Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz Szabi® #6 üzenetére

    Nem fog ne reménykedj, de legalábbis ne állj addig fél lábon.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Szabi® #10 üzenetére

    Én nem bányászok, csak követem a crypto piacot, tudom sokan várják a pukkadást meg hogy majd százasával adják el a kártyákat, de ez nem fog belátható időn belül megtörténni. Pl vegyünk egy 6 éves kártyát GTX 1080. Ezzel olyan napi 3-4 dollárt lehet keresni a calculátorok alapján az áramköltség kb 2 kWh. Ez azt jelenti hogy kb 12 cent költségre jut 3-4 dollár profit, tehát hirtelen 30-40x-et kéne zuhanjon a profit ahhoz hogy már ne érje meg bányászni. Ez nem nagyon van kilátásban főleg ha sok kínai bányász kiesik, akkor inkább felfelé fog menni máshol.
    Tehát miért is adnál el valamit ami costhoz képest 40x profitot hoz? Egy modern kártyánál ez akár 80x vagy 100x is lehet...
    Itt igazából 1 megoldás van: A gyártók korlátozzák le a bányászteljesítményt lehetőleg hardveresen és válasszák szét a bányász kártyákat a gamertől. Elvileg az NVIDIA próbált ilyet, csinált dedikált bányász kártyát (asszem Quadro A400), de ritka mint a fehér holló és iszonyat túlárazott.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Chaser

    titán

    válasz Szabi® #19 üzenetére

    pc vs konzol az egy másik téma
    mivel sokan pc/vga helyett konzolt vesznek, így konzol sincs ( :
    illetve van, de drágábban - ritkán lehet lőni msrp áron, de ps5-öt úgy sem, több helyen mondták már 2022-ig be vannak foglalva a rendelések -
    és sajnos fps-re sokaknak teljesen alkalmatlan - nekem is -
    elviekben valami csodát lehet venni hozzájuk hogy kezeljék az egér+bill kombót, de ami ér is valamit 50e-től felfelé van
    defaulton pedig egy kis maraknyi játék ami eszi az egér+bill kombót
    és akkor ott vannak a 144hz-esek, és az afelettiek, nekik sem opció
    ugyanakkor akonzolnál nem kell állítgatni, driverrel bajlódni, nem kell 5-10 storeban "tartani" a játékokat, sok előnye van
    mivel engem csak a forza érdekel huzamosabban, nekem tökéletes
    és nem az x, nemrég volt de nem szerettem
    pedig msrp áron vettem - az s halkabb, szinte néma, kisebb, fekete-fehér, az x műanyagja sztem valami undorító, cserébe erősebb a hw, engem nem győzött meg -
    fogyasztása/hőtermelése is feleakkora, letojom hogy nem 4k - nekem a fluidság' is jobb ennél a játéknál az s-en -

    most 250-300e-ből sokat nem lehet összehozni pc fronton
    a 1650-ek bolti ára is sokszor már a 150e ft-ot verdesi - aki olcsóbban akar az vadászni kénytelen, úgy még ki lehet fogni értelmes(ebb) árakat
    amd-nél olcsóbb cpu-k megdrágultak
    intelnél drágábbak a lapok ( :
    memóriák is drágulnak
    ha begyűrűzik a hdd/ssd-s bányászat ssd-k is fognak, de nem csak a nagyobbak
    a gyártók vérsemet kapnak, konkrétan le fogják sz@rni a kisebb modelleket - ahogy amd is tette a 3100/3500x/3600 szériánál -, és csak nagyobbakat fognak gyártani többségében, mert azokat drágábban is megveszik
    egyik dolog kihatással van a másikra, de ahogy haladunk az időben sajnos nem egyre kevesebb tényező van, hanem egyre több

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Szabi® #19 üzenetére

    Ezzel én is így vagyok. Vettem egy XSX-et mert hogy új Ori HDR-ben, pár hónappal később pedig azon kaptam magam, hogy a Steam wishlistemen levő játékokat is erre kezdtem el megvenni. Sőt, némelyik Steamen már megvett játékomat is, hogy inkább ezen toljam újra. A Sony exkluzívokhoz meg jön majd a PS5, amikor sorra kerülök.

