Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    Van ez így, 1 hetes szalonautóba vonóhorgot anyuci beleküldte a nagy terepjáróval majd távozott. Szerencsére látták, így felelősségre lett vonva később. Idézem: aztán nem kurva mindegy a szarotoknak?

    A többit nem is részletezem. Végül meg lett csináltatva, teljes ajtócsere.

    Ki nem találjátok: rá pár napra kulccsal az az oldal végig lett borotválva :DDD

    Ezekből a hasonló sztorikból ezer meg ezer van. Mikor megy az okoskodás miért itt tart az ország, vazzegh, hát ilyen emberekkel vagyunk kitömve, mit vársz? :P

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz joysefke #31 üzenetére

    Azt megnézném, amikor ilyen esetben igazságügyi autószakértőt kérsz, hogy számolja ki neked mennyi részed lesz a festésben :P

    Egyszerű a dolog: nem teremtesz alapot arra, hogy kelljen betétlapot tölteni. Ha meg mégis, akkor töltesz. Igazságtalan? Óh baszkikám, az egész világ az :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz joysefke #37 üzenetére

    Neked kis karcocska, nekem meg egy teli elem fényezése, hogy ismét olyan legyen, mint a karcocska előtt :B

    Hülyének is megéri, nem? ;] És akkor én barom hülye idióta, rakok fel kavicsvédőket meg clear-bra-t élekre és ajtónyitókra, hogy még véletlenül se karcoljam szét a gépet :N

    Ezt szeretem. Én beleteszem az időt, a pénzt, a lelkesedést és vigyázok a cuccaimra. Hogy ezt tisztelni kéne? Ugyan, hagyjuk már. Kultúra. Az ami nincs.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz DraXoN #41 üzenetére

    teljesen normális ha néha egyik lökhárító a másiknak megy kicsit ... az egyik ajtó a másikhoz "hozzáér"..

    Mi a f@szér' lenne normális? Ez így hova van rögzítve? Vagy ez általános dolog és én nem tudtam erről? Nyitom az ajtót, látom, hogy közeledik a másik autóhoz, megfogom és megállítom. Pont. Miért kéne hozzáérni? Tolatok be, forog be a kocsi eleje, nagyon-nagyon necces, behúzom a kézit, kiszállok, megnézem, ha nem jó igazítok.

    Tényleg csak nekem olyan természetes az, hogy más tulajdonát nem basztatjuk semmilyen szinten?

    Egyszer valaki felvetette, hogy akkor csomagold körbe a kocsidat bubis fóliával. Az igazi óvoda biturbó.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz DraXoN #44 üzenetére

    Ja, hogy ha elér egy kritikus tömeget az influenza, akkor az normális. Ha elég hülye van az úton, az normális.

    A véletlen balesetek meg, khm, igen. Mindenki IFA-val jár meg UAZ-zal, hogy 1 ponton akad, de az olyan, hogy letépi a felnőtt kezét. Meg Catrina hurrikán. Pontosan ketten tudjuk jelen esetben, hogy nagy vonatfüttyöt.

    Ha gondod van a kocsival, csináld meg vagy csináltasd meg. Ne az én tulajdonom tesztelj vagy oldd meg a gondodat. Ha kell, szedd ki, vidd gépműhelybe, síkoltasd vagy állíttass az ajtón. Én megtettem már többször is :K

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz DraXoN #50 üzenetére

    Akkor állandóra be lehet tenni a pajszert a verdába és ha valaki hülye volt 1-1 körmös mehet is. Kezét csókolom. Aztán mikor már automata kocsit sem tud vezetni, mert nem marad ép ujja, talán leesik neki. Ha akkor sem, akkor megfelelő intézménybe kéretik elhelyezkedni, mert társadalomba nem helyezhető embertársunk.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz somogyib #52 üzenetére

    Azokkal, akiknek miután lezúzták az autójukat és ennek fentebb álló személyeket regulázhatni támad kedvük? Háááát én erősen kétlem, hogy ezzel lenne a gond. Ez szerintem minimum természetes viselkedés.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz somogyib #62 üzenetére

    Ízlelgesd a különbségeket aközött amit írtál és aközött amit én írtam. 1 teljes lépcsőt kihagytál :B

    hcl: Valaki ezekre a szarokra 20 évet spórolt. És soha a büdös életben többet nem is lesz lehetősége venni másikat. Hagyjuk meg hát a polgárnak legalább azt a keveset amit össze bírt izzadni szerencsétlen életében, hogy nem b@szzuk szét. :B

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz somogyib #65 üzenetére

    Arra, hogy olvasd már el legyél kedves a pajszer előtti részt is meg az utána lévőt is.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz somogyib #68 üzenetére

    Sajnálom, pedig rövidre vettem, de ha erre már szelektív olvasást alkalmaztál és emiatt jutottál téved következtetésre, elnézésedet kérem. :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz bitpork #70 üzenetére

    Hehehe, Úriember. Jah.

    30 felé közeledve kezdem azt érezni, hogy az általános suli óta elő nem vett kezemet, ismét használnám. Végtelenül türelmes gyerek vagyok, sodromból kihozni szinte lehetetlen, végtelenbe nyúlóan bírom a hülyéket elviselni, ez munkakör is. Van viszont egy szint, amikor elkezd feszíteni a zsák. Érzed, hogy kezd sok lenni. Kezd eleged lenni abból, hogy a rendőrség munkája és hozzáállása a dolgokhoz instant nyitja a bicskát a zsebedben. Kezd konstans elég lenni abból, hogy te normálisan, aggyal és gondolatokkal rendelkező emberként szeretnél létezni, amibe napi szinten belerugdosnak, neked pedig semmilyen ellenszered nincs, begubózol és inkább nem mész bizonyos helyekre, esetünkben nem mersz autót parkolóban hagyni.
    És ezt az élet minden szintjére rávetethetjük. Egyszerűen tehetetlen vagy, kiszolgáltatott. És ez borzasztó módon mérgezi az ember hangulatát és hétköznapjait.

    Tudod, hogy vannak helyek vidéken, ahol megásott gödrök várják, hogy a következő betörőt egyből el is földeljék? Kertszomszédunknak elég volt, törték rá az ajtót az édesanyjára is, neki utána lett elege. Bizony, a fagyállós-boros sztori az ennek az egésznek volt a csúcsdísze. A rendőrség azt javasolta, hogy ha úgy van, nyugodtan törjük ropira a betörőt és majd utána dobjuk csak a telefont. Itt tartunk baszkikám, ez a megoldása a dolgoknak. Fényes nappal 200-250k értékben lop valaki többször és több helyről? Semmi gond, majd ráverjük az eladóra aki épp nem zárazta a gépet, de, hogy a delikvenst esetleg bevigyük, ha már a civilek kinyomozták még a telszámát, címét és minden egyéb adatát is? Lóf@szt. És igen, ugyanott vazzegh ismét rá lehet próbálkozni hónapok után is. Mert ennyit biztosít neked a rendszer, hogy megvédjen téged, azt, aki elvben próbálná ezt a pöcegödröt valahogy kivakarni a szutyokból.

    Az Úriember nem megszületik, hanem maximum azzá válik. Ha pedig elveszed a mozgásterét, nos, akkor ez lesz. Akkor azoknak is, akik egyébként soha életükben nem ütnének embert, eljátszadoznak a gondolattal. A többi pedig már történelem :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz bitpork #77 üzenetére

    A tankönyvi okosságok a valóságban kicsit másképp működnek. Mindig van egy határ. Mindig. Mindenkinek.

    joysefke:

    Abban viszont biztos vagyok, hogy a sok hangos huszonéves hőzöngő és erkölcscsősz döntő többsége nagyon hamar angolosan távozna...

    Dehogy vagy te biztos :P Csak a saját kicsi világodat akarod rátolni másokra, semmi több. A huszonévezés meg általában azon idősebbek sajátja, akik azt hiszik a korral automatikusan jár a tisztelet és a tudás. Sajnos nem, nagyon nem.

    -Nem vagy huszonéves

    Bummmmm, megint. Sajnálom ha bántanak a 2* évesek. Ha 3* lesz, akkor már minden faja, csillagozzam be a hsz.-t? :N

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz bitpork #82 üzenetére

    Mert, mindenképpen kell valahova vezetnie?

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz bitpork #84 üzenetére

    Ha célnak vesszük azt, hogy kiadd magadból a feszkót, akkor lehet ez is egy fajta cél. De más haszna nincs.

    A nyilvánosságra hozott videó a kedvencem. Egyszer elképzeltem, hogy ez egy műszaki agyban hogyan nézne ki. Esetemben a Verdák jutott eszembe, hogy nagy szemekkel pislognának a kocsik és beszélgetnének az utakon. Vicces ez a jog, na :P

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz joysefke #89 üzenetére

    Most már csak azt kell kitalálni ez hogyan kapcsolódik ide és azt, hogy ezt a franciáknál ezer éve létező jelenség miben új.

    Erre a problémára elmés válaszom lett: motor és BKK. Vidéken meg van 1 hektár udvarunk meg kert, ott tudunk hol parkolni :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz UnA #94 üzenetére

    Pedig szerintem is joysefke mentalitása a helyes, sőt követendő

    Az. Basszus, tényleg csak nekem vannak aggályaim más tulajdonának megrongálásával szemben?

    mert az autó egy használati eszköz

    Correct.

    ha pedig nálad nem az, hanem az univerzum fénylő csillaga, akkor nagy bajok vannak az értékszemlélettel.

    Semmi baj nincs az értékszemléletemmel. Azzal van baj, amikor más dönti el helyettem, hogy milyen állapotban is szeretném tudni az utolsó forintig a saját kezem által megkeresett, keményen adózott és összegyűjtött pénzemből a tárgyaimat. Ezt majd én eldöntöm, rendben van?

    És mielőtt megint túlzások jönnének, szó sem volt komoly károkozásról, az egyik autó egy kicsit hozzáért a másikhoz.

    Definiáld: komoly károkozás, kicsit hozzáérés a másikhoz.

    És ez persze az egész amiatt van, mert a magyarok relatíve sokat költenek autóra, többet mint érdemelné, emiatt képesek túlaggódni a "mikrokarcokat". (mikrokarc? ez meg mi már?)

    Nem. Ez amiatt van, mert egyesek megtanulták megbecsülni azt, amit elértek és valamiért a beleszarok típusú embereket ez irritálja. Egy vödörből lemosom az egész autót mentalitás és leöblítem kólás üvegből szint. Voltam úgy laptopot venni, hogy "mikrokarcos" volt. Az volt. Hiányzott a gépből egy rendesebb darab. Neki ezt jelentette. Bezzeg mikor a teljes body-shieldes tokban hordott valóban mikrokarcmentes telót átvette az új tulaj leült és hajtogatta: b@zdmeg, ez olyan mint új, de hát semmi használati nyom nincs rajta! Mondom nincs, hát basszus, ezt jelenti ez a kifejezés. Jó sztori, sokat elmondd a helyzetről.

    Egy mediterrán nagyvárosban (értsd Párizstól Athénig) hasonlóan működik a parkolás, néha hozzáér egy autó a másikhoz, mégsem lesz belőle nagy ügy.

    Néznek is ki a kocsik meg motorok úgy, mint amit elvert a tornádó. Már csak egy kérdés van, őszintén jön belőlem: és ki a fszt érdekel, hogy mit művel a francia meg a görög? Az osztrák meg német így csinálja? Vagy az már nem illik a sémádba?

    bitpork: Sohasem fogod tudni megérteni ezen embereket, amíg nem élted át a helyzetüket. Soha. Ami nem baj sőt, legjobb, de meg merem kockáztatni lehet, hogy te még ezt sem léped meg, mint életösztön, hanem bedobod a mostanában megint népszerű megoldókulcsot: kötél vagy irány a Tisza.

    Mikor a 6 szögben látszódó tolvajunkat feldobtam a dzsatubéra, hogy keressük, 1 azaz 1 ember amperkedett, hogy hát úgy néz ki 3000 évre börtönbe fogok kerülni emiatt és lebombázzák a házunkat is, mert ez xyz és jogsértés és hajaja (mindenki más inkább csak pörgött, hogy hát ez kamu, ilyet nem lehet megcsinálni, óóóó pedig hogyne lehetne). Én pedig mosollyal visszaírtam neki, hogy amennyiben ha úgy állunk, mindent vállalok és igen, feltöltéskor is tudtam, hogy ez így nem okés. Mert a faroknak is van vége és nálam itt ez most az.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz bitpork #102 üzenetére

    Ezt sorozatban csinálják nálatok és bevételeidhez mérten éves nagyságrendű károk érnek?

    Ne is akard, mondom, nem kívánom, hogy abba a helyzetbe kerülj, ahol már megértenéd.

    Nem tudom mennyi neked a 22k ajró. Én tudok olyat, aki forintban is kevesebbért dobott hurkot a diófára.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz joysefke #105 üzenetére

    Hát ez még mindig nem jön sehogy ide :P

    El vagy tévelyedve. A rongálás az, amikor szándékosan kárt okozol. Én arról beszélek, amikor rányitják valakire az ajtót vagy esetleg kicsit meghúzzák az autót. Mindkettőt akaratlanul, kicsit hibázva, de akaratlanul. Ez nagyon nem rongálás.

    Az van, eltévedés. Már megint érvelési hiba gyűjteményt nyitunk. Dekával nem beszélek én sem másról. Hogy direkt vered a másik autóba az ajtódat meg a lökhárítódat vagy véletlenül, hol érdekel? Jogfin topikban kiélheted magad, ezt rongálásnak hívják az egyszeri parasztok. Az én cuccomat megrongálod. Akarva vagy akaratlanul, megrongálod. Szerintem elsőre is érthető volt mit írtam. De ha nem tetszik a szinonima-szótárban találsz még szavakat, bármelyiket használhatod. :K

    bitpork: És amikor ez sincs akkor marad a nagy semmi.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz UnA #116 üzenetére

    A keresett szó: megalkuvás. A példád pedig ott vérzik el, hogy a te csavarhúzódat te koptatod el és te csinálsz rajta bármilyen külsérelmi nyomot. Esetünkben viszont más szeretne a te cuccoddal ilyesmit művelni.
    Majd én eldöntöm a saját tárgyaimon mi a probléma és mi nem. Te eldöntötted a csavarhúzódon, hogy mi az. Én is eldöntöm a szerszámmal ugyanezt. Ahogyan én sem járok át hozzád szervizes cuccokért, úgy te se döntsd el hogyan szeretem az autón a fényezést.

    És sajnálatosan el kell mondanom ismét: rengeteg tárgyam, többek között az autó sem lesz eladva egészen addig, amíg azt vagy kiflibe nem rakják, vagy rá nem esik egy meteor.

    Példámmal arra próbáltam rávilágítani, hogy nagyon veszélyes mikrokarcokról beszélgetni akkor, amikor az egyik embernek ez napfényben oldalról benézve jelent pár becsillanást, valakinek pedig krátereket.

    Ha nem ment át, most átment remélem :K

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #90088192 #123 üzenetére

    Szerintem sehogy

    És a kicsi teknőc mikor elmegy autót vásárolni vajon a karcos és horpadt autóhoz megy-e oda hamarabb vagy ahhoz, amit csili-vili :B Ugyanígy érdemes megnézni mit jelent árban egy fényezett elem. Egyfelől fényezés ára, másfelől piaci ár oldalról. Ez a duplabukta, frissen sütve. Mert nem mindenki szeretne 1 autóval letolni egy életet. Jó, max 2-vel 32 évesen lett elaltatva a zsiguli.

    A dolgok súlya az, hogy itthon felelőssége nincs senkinek semmiért. Mióta az eszemet tudom ez megy. A törvények és a szervek úgy tűnik nem bírnak a helyzettel, ilyenkor jön az amiért tegnap lelőtték a Gödöllős autólopós cikk alatt is a hsz,-eket: a nép veszi a kezébe az irányítást. Ami nem jó, csupán nem hagytak nekik más lehetőséget. Én sem akarok karót meg pajszert a kocsiban, hidd el. De egyszerűen ha csak úgy lehet embereket megtanítani, hogy nem lopkodunk és nem törünk össze dolgokat, ha fizikailag alkalmatlanná tesszük őket, ám legyen.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz joysefke #136 üzenetére

    Aztán ezeket a megváltozott életcélokat követi a prioritások változása. Szóval valószínűleg nem megalkudott, hanem más céljai és prioritásai vannak...

    Nekem is változtak a prioritásaim és a céljaim. Hogy a bánatosba jön ez ahhoz, hogy kért okozol mások tulajdonában? :DDD

    UnA: Ennek igazán örülök. Gondolom vadidegenek szokták és ha széttrancsírozzák rajta a kereszthornyokat, majd nekiállnak feljebb, akkor mosolyogva rendeled a következőt. Ugye igen? :B Mert most épp erről van szó, erről beszélgetünk.

    Nem tudom mióta űzitek így az ipart, közös lónak, mindig túrós a háta. Amit nem adunk kölcsön első 2 tétele: szerszám és pénz :K

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz joysefke #140 üzenetére

    Ha képes vagy a csak az általad okozott "piszricsári kis ajtónyitás-karc" javítását elvégezni, akkor nincs gond. Képes vagy rá? Ha nem, akkor sajnos rossz hírek vannak: fordítva ülsz pucéron egy lovon, ami a kukierdőbe vágtázik.

    Amúgy mi az ami nem "piszricsári kis ajtónyitás-karc", vannak ilyen mélységek, szélességek, rétegvastagságok mikronban, amiket úgy azt mondod belefér? Ha esetleg úgy van akkor rászánok egy napot, hogy milyen erővel kell meggurítani egy bevásárlókosarat egy parkolóban egy szélcsendes időben, hogy mosolyogva mondhassam el ezerszer egymás után: jah, bocs, véletlen volt :))

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz joysefke #146 üzenetére

    Azok a király instant karma videók ezekből születnek :B

    Egyik barátom is ilyen nagyon okosan meg tudta mindig magyarázni miért ütötte ki ezt, meg azt meg amazt. Egyszer tél volt, 165 centis, kabát alapján is nyüzüge srácot sikerült valahogy balhéba keverni. Mint utólag kiderült európa bajnok bokszoló volt a srác. 10 évnyi "gyere ide szétütlek" mentalitását 10 másodperc alatt a betonba döngölték.

    Kívánok egy ilyen jó dupla összenyitást a megfelelő emberrel és utána lehet idézőjelbe tenni a károkat a megfelelő elsősegély ellátó helyen a "károkról".

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz joysefke #153 üzenetére

    Mókás ahogyan itt folyamatosan prédikálod az erőszakot meg az önbíráskodást egy-egy ajtónyitásos karc (!!!) esetében, ezen felül arról álmodozol, hogy hátha engem is egyszer összecsuk egy ilyen boxos akinek én majd nyilván meghúzom az autóját (kettőnk közül én biztosan B10-ben vagyok), miközben én egyike vagyok azoknak, akik itt a topikban egyetlen-egyszer sem hozták fel az erőszakot mint értelmes megoldást ajtórányitásos sérelmek rendezésére.

    Miért, de miért mosod össze az egyes hsz.-eket, párhuzamokat és az állításaimat adott helyzetekre? Ó, miért? És miért adsz a számba olyat, amit nem mondtam? Pardon, írtam? Ne tedd.

    Én azt propagálom, hogy ne legyen minden kis ügy aránytalanul felfújva se akkor amikor nekem okoznak egy kis karcot/horzsolást és akkor sem ha estleg én nyitnám valakire az ajtót vagy horzsolnám kicsit meg a kocsiját. Nem hiszem, hogy ajtórányitásokból ügyet kell faragni meg rendőrt hívni meg hivatalokba járkálni.

    Szerencsére ezt nem te döntöd el. Az arányokat sem, szintén szerencsére :B Nem akarsz rendőrt? Nem akarsz hivatalt? Használd a kezed! Elképesztő funkciókra képes!

    Aztán még te gondolod, hogy kettőnk közül én leszek majd előbb összeverve a "viselkedésem" miatt. No comment :C

    Igen, ezt gondolom. Csupán hozzáállás miatt is az esélyeim igencsak kisebbek ilyen afférokra, ahol én vagyok az okozó fél.

    A kommentjeid alapján, Te a vidéki közlekedés és parkolás alapján alkotott elképzeléseidből nem tudsz kilépni. És valószínűleg nem tudod elképzelni, hogy BP-en a tágabb belvárosban hogyan működik az utcai parkolás meg a parkolóhely keresés. Megnyugtatlak, ha ide jönnél fiatal vidéki sofőrként, "jó nagy arccal és szilárd elképzelésekkel". Hamar rájönnél, hogy

    Kuncog-kuncog-kuncog. 6 éve Budapesten élek, belváros közepe, Dohány utca és társaik. Talált, mellé :P

    1. Lesz@rom, továbbra sem tudom ez hogyan jön ide, de szerintem te sem.

    2. Vegyél kisebb autót vagy add le a jogsid vagy vegyél garázst kintebb és járj be busszal onnan.

    3. Ez sem érdekel.

    4. Ez szintén.

    5. Sorminta.

    6. Uncsi

    7. Fogyózás, kisebb pocak, esetleg keret nélküli ablakos autó :K

    Sok sikert a mihez? :B

    Persze tudom, Te ott vidéken ahol a parkolók csak néha vannak tele és a családi házad előtt az utcán két parkoló autó között általában mindig van 10m hely biztosan jól megtanultál parkolni, kisujjból fog menni.
    Én is azt hittem amikor felhoztam ide egy vidéki városkából a kocsimat és akkoriban csak pár évvel voltam fiatalabb nálad...

    A fentebbi pont miatt ez így már ki is esett.

    Gondolom nem örülnél, ha az lenne a gyakorlat, hogy a legkisebb hibára ott teremne valaki aki
    A, "azt hinné a pók fogott egy legyet"
    B, csak simán össze akarna verni
    C, feltétlenül ügyeket akarna a nyakadba akasztani egy ajtónyitásért vagy mini-karcért. Évi mondjuk 3-4 alkalommal, mert hibázni ilyen körülmények között az _fogsz_.

    Ha úgy állsz neki, ahogy írod, akkor biztosan. De nem. Pesten sem és vidéken sem szokásom ilyenekbe keveredni. Legnagyobb afférom eddig az elektromos kapu volt, ami valaki kireteszelt és tolatás közben rávágta a kocsira. Ja meg a tükör egyik garázsba beállásnál simogatta az ajtót. 3cm van a két tükörnél és így kell ferdén beállni :P Ezen gyakoroltam a jogsira is, lehet néznél nagyokat hogyan állok be.

    Megnyugtatlak én már _kijártam_ ezt a szamárlétrát, ráadásul GPS nélkül. Szóval sokkal valószínűbb, hogy itt te okoznál nekem karcolást mint fordítva. És én mégsem akarnálak: lehúzni, átbaszni, megverni azért mert odafigyelés és körültekintés mellett mégis sikerült egy kis bakit okoznod és lett egy hajszálkarc a kocsimon ami számomra egyébként nem oszt és nem szoroz, nem érzem magam ezért kevesebbnek. Remélem majd felnősz annyira, hogy fordított szituációban -és a fordított szitu a sokkal kevésbé valószínű- majd Te is ilyen megértő leszel.

    Az még valószínűbb, hogy ennyi elméleti okosítás után fel fog robbanni az internet.

    Gerasz: Úgy cserélsz lököst mint fékbetétet? Az nem sámli. Bites üzemmódban gondolkozva gondolom akkor van a lökhárítós parkolás és a feleségül veszem az autót. Kettő között nyet.

    DraXoN: Nem akarok 20 éves szalonautót. Eladni sem szeretném. Szeretném megtartani adott állapotában. Ha majd baltával körbe akarom verni meg fogom tenni. Én. Nem más. Én.

    ha nem egy másik autós, akkor egy kavics fog karcot vagy festék lepattanást csinálni haladás közben..

    Van ilyen semmi gond. Ez az üzem ezzel jár. Volt szélvédő cserélve pár hónaposan, semmi probléma nem volt belőle.

    a téli használat miatt aggódtok, hogy elrohad tőle a kocsi? bár tudom az nem látszik annyira.. egyből...

    Többször van mosva alulról, mint felülről. Alvázvédelem és üregvédelem pipa, néha aknából megnézem mi merre az annyi és csókolom.

    Különbséget kéne már tenni aközött, hogy valaki seggfej és aközött, hogy valamit használsz. Az egyik természetes velejárója a dolgoknak, a másik nem.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Gerasz #159 üzenetére

    De azért eléggé szeretnél párhuzamot húzni köztük :B Pedig nem. Sajnos nem.

    Az én álláspontom is egyszerű: amíg a cuccaimat én fizetem, addig nincs nyúlka-piszka. Ha meg van, akkor szépen eredeti állapot helyreállítása van, nem mosolyka, kv, cida és bármi egyéb. Ezy as fck :K

    DraXoN: Pedig elkerülhető. Azt a kicsi környezetet, amit elérsz így-úgy, azt megpróbálod nevelni az együttélésre. És ahogy a facebookon is összeér a végén mindenki mindenkivel, úgy az egyszeri honpolgárok sem indulnak meg majd a tucatnyi ellopott és kibelezett autóik után Bagra elégtételt venni. :)

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Gerasz #163 üzenetére

    Vagy amikor apám a kereszthornyos bitről lekapja a mintát, ugye :P Mindig tudunk lentebb menni, ha kell.

    Koccanásban reméljük nem, a többi meg, nos, láttunk már érdekes találkozókat a fórumról :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #90088192 #175 üzenetére

    Kicsi teknőc pont nem érdekelt a külcsínbe, mindig a legrusnyább, ütött-kopott autókat vettem meg mert olcsó :DDD

    Igen, azért olcsó, mert ütött kopott. Na ezt szeretnénk elkerülni :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #90088192 #177 üzenetére

    Már megint annyira elmentünk a témától és próbáljuk bedolgozni az összes többi autós problémát egy dobozba, hogy csak na :K

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Bird #179 üzenetére

    Tudok topikot, ami 10 éve hasonló gondokkal küzd :P

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz CounterBoci #182 üzenetére

    Pedig egy random Apple-Samu hír ezerszer szórakoztatóbb, pont neked kéne tudnod a legjobban :P

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák