Keresés

Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Gargouille #258 üzenetére

    Ez meg annal is rosszabb, hiszen az a fiatal, honnan masolta a viselkedes strukturajat? Csak nem?

    Vagyis az emberek kopkodik magukat szembe, es meg buszkek is ra, anelkul, hogy felismernek mit is csinalnak.....

    :(

    [ Szerkesztve ]

  • GEIL

    addikt

    válasz Gargouille #258 üzenetére

    Értelek.
    "...Mit tettem le az asztalra ? Hát Én hoztam az asztalt...."
    A mi generációnk (1980 körül születettek) még határesettel, de kb képesek egyedül és saját munkából előteremteni egy lakást/házat + autót meg mindent ami kell.

    Rokonságban és ismerősi körben is van 14-15 éves fiu, akik szájából hallottam hogy minek tanuljon meg erőltesse magát majd munkával...majd szülei vesznek neki autót
    18. szülinapra...házat vagy lakást meg majd később.....de Samsung s20 meg "szifon x" az ott a zsebben, meg otthon a 300 ezres PC amit már fikáznak.........ilyen nekem meg se fordulna a fejemben.....nem becsülnek semmit....de mindent akarnak nulla erőfeszitéssel.

    18. szülinapomra egy mobitelót kaptam.....aztán nyekk.....nemhogy több milliós autót vagy 20-25 milliós lakást....na erre értettem amit írtam. :R :( :(( :((( :o

    [ Szerkesztve ]

    i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

  • koanla

    aktív tag

    válasz Gargouille #258 üzenetére

    Egyszer azt olvastam, hogy a gyerek"nevelés" nem úgy megy ám, hogy mit mond a szülő a kölöknek, hanem hogy mit _lát, tapasztal_ a kölök a családban (aztán nyilván később a tágabb környezetében is). Mintákat adunk át és később a kölkök is azt fogják továbbadni.

    Másrészt viszont ez sem fekete-fehér, mert eleddig szerintem az összes, eddig élt nemzedék fő motivációja az volt, hogy majd a gyerekének _jobb_ legyen. Most tartunk ott, hogy a helikopterszülő létező jelenség. Kvázi arról van szó, hogy hagyjuk-e hibázni, "szenvedni" a kölköket. Meg pláne, hogy hagyjuk-e őket gyereknek lenni. De ez sanszosan messze vezet már innen és érzésem szerint nem ez a fő probléma az itt tárgyaltakban, inkább csak amolyan trigger-féle, amely mögött valami más van valójában.

Aktív témák