Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz joghurt #9 üzenetére

    "Én inkább olyan trükközést érzek a dolog mögött, hogy egy dolgozói résztulajdonosnak lehet osztalékot fizetni.": érdekes nézőpont... nagy publikus magyar offshore-ozás? :)
    azt nem tudom, lehet-e olyat, hogy egyik részvényre fizetsz osztalékot, a másikra meg nem vagy nem ugyanannyit. mert ha jól olvasom, vesznek a piacról részvényt és azt adják a dolgozónak. tehát az közönséges részvény lesz, vagyis elvben annyi osztalékot kellene rá fizetni, mint bármelyik másik utcai részvényre.

    járulék plafon 450e forint, járulék 14%, ez 3.21 millió forint osztalék kifizetése után számít. azt hiszem, ez nem az éves 100 ezres bónuszra hajtók esete.

    2010-12 között 50 forint osztalékot fizettek, 13-14-ben nullát, tavalyi eredmény után idénre 15 forintot. Ez 210 darab részvénnyel számolva kőkemény összeg, abból nagy dorbézolás lesz :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz joghurt #11 üzenetére

    "Komolyabb diplomás munkakörökben (akár közgazdász, akár fejlesztő/mérnök) simán évi 3,2 millió felett van a jövedelem - mármint mondjuk egy havi 2-300ezres bejelentett bruttó feletti része.": tudtam, hogy ezt fogod írni, de ez téves.

    az osztalékjövedelem elkülönülten adózik, emiatt külön van rá a járulékhatár. tehát ha a havi bruttó béred járulékaival átléped a határt, az se számít, mert az osztalékkal külön át kell lépned ahhoz, hogy kedvezményes legyen.

    úgy pedig annyira már nem olcsó.

    "A dolgozói részvényeknek van olyan fajtája is," ez egy valós jogi lehetőség, de: "A tervek szerint idén júliusban tart bevásárlást a Magyar Telekom, ekkor maximum 1,6 millió saját részvény vásárlása történhet meg, majd a kifejezetten erre a célra létrehozott munkavállalói résztulajdonosi program szervezetben (MRP) helyez el."

    nem hiszem el, hogyha a telekom a piacról bevásárol részvényt, hogy a dolgozóinak adja, az olyan lesz, amiről írtál. max. annak lenne értelme, hogy csinálnak ilyen részvénykategóriát, mint új kategóriát, vesznek mezei részvényeket és azt becserélik ilyenre, hogy ne legyen tőkeemelés.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz joghurt #13 üzenetére

    ok, felfogtam :R

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák