Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Kisgépkezelő #86 üzenetére

    Az a legjobb, ha elmész hallgatózni, pl Hitspace-be. :) De ha nem tudsz, akkor is nagyjából be lehet határolni, hogy mit szeretnél, ismertek a karakterei a monitoroknak, nincs sok.

    2.1-et én zenére nem ajánlok, nemrég váltottam vissza 2.0-ról, mert meguntam a mélyládával való szívást. Jó elhelyezés, szobaakusztika kell. Meg a szatelitekhez is hozzá kell tudni illeszteni. Nem egyszerű, jó szoba kell hozzá. Ha kell komolyabb mély (nem mennyiség, hanem mélyebb hangok), akkor inkább egy pár 8" monitor a nyerő, én is itt kötöttem ki, nincs hiányérzetem, pedig mély-orientált zenét hallgatok.

    Nem a wattoktól kell félni, hanem a hangerőtől. A stúdió monitorok nagyon hangosak tudnak lenni. De kifelé sokkal kevésbé hangosak, csakis a szobában, de ott nagyon.

    Anno koliban volt egy Logitech Z-2300-am, ha valami buli volt, akkor a portán is lehetett hallani a mélyet, pedig a szoba a második emeleten a folyosó ellenkező végén volt. Aztán amikor 8" stúdió monitorokra váltottam, azzal már alig hallatszott valami kifelé meg a többi szobákba át.

    Pár évvel később valakinek lett egy Z623-as szettje, azzal megint beigazolódott ugyanez. Egyszer csak azt hallottuk, hogy valaki hüppögtet. Megkerestük a szobát, kiderült, hogy felettünk 2 emelettel, s nem is hallgatják hangosan, csak ilyen szar a szett. Próbából megnéztük, hogy stúdió monitorok milyenek szobán kívülről, s hát maxon (kb 110 dB, azaz láncfűrész hangerőn) sem hallatszott annyira át, mint a Z623 normál hangerőn. Meg hát más is volt az épületen átszüremlő mély hangszíne, leginkább az 50 Hz alatti frekik jöttek. Megnyugtató volt, hogy nem vagyunk már hangos szomszédok. :D

    Jelenleg én nem szoktam spórolni a hangerővel, s eddig 4 albérletből egyiknél sem jöttek át a szomszédok. Ja de, egyszer, de az egy szilveszteri ereszdelahajamat volt, közvetlen felettünk lévő szomszéd kért meg minket, hogy halkítsunk, mert aludna a gyerek.

    Egyébként Itt a topik, itt lehet folytatni, vagy tudunk segíteni a választásban.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák