Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daywalker

    addikt

    válasz emmm #97 üzenetére

    Nézd, nem az én tesztem, hadd ne én válaszoljak érdemben, hanem aki csinálta (én csak segítettem pár dologban, a Ryzen 5-7 mérésekbe, játékok nélkül. Megjegyzem, teljesen új kolléga, még csak tapogatózik, vannak hibák, ami persze nem mentség, de első feladatként a nyakába kapta...

    A magánvéleménem az alapján, amit látok/láttam, hogy a programok és a játékok is ugyanazokkal a konfigokkal lettek mérve egy-egy proci esetében. Tehát az hogy lehet, hogy a programoknál szép a skálázódás, a játékoknál meg nem, amikor nem változtattunk semmin a mérések között? Úgy lehet, hogy nem jók a programok, rosszul skálázódnak, ergo nem volt szerencsés a játékok kiválasztása, mert a limitek miatti eredmények miatt ferdít a végeredmény. Tehát nem elrontva lett a mérés, mert ennyiszer elrontani nem lehet, hanem ezek a játékok nem megfelelőek erre a feladatra. Az, hogy miért nem használt másikat, annak is megvannak az okai, de nem akarok mentegetőzni. Oliverda is rengeteget szívott ezekkel a játékos mérésekkel procik alatt, a múltkori ryzen teszt (amit én csináltam) az sem volt jó igazán ebből a szempontból, tehát azt kell kitalálnunk most, hogy ezen hogy tudunk változtatni.

    A stoppolás kérdésre az a válasz (ami a mentegetőzés kategória) hogy nem volt itt az összes proci egyszerre soha, tehát a végeredményt csak akkor láttad összességében, amikor már minden le volt mérve. Volt olyan nem egy, ami csak pár napot töltött itt és az istennek sem tudtunk másikat szerezni (7700K és társai). Tehát max kihagyni tudtuk volna. De aki mondjuk ilyen régebbi játékokkal játszik, az is bele fog futni ezekbe szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz emmm #103 üzenetére

    Sosem volt meg az a professzionális szint a PH-nak, amiről beszélsz. Ez az igazság.
    A konfigok sincsenek ott egyszerre, a programcsomag sokszor elavul,
    a beállítások sokszor értelmetlenek, és ezért a PH-s teszt mindig eltér minden más teszttől és eltér attól, amit otthon kapsz az adott HW-től. (A funkcióját nem látja el, mert nem segít pl. a vásárlásban. Már arra sem jó, hogy az egyértelműt kihozza, hogy a 2500-nál erősebb a 2600, annál erősebb a 7700, stb., mert már ez sincs meg.)
    Annó rávilágítottam, hogy nem sok értelme van 2560 ultra high 8xAA beállítással nyomni a tesztet, de azzal indokolták, hogy itt a HW nyers teljesítményét akarják megtudni. Na így volt X kártyán átlag 8 FPS, y-on átlag 9 FPS. Diavetítés teszt. :W

    Aztán megnézel egy olyan külföldi tesztet, ahol életszerűen a játékhoz választottak beállítást, tehát azt keresték, hogy a teszt közepes kártyája milyen beállítással hoz mondjuk 50FPS-t, legyen az csak 1280 High, és ott már más volt a sorrend. Ez a játék a Crysis volt, ha jól emlékszem. Egyszerűen a legjobb kártyákon is diavetítés volt, amikor megjelent, szóval aki akkoriban játszott vele megfizethető kártyán, az durván visszavett a grafikából, vagy dia vetített, mint a PH.

    Játékot lehet GPU limittel is tesztelni játék célból, és lehet játékkal CPU-t tesztelni, de nem játékra, vagy alacsony felbontással játékra.

  • mekker

    őstag

    válasz emmm #754 üzenetére

    Értem mire gondolsz, de ez elég pongyola logika. A 60FPS-hez biztosan többet számol a proci 4k-n, mint 1080p-n. Legalábbis kevesebbet biztos nem. Egy komolyabb multi, vagy fizika ma már felzabálja az i5-öt, csak ez a benchmarkokon viszonylag ritkán látszik, mert kevés a cpu-limites teszt.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Új hozzászólás Aktív témák