Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #610 üzenetére

    "Úgy, hogy az egyik szöveg rácsúszik a másikra, csak azért, mert növelem a betűméretet?"
    Ez furcsa, az egyik általam készített admin-oldalon van TinyMCE, igazából nagyon egyszerű szövegszerkesztésre, de ilyen jellegű hibát én még nem tapasztaltam, de biztos létező probléma adott esetben, viszont sztem elkerülhető.

    "Az már felhasználói hülyeség."
    Igazából az is, ha a felhasználó nem tudja megoldani, hogy ne csússzon át a korábban érvényes formázása pl. az előző bekezdésből. Ugyanez a probléma Gmailnél is simán előfordulhat, végül is annak az e-mail író része is WYSIWYG-szerkesztő, ahogy nagyjából az összes mai modern cloud-alapú e-mailküldő rendszernél, sőt, igazából a legtöbb asztali kliensnél is, mármint ha nem állítja be valaki, hogy csak plain textet küldjön (mint én :P). Na, és Gmailnél meg a többinél is (ahogy szövegszerkesztőknél is) ki lehet szedni ezt a parát, hogy a korábbi formázás átcsússzon, mindenhol előfordulhat hasonló eséllyel.
    Így legalább a felhasználók naponta gyakorolják a WYSIWYG-szerkesztők használatát. :P
    Amúgy van forráskód-nézet is, ha valaki nagyon akarja, bele tud nézni, milyen a generált kód, és javíthatja. Ezt mondjuk a felhasználók többsége nem tudja így megoldani, de a stílus törlésével vagy másképp igen, az eszköztárról. Ne mindig a legbutább emberekre gondoljunk egyből. :D
    Ja, szóval ilyesmire való pl. a linkelt oldalon látható példában a "Remove formatting" gomb.

    "Elkezdi csicsázni a kommentet mindenféle színű betűkkel, ha pedig a BBCode gombok nincsenek kitéve, akkor formázatlanul hagyja többnyire."
    Mint említettem, TinyMCE-t és a többi ilyen jellegű WYSIWYG-szerkesztőt is könnyen lehet konfigurálni, hogy milyen formázásokat engedsz, vagyis milyen gombokat pakolsz ki a felhasználónak. Nyilván ha nem akarsz színezést, nem rakod ki az arra való gombot.

    "<b></b>volt félkövér szöveg<b> </b>"
    Nem, most próbáltam ki direkt, rátettem a félkövérítést, kiszedtem, aztán ezt ismételtem, és utána megnéztem a generált forráskódot az "Edit HTML Source" gomb segítségével, és nem csinált ilyen jellegű gányolást.

    Amúgy ha nagyon akarom, ezt itt is meg tudom csinálni, csak úgy, hogy "véletlenül" rákattogok a gombokra:
    [B][/B]volt félkövér szöveg[B][/B]

    "jobb helyen pedig a moderátor kivágja"
    Akkor ezt WYSIWYG-szerkesztők alkalmazása esetén is meg lehet tenni. :P
    Na, egyébként pl. a linkelés az egységsugarú júzernek felfoghatatlan művelet BBCode-okkal, de ha ott a gomb, lehet, hogy nem cseszi el (ahogy itt PH!-n is nehéz elrontani, de lehetséges).

    "Ez is az... [link]"
    Hát ez qrva jó, ezen olyat röhögtem! :DD :))
    Mintául szolgálhat a fejlesztők számára, hogyan készítsünk valid kódot! :DDD

    "Az ő és ű betűk o és u betűre cserélése meg megint egy aranyos húzás."
    No de ennek nem sok köze van elvileg a WYSIWYG-szerkesztőkhöz, hacsak nem rögtön kliensoldalon cseréli le. Mindenesetre nagy barom volt akkor az oldal készítője, ha ez így történik. :P Vagy ez Joomla alapfelépítésénél külön átszerkesztés nélkül általános jelenség? Én nem tudom, még nem fejlesztettem ilyesmit, meg nem módosítottam tartalmakat ilyen motor alatt működő oldalakon felhasználóként sem.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák