Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rokapet

    tag

    válasz rt06 #34 üzenetére

    p.s.: az codec neve h264, az x264 egy konkret encoder progi

    THX a kigazítást. :) :R

    a h264 kodolas hardveresen tortenik, igy (mint mar valaki emlitette), nem okoz gondot a 700-as arm-nek

    Akkor én is pontosítok: nem a CPU-nak, hanem a Broadcom VideoCore IV. GPU-nak. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz rt06 #55 üzenetére

    Nem biztos, hogy készebb a cubie vagy más készülékek rendszere, hanem valószínűleg ott nyíltabb az egész és talán jobban kedvében akarnak járni a felhasználóknak. Mondjuk abban igazad van, hogy egy helyről be lehet szerezni egy komplett és kompakt készülék darabjait is, míg a raspinál a boardon és kamerán kívül minden mást egyéb forrásból kell biztosítanod.

    A raspberry kapcsán gyakori, hogy valamilyen elképzelést végigvisz az alapítvány, de üzleti titokként kezeli és csak utólag értesülsz róla. Ha pedig valamilyen panasz vagy hiba nem szempont az ő elképzeléseik szerint, akkor azzal nem foglalkoznak.

    Ezen kívül a raspi alapítvénynál nem szeretik, ha más hasonló készülékekhez hasonlítják az övéket, a fórumukon sem nagyon tűrik az ilyen beszélgetést. A nyitottabb gyártók simán lehozzák hírként a saját blogjukon a többi gyártó termékeinek megjelenését is.

    A raspi-t rengeteg üzelti titok lengi körül, zárt binárisokkal együtt. A fórumon a odroid-w kapcsán is húzták a szájukat páran, amiért az valószínűleg a raspi számára összerakott oprendszerekkel is kompatibilis. Páran azért megjegyezték, hogy azokat is külsős önkéntesek hozták össze és nyílt forrású is, szóval nem szép dolog ezért bírálni más gyártót.

    Máshol meg a hardver is nyílt és bárki másolhatja is, ha akarja. Szóval elég nagy mentalitásbeli különbségek vannak a britt és a többi hasonló kezdeményezések között.

  • azbest

    félisten

    válasz rt06 #57 üzenetére

    Hát ja, sajnos egyik sem tökéletes. A raspi gyengéje az usb, amin osztozik minden (lan, külső adattároló is). Az allwinner cuccoknál van natív 100-as vagy akár 1000-es hálózat, meg natív sata kapcsolat. Viszont a video támogatás valamivel kiforratlanabb. Az a biztató, hogy úgy olvastam nyílt drivereket fejlesztik a mali zárt megoldásai kiváltására. Korábban valami androidos drivert wrappelő megoldás is volt.

    A cubie vagy olinuxino esetén is lehet csak boardot venni és gpio meg más kapcsolattal rákötögetni a saját megoldásokat. Egy csomó dolgot viszont eleve támogat, ami a raspinél még külön összerakandó, ha szükség van rá.

    Desktop gép helyettesítésére egyik sem alkalmas, mert az X grafikus felülethet nincs egyikhez sem olyan driver, ami kihasználná a képességeiket. Ha majd a wayland vagy hasonló nevű rokona kijön rájuk, akkor már lehet egyszerűbb desktop felület is jól megy majd velük.

    szerk: nekem két málnám van, de többszöri nekifutásra is beleütköztem a bugjaiba. Hamarosan megpróbálkozom egy olinuxino a20-as lime boarddal, bár ott várható nemsoká egy újabb változat állítólag, azt lehet kivárom. A raspiból meg esetleg webkamerát csinálok :D Konyhai médiajátszónál a raspi-t átváltottam androidos stickre, mert azon alapból többféle multimédiás forrást elérhetek (tv szolgáltatók appjai például: mindig, eurosport, tv go, zeneszolgáltatások, de xbmc is van rá).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák