Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz kenwood #4 üzenetére

    nem feltétlen, sokaknak nem opció a használt akármi
    de ha nagyon sokan inkább a használtakat vennék, akkor az újakból halmozódna a készlet
    és pár hónap után nagyon baráti árak lennének
    de ez még odébb van
    pár nagyobb ország ha meglépi hogy "bojkottálja" a coinokat előrébb leszünk
    az árat az verte fel hogy boldog-boldogtalan beleszállt, mikor a boldog-boldogtalan kiszáll az ellenkezője fog történni
    és ha muszkli kategóriás emberkék azt rikoltoznák desz@r' a coin, az is sokat segítene

    szerk:
    Szabi®

    ezzel együtt az 1060-adat drágábban tudod eladni
    én azt mondom, akinek van valamilyen értelmesebb vga ne "sírjon"
    az sírhat, akinek semmi nincs és most kell vennie
    hasamra ütök, a te vga-d 100e körül talán lazán elmenne
    amennyiért lőhetsz éppen 1650-et is, ha nem is legjobb modellt
    persze lassabb lesz valamivel, de teljese új és sok év garos

    az nv tudja kezelni a helyzetet:
    pont lesz@rja:)
    mindent megvesznek tőlük emelt árakon gt710-ektől kezdve 3090-ig emelt árakon is
    nekik itt végetért a mese, ez a kereskedők mennyországa

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Busterftw #15 üzenetére

    nem is feltétlen azon múlik, hogy szívesen vesz-e az ember használt dolgot vagy nem
    speciel én sem szívesen, vga-t főleg
    egyrészt a cw miatt, másrészt a hangja miatt, amit az eladók 90+ %-a hajlamos úgy értelmezni hogy cw mentes és néma, gyakorlatban pedig nagyon nem az legtöbbször
    cw meg lehet táp függvénye is

    de ott van sok cég aki akármire vesz vga-t, esélyesen nem a használtcikk piacon fognak nézelődni ők sem

    sokaknak megfelel a használt vga, sokaknak pedig nem - én már csak azért sem vennék, mert a tuningotsoselátott' vga-k nagy része szintén kamu, a hozzáértés hiánya az viszont elég erős -

    kenwood
    ha használtan a kártya 130e-ért megy, újan nem 350e lesz:)
    illetve próbálhatja kidobni annyiért a gyártó, de ha nagyon nem viszik lentebb viszik az árat, sokkal
    mostani ár csak a kézletek hiánya miatt van, semmi másért
    ott vannak az 5xxx-ek, sokáig szerencsétlenkedett az amd, ha kapni is lehetett őket drágán
    most? kb minden modell van, olcsóbban, gyűlnek a készletek, kénytelenek árat csökkenteni a nagyerek/kiskerek, de lassan az amd is ha nem fogy olyan ütemben a termék ahogy szeretnék - és a vga hiány nagyban hozzájárul ahhoz, hogy nem úgy fogy a cpu sem mintha nem lenne vga-ból hiány -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Szabi® #19 üzenetére

    pc vs konzol az egy másik téma
    mivel sokan pc/vga helyett konzolt vesznek, így konzol sincs ( :
    illetve van, de drágábban - ritkán lehet lőni msrp áron, de ps5-öt úgy sem, több helyen mondták már 2022-ig be vannak foglalva a rendelések -
    és sajnos fps-re sokaknak teljesen alkalmatlan - nekem is -
    elviekben valami csodát lehet venni hozzájuk hogy kezeljék az egér+bill kombót, de ami ér is valamit 50e-től felfelé van
    defaulton pedig egy kis maraknyi játék ami eszi az egér+bill kombót
    és akkor ott vannak a 144hz-esek, és az afelettiek, nekik sem opció
    ugyanakkor akonzolnál nem kell állítgatni, driverrel bajlódni, nem kell 5-10 storeban "tartani" a játékokat, sok előnye van
    mivel engem csak a forza érdekel huzamosabban, nekem tökéletes
    és nem az x, nemrég volt de nem szerettem
    pedig msrp áron vettem - az s halkabb, szinte néma, kisebb, fekete-fehér, az x műanyagja sztem valami undorító, cserébe erősebb a hw, engem nem győzött meg -
    fogyasztása/hőtermelése is feleakkora, letojom hogy nem 4k - nekem a fluidság' is jobb ennél a játéknál az s-en -

    most 250-300e-ből sokat nem lehet összehozni pc fronton
    a 1650-ek bolti ára is sokszor már a 150e ft-ot verdesi - aki olcsóbban akar az vadászni kénytelen, úgy még ki lehet fogni értelmes(ebb) árakat
    amd-nél olcsóbb cpu-k megdrágultak
    intelnél drágábbak a lapok ( :
    memóriák is drágulnak
    ha begyűrűzik a hdd/ssd-s bányászat ssd-k is fognak, de nem csak a nagyobbak
    a gyártók vérsemet kapnak, konkrétan le fogják sz@rni a kisebb modelleket - ahogy amd is tette a 3100/3500x/3600 szériánál -, és csak nagyobbakat fognak gyártani többségében, mert azokat drágábban is megveszik
    egyik dolog kihatással van a másikra, de ahogy haladunk az időben sajnos nem egyre kevesebb tényező van, hanem egyre több

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Szabi® #21 üzenetére

    lehet nincs ( :

    kenwood
    chip hiány? :d
    lópH@szt van itt chip hiány
    sokkal nagyobb a kereslet, mint amit akínálat ki tudna szolgálni
    tolhatnának amd-nek/nv-nek 10x annyi chipet
    de mivel a gyártókapacitást kimaxolták nem lenne előrébb vele senki ( :

    ha van 20-30 vga-d és nem hitelből játszol, akkor letojod, és vársz
    azok fognak eladni akik bepánikolnak
    és de, ha a használt piac nagyon telítődik, akkor az újak ára is leesik idővel
    - persze ha feltételezzük azt, hogy akkor az újakat már a bánya nem akarja beszippntani, csak a gamerek, tehát idővel lesz készlet és ezért jelentős árcsökkentés is -

    nekem lenne sokkal több pénzem is vga-ra, de nem vagyok hajlandó kiadni értük a mostani árakat
    egyedül egy 1650-et vettem már nagyon drágán, de azt "kijátszottam" előző vga-k eladásával, így nem került olyan sokba ténylegesen
    de mikor csengettem érte nem fért bele öt számjegybe az ára
    én nem is játékra használnám ha vennék ( : - az csak a forza havi néhány órában, arra ott a kis s, max 75w forza alatt, de sokszor csak 60 -
    néha 1-2 fps ideig-óráig, de leginkább 10 perc után uninstot szoktak kapni
    doom 2016 és eternalt pedig már végigtoltam, abból is az utóbbi kínszenvedés volt már a közepétől, csak kíváncsi voltam rá mennyi super mario/tomb raider feeling lesz még ( :
    egyelőre menesztettem is a gépet, de ha megint lesz akkor a mostani 1650-nel - kivéve ha véletlen elviszik, akkor már biztos nem veszek pc-t addig amíg nem normalizálódnak az árak -
    notebookom van több is, igazából videót szerkeszteni kellene gép - és mert hobbi, szeretek tesztelgetni dolgokat -
    de ha nagyon belendülne a videózás veszek m1-et, egy 3060 ti ára alatt újan, problem solved

    szerk:
    Balika911
    azoknak a vga-knak azért van egy nagy szépsége
    mivel fillérb@szás van, a csúcsmodellek is ritkán nagyon halkak defaulton
    de ha az ember lecsippent a tdp-ből, akkor kész is a néma vga
    mondjuk egy 3070 suprim ami 260w - 280w-ig feltolható -, levesszük 200-ra
    ez 20w-tal kevesebb mint az fe verziók étvágya
    de itt már némán megy
    amelyik nálam volt qrca cw-t tolt több táppal is, 200w-nál az is megszűnt
    160w-nál közvetlen közelről sem volt cw ha belenyomtam a fülem, de ventiket sem hallottam
    és az a 160w ami mondjuk egy 5600xt/rtx 2060 étvágya, itt sokkal de sokkal több teljesítményt tud felmutatni
    a 1650-nél is azzal kezdtem tdp limit 75-ről le 60-ra - felfelé nem is lehet, ennek öröltem :d -
    máris némán megy, de alig marad el a 75w-os teljesítménytől

    persze sokan úgy fogják fel, nem azért adják ki a pénzt, hogy kevesebb teljesítményt kapjanak
    én másképp vagyok vele, fontosabb a némaság, cw menteség, legjobb fogyasztás/teljesítmény megtalálása, minél kevesebb hőtermeléssel

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #72042496 #25 üzenetére

    a szápságet úgy értem, ha valaki nem a teljesítményt hajkurássza, hanem más dolgok fontosak
    nagyon szép teljesítményt tudnak ezek olyan étvággyal, amit egy 2060 szik, de közelében nincs annak a szintnek mint egy "lefojtott" 160w-os 3070
    de igaz ez minden vga-ra
    én a non-ti 3060 gaming x-et vártam a 12gb vram miatt
    ami két ventis, nem akarok 25cm-nél nagyobb vga-t, már az is dög
    leveszem 100-120w-ra, egész biztos teljesen néma lesz és cw sem lesz

