Új hozzászólás Aktív témák

  • Osibaa

    senior tag

    válasz MaUser #23 üzenetére

    Vannak NAS-ok 17-18k-ért is, ami alap funkciókra teljesen jók. Ilyen van nekem is, Zyxel NSA-310-es. Amíg a NAS-t csak annyira akarod használni, hogy otthon SMB-n, távolról pedig FTP-n keresztül elérd, arra teljesen jó ez is.
    Viszont amint egy kicsit többet szeretnél, már jönnek a korlátok: ha erre bíznád a torrentet, korlátot fog jelenteni a gyenge proci, a kevés memória, ami miatt 10 db-ra van limitálva a letöltések/megosztások száma (összesen). Korlátozott az elérhetőség, pl. tabletről/telefonról nem tudom a webes felhasználói felületet használni (több böngészővel próbáltam), csak a Win-es laptopról. A media streaming sem az igazi. Polkast-ot lehet rá telepíteni, de azt nem lehet konfigurálni, így a filmek közé bekerülnek a nyaraláskor készült videók, vagy fordítva, a fotók közé bekerülnek a filmek borítói. A hordozható gépekre sincs semmilyen app, ami szinkronizálná az adatokat és így saját felhőként tudnám használni.
    Tehát a szoftver baromi fontos egy NAS-nál és ezt kell megfizetni egy minőségi cuccnál.

    "40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

Új hozzászólás Aktív témák