Új hozzászólás Aktív témák

  • Lokii

    aktív tag

    válasz aprokaroka87 #148 üzenetére

    Nos,sajnos mivel én nem vagyok szakértő,hanem csak a rendszer használója(koromból adódóan lehetséges hogy meglehetősen primitív lesz a véleményem),így csak annyit tudok megállapítani hogy meglehetősen elmaradott a rendszer.

    -Nos,nekem még egyelőre a középiskola kezdetleges szakaszában a napi 7 tanítási óra teszi ki a többséget a hétből,és ez valljuk be,ebben az életkorban amikor még mindig fejlődik a test/lélek nagyobb mértékben,ebből kifolyólag eléggé kimeríti a szervezetet. Ezen nehezíthet a különböző betegségek és az arra való hajlam (pl nekem vashiányom és alacsony vérnyomásom van ill. asztmás is vagyok: ezek nem éppen előnyös "dolgok") meg egyéb tényezők. Hát ezen nem tudom hogyan lehetne úgy változtatni hogy az alapelv ne sérüljön.

    -Alacsony pedagógusi fizetés:
    Hát ha jól tudom általánosságban a pedagógusoknak nem éppen a legjobb a fizetésük(adatokat nem tudom),és azt se tudom hogy az inflációhoz mennyire alkalmazkodik. Nos,ha tényleg alacsony a pedagógusi fizetés,az negatívan hathat a teljesítményre. Hát ha az a helyzet igaz amit feltételezek,akkor a pedagógus fizetést versenyképessé/sebbé kell tenni a többi tényezőhöz képest.

    -Valamilyen számistechnikai eszköz használata engedélyezése "jegyzetelésre":
    Nem tudom hogy mennyien szenvednek attól a problémától amitől én hogy a kézzel tőrténő írásuk olvashatatlan ha vázlat írás történik,de ez segíthetne a problémán. Pl egy Operációs rendszerrel rendelkező Okostelefonra egy billyentyűzet rákötésével segíthető a problémát szenvedők egy része,mert én pl Billyentyűzeten sokkal jobb minőségben tudok írni,és sokkal jobban megjegyzem ha valamit billyentyűvel írok le,ráadűsúl még gyorsabb is számomra. Ha ez ebben a formában kivitelezhető//erkölcsileg elfogadható lenne stb.,akkor ez sokat segítene (nem,a "másikról lefényképezem okostelefonnal" meg a hasonló ideiglenes megoldásoknak nem vagyok a híve).

    -Kormányzati szinten a fejlesztési logisztika átszervezése:
    Hát én nem követem a kormányzati szinten történő oktatási fejlesztéseket,de én nem vettem észre túl sok fejlődést,főleg nem a logisztikában(órarendek száma/tanévenkénti szórása,osztálylétszám stb). Hát itt eléggé érv nélkül vagyok,de szerintem itt valami nincsen rendben.

    +1: Lehet hogy ez hülyeség,de 2 tanszüneti/5 tan nap/hét helyett lehetne a 3 tanszünet/4 tan nap/hét arány,lehetőleg a plusz 1 szünet nap hetente lehetne a hét közepén,így remélhetőleg növekszik a teljesítmény,és nem gyülemlík fel annyira a feszültség.

    Hát ennyi jutott most eszembe,lehet hogy alaptalanok/hülyeségek/stbk,de én ezt vettem észre az uttóbbi időkben,és le írtam a lehetséges megoldásukat :D. Elnézést a helyesírási hibákért.

    Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

Új hozzászólás Aktív témák