    szerk:
    haxiboy
    amit én látok, sokaknál kevés a háttér info ismerete

    ki gyártja a konzol soc-okat?
    az amd - bizony, series x oldalán ott virít az amd neve, az rdna2-vel együtt, többször is, tehát nem titok -
    hány nm-es a soc?
    7nm
    pont mint a korábbi 3xxx cpu , rdna1 vga
    emellé az okosak betették az 5xxx-eket és az rdna2-t ugyanarra a tsmc 7nm-re
    és emellé még a konzol soc-okat IS - aikből magukban 5-5m db-ot rendelt a két konzol tulaj, amit meg is dupláztak rövidesen -
    az előző soc-k valami 1x nm-en készültek, közük nincs a mostaniakhoz, ahogy az 1xxx/2xxx cpu szériának sem

    az eredménye az lett, hogy nagyon sokáig nem lehetett 5xxx-eket venni, ha igen drágán, rdna2-t meg annyira sem
    kellett hozzá fél év, hogy azt lehessen mondani hetek óta van készlet 5xxx.-ekből és csökkennek az árak
    a kisebb 3xxx-ek decembertől eltűntek/megdrágultak, mikor mi, ez viszont a mai napig tart
    mivel kénytelenek voltak gyártani a soc-okat
    ha nem, akkor ms és sony felköti őket az első fára
    konzol soc-okkal kihozatali probléma is lehetett, de mivel közben a vga-k eltűntek, így sokan vga helyett vettek konzolt, ami a mai napig is tart - emllett persze az első igazi hardcore konzolok ha lehet így mondani, hülyének is egyértelmű volt, hogy óriási kereslet lesz rájuk...kiéve az ms-t és sony-t..hatalmas ( : -
    ezért hiány van a konzolokból is, és lesz is ha a vga helyzet marad
    mivel az amd-nek sokkal nagyobb deal a cpu-k gyártása - több a profit -, nyilván nem is erőltették túlzottan az új rdna2-k gyártását, régieket meg felszippantotta a gaming/bányászda
    előbb felsoroltak mellett ott mennek a tr-ek, talán epyk cpu-k is
    amd-nek egyetlen nagy gondja lehet mostanában, mikor mit gyártson a "muszáj" soc-ok mellett
    nv senkinek nem gyárt semmit, csak gyártat chipet a samu-val - ahogy az amd a tsmc-vel, talán 20%-ot kapacitást kapott tőlük az amd, nincs több -
    nv sem kapta meg samutól a végtelen kapacitást nyilván
    ez nem úgy működik, besétálsz és azt mondod bratyó, rúgd ki a többi hülyét, nekünk holnaptól nem elég a 20%, 80 kell
    ezt kb egy évre előre le kell jelenteni
    és hiába építenének bármit, amire az a gyár felépül több év, 4-5 is lehet ha ma kezdik építeni
    és végtelen pénz kell hozzá
    de 4-5 év múlva lehet a bányászda már sehol nincs, nem lesz igény, te beletennéd így a pénzed?:)
    én sem
    ők sem

    ez a chip hiány hatalmas ( :
    és akkor meg szoktam kérdezni:
    a kw-os tápok eltűnését/megdrágulását is a chipek hiánya okozta? ( :
    az ótóiparnak' ehhez köze nincs
    szilicium biztos nem hiány, intelnél semmilyen cpu hiány nem volt
    amd-nél is csak azért, mert nem volt kapacitásuk gyártani
    a vga-kat beszippantotta a bányászda, ennyi
    nézz rá az eth-ra tavaly nyár végétől, elég egyértelmű
    decemberre már nagyon megugrott - a köztes időben pedig "felélték" a korában legyártott több hónapos készleteket -
    az ugrás után tűntek el szinte teljesen a vga-k is
    januártól robbant, a vga piac pedig kvázi megszűnt létezni
    alt="" title=""
    az a qrva' chip hiány ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #72042496 #32 üzenetére

    ez az, de érdekes
    esküdni mernék, hogy ez 25cm volt, a tömege pedig 910-920g körül
    ez pedig 27,5cm 996g tömeggel
    kiadhattak egy új revet és bezúzták az előzőt? nem látom kinn msi-nél
    nekem ez így már nagy, lap szélességénél ne legyen nagyobb
    a nagyobb tömeg tetszik ( :
    korábban még furcsálltam is, hogy egy gaming x mellé csak ilyen tömeg társul ekkora fogyasztáshoz
    - ami éppen még simán jó lehet ha a hőcsöveket nem spórolták ki -
    "szerencsére" nem mostanában kell ilyen vga-t venni, úh. ráér kitalálni mit vegyek majd

    szerk:
    egy itx-nek is örülnék ha lehet moddolni, evga remélhetőleg dob ki olyat

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #72042496 #34 üzenetére

    azt még akkor láttam amikor nem jelent meg a non-ti
    valószínűleg menet közben újragondolták, mivel nyilván nv-től chipet sokat úgy sem kaptak, volt idejük ( :
    tény, ez améret/tömeg jobban illik egy gaming x-hez ekkora tdp mellé
    de 25cm-rel és 920g-os tömeggel is lehet 160-170w mellett néma kártyát csinálni
    a zafír 5600xt-je az 5700xt hűtőjével ennyi volt, és az némán elment még 800rpm-mel is
    nv-nél pedig nagyon jól működik az ab, ha ott állítok valamit az úgy marad, mintha bios-ból csinálnám
    még az egyes kártyákat is megjegyezte külön
    amd-nél sajnos ez nincs meg, random eldobálta a beállításokat, ezt nagyon utáltam benne - mármint adrenalinban, oda fel sem raktam az ab-t, sokaknál anomáliákat okozott -
    gaming x-ben a ventik szimpatikusak, baártomnak utolsó körben lőttem még a 3070 suprimet, na azokon ventik vannak, nem ipari hulladékok - de vrm-en még ott is spróoltak ( : biztos azért nyávogott magasabb tdp-n -
    ez a kártya 120-130w-tal nagyon ütős lehet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Novver #37 üzenetére

    nem vagyunk mink' benne! chip hiány van, nem tudja?
    ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Z10N #43 üzenetére

    elég rossz a matek
    ha boltban most egy adott vga 100e ft, akkor ha az ember ahhoz árazza a használtat nyerészkedő? ( :
    én odaadom bárkinek a 1650-emet 50e ft-ért, csak akkor hozzon nekem helyette egy 1660s-t 90e-ért
    ugyanannyi garral mint az enyém, uo. jó modellt
    addig "nyerészkedek", ahogy mindenki
    mert ha apróért eladja az ember a vga-t, és akár másnap venni akar, senkit nem fog érdekelni mért szórta el fillérekért az előzőt
    ha az új termék ára felmegy követi a használt is
    hovatovább, ha valaki eladna egy gt 1030-at most 20e-ért, 99% hogy sefteshez/dealerhez kerülne, és onnan menne tovább drágábban
    azok nem tudom mit gondolnak, akik felrakják az xy vga-t keresem "emberi áron" kezdetű meséket
    olyan árat várnak el amennyiért ha kirakná az ember 10 percen belül 20-an írnának rá minimum, és legalább 2 lenne köztük aki többet is adna érte, csak ő kaphassa meg

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kilua #51 üzenetére

    sxs-ről beszélek nyilván, az hol van, hol nincs, ha van is nem msrp áron - én nemrég annyiért vettem, de ritka -
    ps5 egyáltalán nincs
    series s az van, mert nagyon sokan lenézik
    de legtöbbeknek xsx/ps5 alatt nincs élet ( :
    nekem tavaly óta van kis s, qrva jó gép annyiért, adott térfogat és fogyasztás mellett, ráadásul kvázi néma
    na az x már nem néma - nem is hangos annyira de nem néma -, többet is eszik, cserébe 4k
    tárhely meg izés, a kis s-en legtöbb játék már 1440p textúra pakkal jön ki, az pedig jóval kisebb méret mint a 4k, így nagyon sok játék ráfér arra is
    csak ugye aki ki sem próbálja az nem tudja ( :

    Z10N
    a levezetésed nem jó
    a használt árat az új ára és kereslete határozza meg, legyen szó bármiről
    attól senki nem nyerészkedő, mert akármijét az aktuális áraknak megfelelően akarja eladni, nem pedig ahhoz képest, hogy ő mennyiért vette valamikor, az nem mérvadó
    lehet az bármilyen alkatrész
    mindig az a mérvadó aktuálisan mennyibe kerül valami és mekkora rá kereslet
    ha lement az ára, akkor meg kénytelen úgy árazni az ember, hogy megvegyék és ne rohadjon rá
    most az a ritka eset van, hogy drasztikusan felment egy termék ára
    elhsiezm hogy sokan ezt nem tudják feldolgozni, de akkor is ez van - nekem sem tetszik, de a piac áraz, nem kívánságműsor alapon megy ez -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ElEvEn11 #69 üzenetére

    nekem nincs
    de az nem titok, hogy amd a tsmc-nél gpu mellett még miket gyártat 7nm-en, nem rövid a sor
    de az összkapacitás talán ötödét kapták meg, többi az más gyártóké
    nv csak gpu-t gyártat a samunál
    ha csak az összkapacitás 10%-át kapták meg, akkor is több vga kerül ki tőlük mint az amd-től

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Szabi® #74 üzenetére

    és ha össze is kapar vga-ra 300e ft-ot?
    az még nagyon messze van a géptől
    a vége ott van hogy 500e ft minimum, de még nagyon nem bika cpu és csillió' ram meg terás ssd
    úh. inkább 550- 600e mire tényleg combos(abb) gép lesz
    3 új genes konzol ára, vicc

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák