Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz pandor #20 üzenetére

    Szia,

    Van egy elfekvő 16BG SD kártyám ami ha jól látom a B modellhez passzol.

    Ahogy írtam az alap média oprendszerhez (RaspBMC vagy OpenElec) elég a 2GB-os kártya, még úgyis, hogy ide írogatja a média adatbázisát az XBMC. A filmeket pedig inkább külso vinyóról vagy hálózatról nézd.

    Vagy a B+ modell ad hozzá annyi pluszt, hogy érdemes legyen micro SD kártyába is invesztálni egy jobb XBMC működésért?

    A B+-t csak érintőlegesen néztem, de teljesítményben nem hozott igazán többletet. Itt egy gyors leírás hozzá, ez is ugyanezt mondja. Ettől nem lesz jobb az XBMC működése.

    Az alaplapon túl mi az a szett ami szükséges és amivel teljes egy médialejátszó funkció?

    Alaplap+táp+SD kártya, és egy USB-s billentyűzet. Ha ez megvan, már tudod használni. Amit én javasolnék:

    - Mindenképpen rendes tápot vegyél, ami tud legalább 1,2A-t leadni. Ez fontos a stabil működéshez, főleg ha USB eszközöket használsz. (Ami a MalnaPC-éknél van az jó, és annál olcsóbban nem nagyon találsz)
    - Vegyél hűtőborda kittet hozzá, hosszú távon jó lesz, pláne ha megterheled kicsit (a médialejátszás ugye...)
    - Házat is érdemes venni, de csak olyat, ami jól szellőzik. Van belőle választék bőven.
    - Ha stabilan használod médialejátszónak, akkor egy infra vevő+távirányító jól fog jönni az XBMC-hez. De billentyűzettel is tökéletesen lehet irányítani.
    - A hálózatot gondold végig hogyan fogod elérni, mindenképpen érdemes hálózatra kötve használni, még ha nem is NAS-ról nézel filmet, úgy jönnek a frissítések, és az XBMC-ben nagyon sok jó kiegészítő van (YouTube, netrádió, időjárás, stb.) Ha ethernet közelében lesz, akkor semmi gond, ha viszont vezeték nélkül helyeznéd el (pl. nappali) akkor egy megfelelő chipsettel rendelkező wifi stick fog kelleni.

    Én eddig a MalnaPC-ben vásároltam, jó a választék, jók az árak, és a kiszolgálás is mindig nagyon segítőkész volt.

    [ Szerkesztve ]

  • sztanozs

    veterán

    válasz pandor #20 üzenetére

    sd+töltő+doboz már teljesen jól használható streameléssel, ha az audió nem sok az eszköznek.
    Ha DVD-t is szeretnél, akkor kell egy külső lejátszó és az MPEG2 codec unlock kódot is meg kell venni.

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz pandor #20 üzenetére

    A hazai forgalmazó azt írja, h a B+ modell "már tud" külső USB HDD-t táplálni - vagyis ezek szerint a régi B még nem: ez nálam pl. döntési szempont, ha valóban így van, mert többnyire egy táp nélkül 2.5" HDD-ra kerül amit nézünk a mostani médiajátékoson

Új hozzászólás Aktív témák