Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz mano42 #7 üzenetére

    Nekem is XBMC fut rajta, van mind a kettő, raspbmc és openelec is. Nem volt nehéz a telepítése, némi fórumolvasás szükséges mindössze hozzá, nagyon jó és részletes leírások vannak. A filmlejátszással hasonlóan pozitív tapasztalataim vannak, mindent visz tökéletesen. Nekem NAS-on vannak a filmjeim (a nappaliban lévő "nagy" XBMC is onnan játszik le) és nincs gond a hálózati lejátszással. A Raspbmc-ben kicsit lassabbnak tűnik a felület, de egyáltalán nem zavaró. Messze jobb, mint a drága pénzen vett médialejátszók.

    Rengeteg kiegészítő is van hozzá, és most egy 2x16-os LCD-vel internetes rádiólejátszót csináltam vele, döbbenet mennyire egyszerű volt, minden adott hozzá, csak keresni kell egy kicsit a neten. És messze olcsóbb, mint egy hasonló gyári készüléket megvenni.

    A legnagyobb előnye, hogy gyakorlatilag végtelen a lehetőségek tárháza, és óriási felhasználói- és ezáltal tudás bázis van mögötte, és persze a gyártók is ráugrottak, iszonyat mennyiségű kiegészítő van hozzá. Szerintem aki kicsit is járatos az informatikában, annak már érdemes elgondolkodnia rajta, garantált sikerélmény. :)

    szerk: a médialejátszókhoz nem kell 4GB-os SD, a 2GB-os is elég, azt már aprópénzért utánad hajítják, tényleg érdemes minden rendszerre külön SD-kártyát dedikálni.

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz pandor #20 üzenetére

    Szia,

    Van egy elfekvő 16BG SD kártyám ami ha jól látom a B modellhez passzol.

    Ahogy írtam az alap média oprendszerhez (RaspBMC vagy OpenElec) elég a 2GB-os kártya, még úgyis, hogy ide írogatja a média adatbázisát az XBMC. A filmeket pedig inkább külso vinyóról vagy hálózatról nézd.

    Vagy a B+ modell ad hozzá annyi pluszt, hogy érdemes legyen micro SD kártyába is invesztálni egy jobb XBMC működésért?

    A B+-t csak érintőlegesen néztem, de teljesítményben nem hozott igazán többletet. Itt egy gyors leírás hozzá, ez is ugyanezt mondja. Ettől nem lesz jobb az XBMC működése.

    Az alaplapon túl mi az a szett ami szükséges és amivel teljes egy médialejátszó funkció?

    Alaplap+táp+SD kártya, és egy USB-s billentyűzet. Ha ez megvan, már tudod használni. Amit én javasolnék:

    - Mindenképpen rendes tápot vegyél, ami tud legalább 1,2A-t leadni. Ez fontos a stabil működéshez, főleg ha USB eszközöket használsz. (Ami a MalnaPC-éknél van az jó, és annál olcsóbban nem nagyon találsz)
    - Vegyél hűtőborda kittet hozzá, hosszú távon jó lesz, pláne ha megterheled kicsit (a médialejátszás ugye...)
    - Házat is érdemes venni, de csak olyat, ami jól szellőzik. Van belőle választék bőven.
    - Ha stabilan használod médialejátszónak, akkor egy infra vevő+távirányító jól fog jönni az XBMC-hez. De billentyűzettel is tökéletesen lehet irányítani.
    - A hálózatot gondold végig hogyan fogod elérni, mindenképpen érdemes hálózatra kötve használni, még ha nem is NAS-ról nézel filmet, úgy jönnek a frissítések, és az XBMC-ben nagyon sok jó kiegészítő van (YouTube, netrádió, időjárás, stb.) Ha ethernet közelében lesz, akkor semmi gond, ha viszont vezeték nélkül helyeznéd el (pl. nappali) akkor egy megfelelő chipsettel rendelkező wifi stick fog kelleni.

    Én eddig a MalnaPC-ben vásároltam, jó a választék, jók az árak, és a kiszolgálás is mindig nagyon segítőkész volt.

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz sad_Vamp #59 üzenetére

    Igen, de sajnos ezzel nincs tapasztalatom, csak olvastam róla. Mondjuk nem közvetlenül a pi vezérli a CNC-t, hanem egy Arduino "előtét".

    (3D nyomtatókat is szoktak vele vezérelni)

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz #79335424 #63 üzenetére

    (#63) Somatom: Ha vas kell, akkor Odroid XU3. Ebben van vas. 8magos Exynos, 2GB ram, Mali T628, EMMC 5.0, USB3.

    Jah, meg vastagon fogó áríró toll is :)

    Nem kell összekeverni ezeket a droidos deszkákat a fapad Pi-vel. A Pi egy hobbi eszköz, amit kellő hozzáértéssel profi célokra is lehet használni (több-kevesebb megkötéssel/problémával lásd azbest írását, vagy a linkelt cikkeket.) Univerzális eszköz, amire több fajta oprendszer sokfajta disztibúciója van órási közösségi háttérrel.
    Ez az eszköz a 180USD-s árával messze nem ugyanaz a kategória, és nem gondolom, hogy ugyanúgy találsz hozzá segítséget a neten, ha belefutsz egy szoftver-hardver problémába.

    (#65) gbors:a másik az USB portok használatának optimalizálása.
    ...
    sőt, médialejátszásnál sem tragédia egy-egy esetenkénti fagyás, viszont hálózat feladatok esetén nem túl szerencsés. van valakinek ilyesmivel gyakorlati tapasztalata?

    Pont most írtak a 3D nyomtatós topicban, hogy az USB-s wifivel beleszaladt egy problémába, ami valószínűleg az USB-re vezethető vissza...

  • ZooLee

    őstag

    válasz azbest #70 üzenetére

    Egyébként a közösség mérete önmagában még nem jelent túl nagy előnyt. A raspi esetén is csak egy maréknyi ember dolgozik a fejlesztéseken és javításokon. A többiek csak használják. Az alternatíváknál lehet főállásban dolgozik rajta az a pár ember.

    De hát én pont a "csak felhasználókra" gondolok mint mögötte lévő közösségre, nem a fejlesztőkre! Mert ott fog meglátszani igazán, hogy mire lehet használni egy-egy eszközt, sokszor olyan célra is, ami esetleg a fejlesztőknek eszükbe sem jutott volna.

  • ZooLee

    őstag

    válasz sztanozs #96 üzenetére

    Ez attól függ, hogy milyen videót küldesz át. Nekem (iPadről próbáltam) az mp4 formátumú videók átmentek, a többi leginkább nem, ugyanúgy, mint neked, csak a hang ment át és csak a vizualizáció látszott. Néha egy-egy más formátumú videó is ment, gondolom a kódolástól függhet. De ez nem Pi-től függ, hanem XBMC-től.

Új hozzászólás Aktív témák