Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz Szabi® #10 üzenetére

    Én nem bányászok, csak követem a crypto piacot, tudom sokan várják a pukkadást meg hogy majd százasával adják el a kártyákat, de ez nem fog belátható időn belül megtörténni. Pl vegyünk egy 6 éves kártyát GTX 1080. Ezzel olyan napi 3-4 dollárt lehet keresni a calculátorok alapján az áramköltség kb 2 kWh. Ez azt jelenti hogy kb 12 cent költségre jut 3-4 dollár profit, tehát hirtelen 30-40x-et kéne zuhanjon a profit ahhoz hogy már ne érje meg bányászni. Ez nem nagyon van kilátásban főleg ha sok kínai bányász kiesik, akkor inkább felfelé fog menni máshol.
    Tehát miért is adnál el valamit ami costhoz képest 40x profitot hoz? Egy modern kártyánál ez akár 80x vagy 100x is lehet...
    Itt igazából 1 megoldás van: A gyártók korlátozzák le a bányászteljesítményt lehetőleg hardveresen és válasszák szét a bányász kártyákat a gamertől. Elvileg az NVIDIA próbált ilyet, csinált dedikált bányász kártyát (asszem Quadro A400), de ritka mint a fehér holló és iszonyat túlárazott.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák