élvez (bárki bármit mond, ilyenkor az asszony a főnök), és 1 db plusz védőcsövet már nem engednek beépíteni a falba az utp kábeleknek, mert hogy majd "mobilnettel" megoldják. Aztán... meg megy a kiabálás, az ekkor már persze kezét széttáró asszonnyal, hogy "ne csukd nappali ajtaját!!", stb.
    De még utólag is, vagy albérletben lakva, pld. padlószegély csatornában és az ajtótokokat vezetékcsatornával szépen megkerülve, korrekt (értsd: "láthatatlan") kábelezést lehet kialakítani. Sőt, erősített, lapos ftp kábelt is láttam már kereskedésben.
    Korlátoltak és ostobák az emberek, aztán meg szidják a szakembert.
    Tisztelet a kivételnek.

    Az alábbi elvet tartom én is, és nincsenek akadások, interferenciák... csak a tökéletesen megbízható LAN. Akkor érzem igazán a kiépített kábelrendszerem mindenhatóságát (nálam minden ftp-ból van, tervezetten kötött árnyékolással), amikor haveroknál wifi-vel kellene dolgozni... Ide ülni, oda ülni, laptopnak adott szögben kell lennie... Vicc.

    "Vesa 2014-09-12 20:38:37
    Otthonra legjobb a kábel! Bárki bármit mond, csak ez használható. Ellustult hülye társadalom.
    Megrémülnek egy kis kábelezéstől. 2 nap alatt a teljes, 2 szintes házamban kiépítettem a gigabites hálózatot úgy, hogy minden helyiség, minden létező sarkában van egy csatlakozó. Ennyi.
    Lehet vihar, vasbetonfal, akármi...a net hasít. A WiFi pedig egyetlen szobában megy. Aki feltételen mobil eszközről akar szenvedni, az ott mazohistáskodhat.

    Aki nyugodtan akar netezni, annak csak kábel!"

    [ Szerkesztve ]

    Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

Új hozzászólás Aktív témák