    Fel is hagytam a tervvel, hogy a nappaliba is építek egy PC-t a játékokhoz, fenéket, elég egy a dolgozóba, alkalmanként lőni meg logikai játékokhoz, amik nincsenek konzolra. :)

    A 2-300 wattos konzumer VGA-szörnyekért amúgy se kár részemről, ilyenekért "békeidőben" se adtam pénzt.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz Szabi® #21 üzenetére

    lehet nincs ( :

    kenwood
    chip hiány? :d
    lópH@szt van itt chip hiány
    sokkal nagyobb a kereslet, mint amit akínálat ki tudna szolgálni
    tolhatnának amd-nek/nv-nek 10x annyi chipet
    de mivel a gyártókapacitást kimaxolták nem lenne előrébb vele senki ( :

    ha van 20-30 vga-d és nem hitelből játszol, akkor letojod, és vársz
    azok fognak eladni akik bepánikolnak
    és de, ha a használt piac nagyon telítődik, akkor az újak ára is leesik idővel
    - persze ha feltételezzük azt, hogy akkor az újakat már a bánya nem akarja beszippntani, csak a gamerek, tehát idővel lesz készlet és ezért jelentős árcsökkentés is -

    nekem lenne sokkal több pénzem is vga-ra, de nem vagyok hajlandó kiadni értük a mostani árakat
    egyedül egy 1650-et vettem már nagyon drágán, de azt "kijátszottam" előző vga-k eladásával, így nem került olyan sokba ténylegesen
    de mikor csengettem érte nem fért bele öt számjegybe az ára
    én nem is játékra használnám ha vennék ( : - az csak a forza havi néhány órában, arra ott a kis s, max 75w forza alatt, de sokszor csak 60 -
    néha 1-2 fps ideig-óráig, de leginkább 10 perc után uninstot szoktak kapni
    doom 2016 és eternalt pedig már végigtoltam, abból is az utóbbi kínszenvedés volt már a közepétől, csak kíváncsi voltam rá mennyi super mario/tomb raider feeling lesz még ( :
    egyelőre menesztettem is a gépet, de ha megint lesz akkor a mostani 1650-nel - kivéve ha véletlen elviszik, akkor már biztos nem veszek pc-t addig amíg nem normalizálódnak az árak -
    notebookom van több is, igazából videót szerkeszteni kellene gép - és mert hobbi, szeretek tesztelgetni dolgokat -
    de ha nagyon belendülne a videózás veszek m1-et, egy 3060 ti ára alatt újan, problem solved

    szerk:
    Balika911
    azoknak a vga-knak azért van egy nagy szépsége
    mivel fillérb@szás van, a csúcsmodellek is ritkán nagyon halkak defaulton
    de ha az ember lecsippent a tdp-ből, akkor kész is a néma vga
    mondjuk egy 3070 suprim ami 260w - 280w-ig feltolható -, levesszük 200-ra
    ez 20w-tal kevesebb mint az fe verziók étvágya
    de itt már némán megy
    amelyik nálam volt qrca cw-t tolt több táppal is, 200w-nál az is megszűnt
    160w-nál közvetlen közelről sem volt cw ha belenyomtam a fülem, de ventiket sem hallottam
    és az a 160w ami mondjuk egy 5600xt/rtx 2060 étvágya, itt sokkal de sokkal több teljesítményt tud felmutatni
    a 1650-nél is azzal kezdtem tdp limit 75-ről le 60-ra - felfelé nem is lehet, ennek öröltem :d -
    máris némán megy, de alig marad el a 75w-os teljesítménytől

    persze sokan úgy fogják fel, nem azért adják ki a pénzt, hogy kevesebb teljesítményt kapjanak
    én másképp vagyok vele, fontosabb a némaság, cw menteség, legjobb fogyasztás/teljesítmény megtalálása, minél kevesebb hőtermeléssel

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Szabi® #74 üzenetére

    350? Az már történelem, millió felett kérnek egy ütősebb kariért.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Chaser

    titán

    válasz Szabi® #74 üzenetére

    és ha össze is kapar vga-ra 300e ft-ot?
    az még nagyon messze van a géptől
    a vége ott van hogy 500e ft minimum, de még nagyon nem bika cpu és csillió' ram meg terás ssd
    úh. inkább 550- 600e mire tényleg combos(abb) gép lesz
    3 új genes konzol ára, vicc

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák