Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Perillustris

    senior tag

    válasz sebgutkopf #23 üzenetére

    Szerintem még közép- és hosszútávon sem reális a 16:10 eltűnése. Annyira bejáratott a formátum, hogy nem hiszem, hogy megpróbálják kivezetni a piacról*. Másrészt a profi monitorok árképzésben - még az erős konkurenciaharc dacára is - igen jelentős tartalék van, ráadásul a monitort munkaeszközként használók többsége - egyelőre - hajlandó megfizetni a plusz költségeket is (nyilván egy bizonyos szintig).

    Természetesen amennyiben a "grafikus társadalmat" sikerül megingatni, s netán a Full HD felé nyomni, akkor elképzelhető bármi.

    * A G osztályú terepjárót is muszáj gyártani még, beletört a Merci bicskája a kivezetésbe. :DDD

    Perillustris

  • madgie

    titán

    válasz sebgutkopf #23 üzenetére

    Azért nem ilyen egyszerű a leányzó fekvése. Nekem úgy volt, hogy az adott pénzért vagy 22" 16:10-est veszek (1680*1050), vagy 23" 16:9-et (1920*1080). Az utóbbi mellett döntöttem, mert ugyan fizikailag egy centivel alacsonyabb, de szélességben meg jól jön, hogy fotófeldolgozásnál ott van az a 240 plusz pixel (nem szoktam 100 layeren dolgozni, így nem alapvető fontosságú a minél nagyobb vertikális hely, viszont az eszköztár így kevesebb helyet foglal el).

    Amatőr szinten meg egyértelmű a 16:9 térhódítása: a mozifilmeknél kevesebb a fekete csík alul és felül (sorozatoknál semmi!) és játékoknál is általában a FoV adott, így a 16:9-es monitornál többet látsz át horizontálisan, mint a 16:10-nél, így az fps huszároknak jobban bejön.

    nkmedve: igen, valóban lehetne magasabb a kontraszt, kérdés, hogy a DUE megléte ebben az esetben beleszól-e ebbe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák