Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Szabi® #21 üzenetére

    lehet nincs ( :

    kenwood
    chip hiány? :d
    lópH@szt van itt chip hiány
    sokkal nagyobb a kereslet, mint amit akínálat ki tudna szolgálni
    tolhatnának amd-nek/nv-nek 10x annyi chipet
    de mivel a gyártókapacitást kimaxolták nem lenne előrébb vele senki ( :

    ha van 20-30 vga-d és nem hitelből játszol, akkor letojod, és vársz
    azok fognak eladni akik bepánikolnak
    és de, ha a használt piac nagyon telítődik, akkor az újak ára is leesik idővel
    - persze ha feltételezzük azt, hogy akkor az újakat már a bánya nem akarja beszippntani, csak a gamerek, tehát idővel lesz készlet és ezért jelentős árcsökkentés is -

    nekem lenne sokkal több pénzem is vga-ra, de nem vagyok hajlandó kiadni értük a mostani árakat
    egyedül egy 1650-et vettem már nagyon drágán, de azt "kijátszottam" előző vga-k eladásával, így nem került olyan sokba ténylegesen
    de mikor csengettem érte nem fért bele öt számjegybe az ára
    én nem is játékra használnám ha vennék ( : - az csak a forza havi néhány órában, arra ott a kis s, max 75w forza alatt, de sokszor csak 60 -
    néha 1-2 fps ideig-óráig, de leginkább 10 perc után uninstot szoktak kapni
    doom 2016 és eternalt pedig már végigtoltam, abból is az utóbbi kínszenvedés volt már a közepétől, csak kíváncsi voltam rá mennyi super mario/tomb raider feeling lesz még ( :
    egyelőre menesztettem is a gépet, de ha megint lesz akkor a mostani 1650-nel - kivéve ha véletlen elviszik, akkor már biztos nem veszek pc-t addig amíg nem normalizálódnak az árak -
    notebookom van több is, igazából videót szerkeszteni kellene gép - és mert hobbi, szeretek tesztelgetni dolgokat -
    de ha nagyon belendülne a videózás veszek m1-et, egy 3060 ti ára alatt újan, problem solved

    szerk:
    Balika911
    azoknak a vga-knak azért van egy nagy szépsége
    mivel fillérb@szás van, a csúcsmodellek is ritkán nagyon halkak defaulton
    de ha az ember lecsippent a tdp-ből, akkor kész is a néma vga
    mondjuk egy 3070 suprim ami 260w - 280w-ig feltolható -, levesszük 200-ra
    ez 20w-tal kevesebb mint az fe verziók étvágya
    de itt már némán megy
    amelyik nálam volt qrca cw-t tolt több táppal is, 200w-nál az is megszűnt
    160w-nál közvetlen közelről sem volt cw ha belenyomtam a fülem, de ventiket sem hallottam
    és az a 160w ami mondjuk egy 5600xt/rtx 2060 étvágya, itt sokkal de sokkal több teljesítményt tud felmutatni
    a 1650-nél is azzal kezdtem tdp limit 75-ről le 60-ra - felfelé nem is lehet, ennek öröltem :d -
    máris némán megy, de alig marad el a 75w-os teljesítménytől

    persze sokan úgy fogják fel, nem azért adják ki a pénzt, hogy kevesebb teljesítményt kapjanak
    én másképp vagyok vele, fontosabb a némaság, cw menteség, legjobb fogyasztás/teljesítmény megtalálása, minél kevesebb hőtermeléssel

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák