Új hozzászólás Aktív témák

  • Typhoon47

    őstag

    Jó lett a cikk és sajnos egyet is kell, hogy értsek. Tragédia egy eBayel szemben az oldal(és igazából itt nem is beszélhetek más portálokról, mert azok annyira kihaltak, hogy nincs értelme ott hirdetni)

    "Education is important but big biceps are importanter"

  • Misi 007

    Közösségépítő

    A vatera amúgy is a legtrógerebb oldalak egyike!
    Nem is olyan régen nem fizettem időbe nekik mert internet szolgáltatót váltottam erre 320FT-ot átadtak a behajtóknak akik rólam 4096FT-ot gomboltak le ilyen meg olyan címen...
    Nem is az hogy küldenek sms-t vagy postai levelet vagy valami hanem szó nélkül kiadják az adataidat másoknak holott 2005 vége óta voltam ott és mindig fizettem nekik...
    A másik dolog hogy lenyelették mindenkivel ezt a feltöltési (lehúzási) díjat...
    Meg olyanokat csináltak hogy kiszámláztak olyan díjat is aminél csak lestem hogy ez meg mi?!
    Aki jót akar kerülje a vaterát ott a zsibvásár inkább vagy a boltamarson!

  • Thome

    addikt

    Szép írás, és mindent a helyén találtam, minden úgy van, ahogy leírod! :))

    Az a gond, hogy a sok ifj. Veér Istávn (vérpistike), felregisztrál, megadja a telefonszámát, majd elkezd vandálkodni. Én is fenn vagyok a vaterán eladóként, én szépen megírom az aukcióimat, de mint írod te is, jönnek így az emberek hozzám, pedig részletesen le van írva minden, illetve volt már rá példa, hogy ilyen paraszt módon jöttek, és kérdeztek.

    - Jó, nem azt mondom, hogy én nem köszönök így, de én HAVERNAK köszönök, azért tartsuk már meg a két lépést, mégis milyen dolog ez... -

    Az előző kis kitörésem egy félreugrás volt. Tehát, mindent leírok és jön a kérdés (téged idézve) "csá most ez tényleg ennyi nem kell érte többet fizetnem cső". Az ilyentől elszáll az agyam, legszívesebben nem is válaszolnék neki, de ha el akarom adni a cuccom, és volt rá példa, hogy ilyen paraszt is megvette a cuccom.

    Na nem mondom tovább, nem csak én vagyok egyedül így ezzel.

    Még egyszer grat, szép írás!

    Szerk:
    Misi 007: Na igen, velem is eljátszották hogy későn fizettem, de rám nem jöttek a behajtók.

    Sürgősen fejezd be az Alapelvsértő szöveget!
    A törölt rész az adatlapodra került képernyőmentésként.

    [ Módosította: philoxenia ]

  • PowerBuldog

    veterán

    válasz Misi 007 #2 üzenetére

    Rám a Vatera 5000Ft-ot akart sózni még tavaly valamikor egy talán(?) még 2004 környékén eladott áru miatt. Életemben összesen azt az egy cikket adtam el, erre jött a levél.
    Fenyegetőztek, hogy így behajtás, úgy végrehajtás. Én meg gondoltam magamban, hogy dugják fel maguknak.

    Le volt írva, hogy 1000Ft-ot kellett volna valamikor fizetnem (amiről én papírt nem kaptam, az hét szentség), És erre jött rá az adminisztráció, meg a behajtás költsége. Lol?

    Azóta 90e-el lehúztak szintén Vaterán. Feljelentés is ment az ügyben, de nem lett semmi az egészből, nem kapták el a tettest.

    Szóval nálam a Vatera a pöcegödör alja.

    Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

  • partymaci

    aktív tag

    válasz Misi 007 #2 üzenetére

    jaja egyet kell értsek, a vatera egy fos lett, oké hogy vannak bizonyos feltoltesi dijak, 30-40 ft jobb esetben de ha nemfizeted ki kiadjak az adataidat a behajtócégnek, nalam jelen esetben creditforte, aztan meg adminisztracios díj ként kiszamlaznak majd 4000 forintot, ha meg befizetetem, mert mar perrel fenyegetoznek, akkor is küldözgetik tovabb, holott mar a vatera felé se tarozok semmivel. Szánalmas lett. Nagyon jól mehet már a vateranak! :( :W
    Gondolkodtam mar megszuntetem a regisztraciomat, aki nagyon elakar adni valamit az ugyis hirdeti mashol is :P

    [ Szerkesztve ]

    Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

  • kkjoco

    csendes tag

    nálam az egésszel ott kezdődik a baj hogy az egészből nem értek semmit, hogy a rákba lehet ott eggyáltalán vásárolni, ha rámegyek hogy csak fix áras cuccok(mer' a tököm akar alkudozni) akkor is ott van hogy tegyél licitet vagy mi a halál. A végén mindig a sok x-espressz-en találom meg amit akarok, ott a tag telszáma és lezsírozzuk az üzletet...ennyi

  • Televan74

    nagyúr

    Én másfél éve hanyagolom a vaterát. Helyette inkább a prohardver hardverapró oldalát használom.Néha eladásra és vásárlásra is.
    Bár mostanában nem nagyon adok el, mert az agyonhasznált cuccokkal nincs kedvem sz@rakodni. Főleg a három napos próbagari miatt. Amit nem kötelező adni, de sokan igénylik.

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

  • FoxiestFox

    félisten

    Nem az oldalakkal van a baj, hanem a sok primitív lélekkel. :)
    Hogyan írna részletes leírást a termékéről, ha képtelen fogalmazni?
    Márpedig buta emberek is adhatnak el cuccokat. Ők nem képesek többre.
    Én is vettem már telefont olyan sötét sráctól, hogy tőmondatokat képtelen volt értelmezni.
    De a cucca jó állapotban volt. Ennyi. Mindig a vevőé a felelősség.

  • Lakers

    tag

    OK, hogy a vatera pénzes... :D. És hát mint portál nem éri el az eBay színvonalát. Meg hogy ennyire profitorientált, de a mai világban ki nem az? Én is sok pénzt akarok, és keveset fizetni :DDD

    A cikk jó lett. Egyetértek azzal, hogy sok megbízhatatlan ember jár oda. Na de ez Magyarország sajnos. Ez nem a Nyugat, ott az emberek mentalitása teljesen más.
    Ha lenne egy olyan oldal aminek a véleményező rendszere felérne az eBayyel, akkor nem hinném, hogy a kedves honfitársaink szívesebben hirdetnének egy szigorúbb aukciós portálon, mint amelyik sokkal megengedőbb.
    Az más kérdés, hogy a vásárlóknak nagyobb biztonságot ad egy ilyen rendszer.

    (gondolkoztam azon is, hogy tapasztalat szerzés céljából eBayhez hasonló online aukciós portált kéne csinálni - na de ez nem fontos)

  • vsgaborr11

    tag

    Engem most márciusban húztak le 2k-val...Miszerint én meghírdettem X-terméket. Holott,én a Tesz-Veszen hírdettem meg(ott "csupán" 1500-at kellett fizetni behajtás néven)azt a terméket. Leveleztem velük kb. egy hetet,10 e-mailemből ha kettőre jött válasz...Na azóta nem csak kerülöm,de tiltólistára is tettem a Vaterát. Inkább Hardverapró,ezerszer megbízhatóbb,és nincsen ilyen,meg olyan díj :R

  • Zirowe

    nagyúr

    Kétszer volt gondom vaterával, egyszer sem álltak ki mellettem:
    1. Karácsonyra szerettem volna venni egy gyümölcentrifugát, ki is néztem magamnak, minimálárat elértem és üzeneteken keresztül megállapodtam az eladóval (üzeneteket le is mentettem, hogy lehessen bizonyítani, de láthatóak is voltak a terméknél), erre ahelyett, hogy előre hozta volna a zárást, rá egy napra megállapodott vkivel vaterán keresztül vaterán kívüli eladásról és visszavonta a terméket.
    Hiába panaszkodtam a vaterának, hiába idéztem nekik én is ptk-ból (ajánlattétel, ajánlattételhet való kötöttség), keresztbe tették a kezüket és nem csináltak semmi, leráztak vmi hülye kifogással.
    A vicc az, hogy az eladó a terméket ugyannyiért adta el, amennyiért én vettem volna (csak gondolom így nem volt vatera díj,meg akkor még nem volt kiállítási díj), eladó meg később sem lett letiltva.
    2.Vettem egy utángyártott, kifejezetten ipod touch-hoz való hálózati töltőt, új volt. Rákötöttem a touch-ra , és annak rögtön tönkre ment az akksija (a touch kb 2-3hetes volt). Megint kapcsolat felvétel vaterával meg az eladóval, de kb mind a kettő mosta a kezét, vatera semmit sem mondott, az eladó meg kb engem hibáztatott, hogy biztos csak le akarom húzni.
    Később megoldódott a problémám, de csak az apple bolt jófejségének köszönhetően.
    Eladó a termékét meg továbbra is árulta.

    Vagy pl: amikor vki eredeti sony psp 8gb-s memsticket árul, én meg megkérdezem tőle, hogy tényleg eredeti?mit ír ki a psp a magigate támogatásra (a hamisak nem támogatják), erre az eladó törli az üzenetemet és letilt mindenhonnan.
    Ez normális hozzáállás?

    De találkoztam már normális eladóval is: nokia akksi szar volt, szóltam, postafordultával kaptam másikat, ami már jó volt.

    Volt egy eladó, aki hírdetett egy ipod klónt, hogy elszállt a rendszer, de tök könnyen helyre lehet rakni, van is program hozzá, csak ő lusta.
    Olcsón adta, gondoltam anyukámnak jó lesz. Megjött a cucc, persze a programot nem küldte. Próbáltam életet lehelni bele, szétszedtem és a chipjének a számára kerestem.
    Megtaláltam az eladót vmi külföldi mp3 fórumon, ugyanazzal a nick-el, amint infókat kér erről a chipről és mp3 lejátszó helyreállításáról, ahol mindenki elmagyarázta neki, hogy ez már sajnos kuka, nem lehet helyreállítani.
    Ő meg így árulta.
    Szembesítettem vele, ő meg akkor mindent visszacsinált.

    Hogy árulhatnak ilyen emberek vaterán?
    Hogy lehet, hogy a vatera folyamatosan tesz a vevőkre és csak a pénz érdekli?

    Én oda csak vásárolni járok és elég gondosan nézek körbe, mielőtt bmit is megvennék.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz Zirowe #12 üzenetére

    Hát, én is készülök most pestre feldugni egy terméket valakinek... ;]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • vamzi

    őstag

    Én csak az apró csecse-becsék miatt vaterázok/tesz-veszezek. 1-2 ezer forintos használt termékek, amiket általában sehol máshol nem lehet megkapni. Nekem alapból az a bajom az egésszel, hogy rendes nevet nem bírnak adni az aukciójuknak az eladók. Úgy értem helyesírási hiba, vagy a márka helyes leírása nélkül hirdetnek sok esetben. Pl, amit szoktam keresgélni, azt 4 vagy 5 féle képen írom be, minden nemű lehetséges helyesírási hibára kiterjedve :D

    A leírás hiánya az abszolút felidegesít. Legutóbb szerettem volna egy könyvet rendelni vateráról. Megörültem, hogy végre találtam, az eladó szerint szép állapotban van és alig használt. Licit nem érkezett még rá. Na, akkor gyorsan. Amint licitáltam, valamiért meg akadt a szemem a kategórián. Hát persze, hogy dvd volt. Emiatt benyeltem ezt a terméket, mert fekete pontot nem akartam megkockáztatni.

  • Pikkolo^^

    addikt

    Vaterás vásárlásaim:

    1. Gyerekbútor. A bútor színe egy picikét más volt, mint a képen. Mivel a 3 bútorból elsőre csak 2-t sikerült elhozniuk így a 3. átvételénél ezt szóvá is tettem. De semmi reakció nem volt. Ennek megfelelően volt a véleményezés is.

    2. Használt babakocsi, kifogástalan állapot.

    3. Egy órára licitáltam 5 perces hosszabbításokkal. Az eladó szépen emelte a licitlépcsőt a licitek között. Ez elég inkorrekt magatartás.

  • afterburner_

    őstag

    válasz Pikkolo^^ #15 üzenetére

    a licites eladások nagy része sajnos iylen, hogy haver, haverjával licitálgatnak, és így szépen feltornázódik az áru értéke...de ezt ebayen is csinalja sok eladó.

    ráadásul vaterán tényleg sok a szemét , engem is átvertek tavaly 7ből 5-ször (mondjuk a ph-n is sok a csaló), azóta nem is vásárolok ott csak eladok, . de ha eladok én tudom mit adok el, és valahogy nekem fontosabb a vevőim megtartása, és így a sok visszatérő vásárló, minthogy 1-2 embert levegyek, aztán meg jó visszajelzéseim legyenek...

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

  • jayjay

    tag

    A Vatera egy falusi internetes eladó.Sajnos mi csináljuk olyanná amilyen.Hirdethetsz eredeti G-Star cipőt 5000FT-ért, nem érdekel senkit.Ha igen akkor a kérdés "odaadod 3000_ért, mert sokallom".Az senkit nem érdekel, hogy a boltban 50000FT.Katasztrófa!!!A poló 10FT-ért az megy, de olyan színvonal mint az Ebay-en sohasem lesz.Oda azért jár az ember , mert megnéz valamit a boltban, tetszik neki, de sokall érte X összeget kiadni, ezért megnézi az Ebay-en.ÓÓÓÓÓ itt jóval olcsóbb.Akkor megveszem itt.Negatív tapasztalatot utóbbinál is tudnák mondani, de most nem ez volt a téma.

    HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

  • Fryskitt

    addikt

    Nagyon jó cikk. És minden igaz. Pár dolog kimaradt: rengeteg a hamisítvány (ilyenért az eBay-en kizárás van), sok gagyi szar cucc, sok a nyerészkedés (ha avalaki utánanéz az itt árult cuccoknak, láthatja, h boltban sokszor olcsóbb).
    Pár szabály, amit én betartok: nem veszek sem műszaki cikket, sem ruhát, sem kozmetikai cikket, sem élelmiszert (!), sem 10e forintnál drágább cuccokat (ez alatt még nem vet szét a méreg, ha átvertek).
    Általában az otthon feleslegessé vált kacatokat adom el, pár száz forintért, azt is csak azért, mert nincs szívem kidobni őket és hátha valaki pont azt keresi.
    Amúgy nem értem, hogy miért kell mindíg és mindben mást csinálni, mint a világ: a normális népeknek van eBay meg PayPal, itthon meg csesződünk a Vaterával megaz Abaqoos-szal (jól írtam?). Legjobb lenne, ha az eBay megvenné a Vaterát, ugyanúgy, ahogy a svédeknél megvette a Tradera-val, és akkor mi is egy adatbázisban hozzáférnénk a világ jobbik felének cuccaihoz.....
    Addig meg marad jobb híján a Vatera, mert azért használható....

    [ Szerkesztve ]

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • vamzi

    őstag

    ebay.hu

    Erről tud valaki valamit, hogy most ez mi is akar lenni? Ugyan az-e, mint a rendes ebay, vagy csak valaki unatkozott, vagy.. vagy..

  • Fryskitt

    addikt

    válasz vamzi #19 üzenetére

    Érdekes...ha beírok valamit a keresőbe, akkor az ebay.com-ra visz. Ez egy keretoldal lenne? Valakinek tapasztalata?
    Ugye nem egy adathalász oldal? Mondjuk nincs meg a normáls felépítése, pl. nem lehet loginolni rajta....

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Pantal

    senior tag

    Ha valaki műszaki cikkeket keres én ajánlom ezt az oldalt, itt a lehető legolcsóbban meg lehet találni a dolgokat :)

  • Fryskitt

    addikt

    válasz Pantal #21 üzenetére

    Na ezt rendszeresen használom, tényleg nagyon jó.
    (A kérdés itt is az, hogy ez a német érdekeltségű oldal miért sokkal jobb, mint a többi magyar).

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • vamzi

    őstag

    válasz Fryskitt #20 üzenetére

    :K igen, erről beszélek. Én is próbáltam keresni, de csak tovább küldött.

  • vamzi

    őstag

    válasz Pantal #21 üzenetére

    Tényleg hasznos egy oldal. Én is sokat használom.
    Igaz a végén úgy is a hardveraprón veszem meg ;] jó, nem mindig, csak ha nem számít a garancia

  • Atos23

    senior tag

    Ugyanez megfigyelhető itt is, nem csak a Vaterán.

    Mivel több hirdetésem van fent jelentősen ár alatt, így óránként 2-3 privát üzenetet kapok nincstelen, tizenéves kölyökstílusban és flegmán "érdeklődőktől". Tudom, hogy nem fog vásárolni semmit, de ha nem válaszolok neki, akkor bosszúból szétbombázza a hirdetési topikot. Volt rá precedens, hogy egy "vevő" alkudozós ajánlatára tett NEM válaszom miatt bosszúból álnickeken dobálta Nekem a fekete pontokat :)
    Nagyon gyakori volt egy időben az is, hogy újoncok nem vettek át több utánvétes csomagomat sem (ilyenkor az eladó bukja a postát, plusz a posta felszámol egy visszaküldési díjat) , így azóta már csak a legmegbízhatóbb embereknek küldök ilyen módon.

    A manapság jellemző előreutalós csalások véleményem szerint sokkal gyakoribbak ilyen helyeken (PH), mint aukciós portálokon (VATERA). Ennek oka nyílván a nehézkesebb regisztráció.

    Fura mód, mindig azokkal van probléma, akiknek helyesírása erősen kifogásolható. Általában ezen "úriemberek" családneve és lakóhelyének elnevezése mélyszegénysígben folytatott életkörülményekre enged következtetni. :)

    Diák fejjel, körülbelül 2000 táján elektronikai alkatrészeket árultam itt a neten. Akkoriban mindent utánvéttel küldtem. Sőt, a visszatérő megrendelőknek csak sima levélként adtam fel a csomagot, a benne elrejtett postai piros csekkel, amit megérkezéskor feladott Nekem. Nagyjából 200 csomagot küldtem ilyen módon szét, és sohasem volt (még a posta hibájából sem) egyetlen probléma sem! Manapság ezt nem merném megismételni.
    Sajnos ma már minden barom, és minden utolsó magyar ember kaphat Internet-hozzáférést.

    A fentiek miatt kialakult bennem, hogy aki nem képes rendesen fogalmazni, annak kapcsiból megírom: Bocsáss meg, de írásmódod alapján problémásnak tűnsz, így nem kívánok Veled üzletelni!

    Egy szó, mint száz, nem az aukciós portálokkal, és nem a fórumokkal van baj, hanem a magyar webes kereskedési mentalitással. Ennek oka pedig abban keresendő, hogy egyik magyar néha gondolkodás nélkül átvágja a másikat.

    Ajánlom figyelmetekbe:

    http://prohardver.hu/tema/van_e_merszunk_osszefogni_es_szembe_szallni_a_vatera_es_teszvesz_onkenyes_sarcanak/friss.html

  • mhorvat

    senior tag

    Végigolvastam a hozzászólásokat, érdekes dolgokat is írtatok, bár megmondom őszintén, pontosan azt akartam elkerülni, hogy átmenjen az egész a Vatera szidalmazásába. Én próbáltam arra az oldalára reflektálni a dolgoknak, amiről mi tehetünk, nem a Vatera. Órákig lehetne vitatkozni aktuális Vatera problémákról, mint:

    1) Sokan fel vannak háborodva a feltöltési díj miatt, szerintem ezzel nincsen semmi gond. Kérjenek el tőlem 30-40 Ft-ot (persze nem egy 200 Ft-os termék meghirdetése esetén), de akkor vegyék már a fáradtságot, hogy folyamatosan, gyorsan és emberközpontúan reagáljanak az ügyfelek problémáira, foglalkozzanak az inkorrekt és csaló eladókkal, szűrjék ki a komolytalan embereket. Nyújtsanak cserébe olyan szolgáltatást, amiért nekem tényleg megéri fizetni. Mert szerintem legtöbbünk úgy van vele, hogy ha egy színvonalas szolgáltatást és környezetet biztosítanak neki, azért nem rest fizetni, akár többet is, mint az átlag.

    Most abba nem mennék bele, hogy kinek milyen pénzbefizetési kötelezettségeket utaltak ki, kit hogy húztak le, mert az ilyen sztorik közül sok az urban legend, ami csak szájról szájra terjed. Nekem eddig egyszer volt olyan, hogy nem fizettem be időben a kért összeget és mivel előzetes felszólítás nélkül teszik rá a késedelmi kamatot, így azt is ráterhelték, aztán kifizettem, nem akadékoskodtam 300 Ft-on.

    De a lényeg a lényeg, amit szeretnék kérni: NE ARRÓL BESZÉLGESSÜNK, HOGY A VATERA MŰKÖDÉSÉVEL, MŰKÖDTETÉSÉVEL MILYEN PROBLÉMÁK VANNAK. Hanem nézzük azt az oldalát, amiről nagyrészt a cikkem is szól, vagyis, hogy a komolytalan vásárlók és eladók mennyi mindenről tehetnek. Hiszen egy vevőnek nincs a Vatera felé befizetési kötelezettsége, ő csak az eladóval kontaktol és az eladó termékleírását olvassa, vele levelezget. :U

    Az eBay.hu pedig nem egy adathalász oldal, szerintem az eBay tulajdonában van és egy keretoldal, mert azonnal átirányít külföldre.

    Szerk.: Atos23: "Egy szó, mint száz, nem az aukciós portálokkal, és nem a fórumokkal van baj, hanem a magyar webes kereskedési mentalitással. Ennek oka pedig abban keresendő, hogy egyik magyar néha gondolkodás nélkül átvágja a másikat."

    Mélységesen egyetértek ezzel a két mondattal, tökéletes összefoglalás.

    [ Szerkesztve ]

  • buherka

    addikt

    válasz Zirowe #12 üzenetére

    az eladó törli az üzenetemet és letilt mindenhonnan

    Én is így jártam :U

    Húgom W800i telójában kipurcant az akksi. Kinéztem egyet a Vaterán.
    Így volt meghirdetve:
    [U]Sony Ericsson BST-33 utángyártott, eredeti dobozos gyári akku eladó.[/U]... :o
    3K volt a fix ár...na mondom, ha eredeti gyári, akkor megveszem. Mert gyári akksinál jobb nincs.
    Volt róla egy gagyi telefonos kép is.

    Rákérdeztem az eladóra, hogy ez most eredeti SE vagy valami utángyártott cucc. Mert nekem gyári kellene.
    Válasz:
    Azt kapsz ami a képen van!!!
    Válaszolni már nem tudtam, mert letiltott :D

    Erről ennyit :B

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • mhorvat

    senior tag

    Amúgy pedig nem igaz, hogy az eBay-en a hamis termékeket áruló eladókat kitiltják, legalábbis nem mindet. Nagyon sok a hamisítvány, és sokszor be is ismeri a kedves kínai kolléga, hogy nem gyári a termék, bár annak van titulálva. :U Aztán olyannal is találkoztam már, szintén eBay-en, akitől kérdésemre - miszerint eredeti-e az a ruházati termék - azt a választ kaptam, hogy ha 100% tökéletes minőséget akarok, akkor vegyem inkább boltba. Nagyon diplomatikus. :D

  • Fryskitt

    addikt

    válasz mhorvat #28 üzenetére

    Nem az a legnagyobb baj, hogy valami hamisítvány (néhány éve ugyan nem gondoltam, hogy leírok egy ilyen mondatot), hanem az, ha azt eredetinek árulják, megtévesztésből. Persze, amikor hirdetnek egy Swarovski láncot 1000 forintért, ami amúgy 100.000,- akkor ugye ordít. De nem mindíg van így, sajnos, van amikor hihető az összeg, kifizeted, aztán otthon derül ki, hogy nem előnyöset kötöttél, hanem átvertek, és hova küldd vissza. Magyarországon ugye egy bizonyos értékhatár alatt nincs ennek semmi következménye, szeretném látni a rendőr arcát, amikor feljelentesz valakit 9000 Forintos csalásért....
    Meg amikor valaki kicsit csal, de nagy tételben. Mondjuk olyan 500-1000 Forintos cuccnál teszi ezt, de abból elad pár ezret itt-ott. Az is rendben van. Sajnos a kis csalás sem megengedhető.
    Ezekkel mind nem a Vatera vezetőit minősítettem, azt hiszem.
    Az már más kérdés, amikor arról írsz, mit kapunk a feltöltési díjért cserébe. Változott valami? Nem vettem észre. Ha csak az nem, hogy a számlát már alacsonyabb érték elérésekor elkészítik, így pl. ha csekken fizetsz, többet vesztesz. És nyilván a behajtásra is több lehetőség van (nem, engem még egyszer sem, fizetek rendesen :N ).
    Pont olyan, mint a parkolási rendszer, egyszer csak egy utcát fizetővé tesznek, de ennyi. Senki nem figyel az autókra, nem takarítják a szemetet, sem a havat, nem kátyúznak, stb.
    És végül: egyáltalán nem istenítem az eBay-t sem. Csak arra próbáltam célozni, hogy nem szégyen átvenni, ha már működik valami SOKKAL több tapasztalattal és bevált rendszerrel, akkor miért kell magunknak egy újat, különállót kitalálni.

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Kiskokó

    veterán

    Üdv
    Eladó vagyok vaterán de nem nagyon használtam még
    van pár termékem és amikor a menüben rámegyek a számlázandó tételekre ott van egy pár tétel uyge feltöltési dij stb
    Rávan irva hogy nincs kiszámlázva. az mit jelent? Mert máshol haakrnám se tudok fizetni ezekért nem akarok uzsorát fizetni a geci vateráank.
    vagy feltöltési diajt is csak akkor kell fizetni ha sikeresen eladtam a terméket ?
    üdv

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Fryskitt

    addikt

    válasz Kiskokó #30 üzenetére

    El kell érned egy értékhatárt, akkor kiszámlázzák, ne félj!

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • sislaciii

    aktív tag

    Én inkább haverral rakatok fel vaterára, kifizetem neki a jutalékot, azt csókolom.

    'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

  • k.

    őstag

    Én egy barátommal közösen vaterázok(odaadom neki a cuccot ő felteszi és eladja) és eddig még sosem volt baj (4 hónapja vaterázok).
    Alap szabály nálam hogy csak 95% fölötti értékeléssel rendelkező(ha négyen árulnak egy cuccot akkor igyekszem a legjobbat kinézni) embertől veszem a dolgokat.Nem volt még probléma minden ugy történt ahogy kell.Szerintem az a gond hogy sok vérpistike felmegy(találkoztam már -1es értékeléssel is!) feltesz valamit majd szépen átqrja a palánkon az eladót.Na most az tény hogy a vatera nem valami rendes ebben az ügyben de szerintem alapvetően nem kellene olyanokkal kikezdeni akinél az értékelések között baromi sok a nemajánlom.
    A sony memóriakártyák meg tényleg a legalját képviselik.Osztálytársam vett egyet onnan esküdözött hogy gyári.Mondom psp-t kérem.Odaadta.Természetesen kamu.Azóta ilyet ő sem vesz onnan.Sajnos konzolboltokban is csomó hamisitott memkari megy(engem ps2 "gyári" memkártyával akartak átverni de nem jött be(Csomagolás totál más volt a gyárihoz képest))

    Szoval én alapvetően elégedett vagyok a vaterával de alapvetően kell egy kis körültekintés hozzá.(Pl figyelni hogy az eladó Profi-e vagy nem)

    [ Szerkesztve ]

  • Thome

    addikt

    válasz Fryskitt #29 üzenetére

    "Meg amikor valaki kicsit csal, de nagy tételben. Mondjuk olyan 500-1000 Forintos cuccnál teszi ezt, de abból elad pár ezret itt-ott."

    Folytatólagosan elkövetett csalás, feljelenthető a delikvens. Tudom, mert én is beleszaladtam itt a PH-n egy ilyen fazonba.

  • kovy79

    őstag

    Nálam a vatera elérte a tökéletes mélypontot. Csak akkor látogatom meg, ha röhögni akarok...
    Erről pedig a vatera és a felhasználók közösen tehetnek.
    Utolsó vaterás vásárlásom (kb 120-ból): nyaralás előtt sürgősen egy sd kártyára volt szükségem. Ugyebár lakóhely szerint választottam, valamint fontos volt a személyes átvétel, hogy mihamarabb elintézhessem.
    Kb 1000 eladással "büszkélkedő" eladótól vásároltam (volna). Már az első levéltől kezdve írtam neki, h bármikor/bárhova érte megyek. Ő mindeféle faxsággal terelt, én pedig 3 nap és kb 10 levél után meguntam, kultúráltan írtam neki, h akkor nem lesz üzlet és negatívot adtam. Erre ő vissza is így értékelt, mondván, h én őt ugráltatni akartam és azonnal tiltólistára velem. Mondom mi van???
    Szerettem volna személyesen felkeresni, de a jó pár negatív értékeléséből valami olyasmi jött le, h közelében sincs az általa feltüntetett lakóhelynek. A legdurvább az, h a több száz termékénél mindenhol uaz a fizetési mód/hely volt feltüntetve...
    Írtam a vaterának, elküldtem a teljes levelezést. A kapott értékelésemet módosították és kb ennyi válasz jött vissza: "Rendben".
    Na az ilyen sunyi alakokat miért nem lehet vmi úton-módon féken tartani (egyre több van belőlük)?
    Az értékeléseiből kiderült, h van vaj a fején rendesen, de mivel a 400-500 forintos szarjaiból "sikeresen" eladott kb 1000 darabot, ezért az értékelési mutatója 98% körüli.
    Persze voltak más apróbb malőrök, de ami még kivágta nálam a biztosítékot, h egyre több pénzt akar a vatera lehúzni az emberekről. Nem lenne gond, ha a szolgáltatás minősége is egyenes arányban nőne ezekkel a "pénzbehajtásokkal".
    Szóval igen, mi felhasználó alakítjuk (én már nem) a vaterát,de a hozzászólások elején valaki szépen megfogalmazta: a vaterának el kellene fogadnia, h a vevő fontosabb, mint az eladó! Eladó mindig lesz, vevő pedig egyre kevesebb...

    [ Szerkesztve ]

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • #02683648

    törölt tag

    A cikk jó, szinte mindennel egyetértek benne. A feltöltési díj különösebben nem izgat, mert ha néha eladok vmit, általában minimum ár nélkül szoktam meghirdetni 1Ft-ról, ekkor helyből nincs (jó pár év tapasztalata alapján ha x forintra állítottam be, sose ment el annyiért, míg ha 1 Ft-ra minár nélkül, akkor szinte mindig elértem a kívánt célárat, kihasználva azt az "optikai csalódást" h a delikens azt hiszi kezdetben, h akár 1-ért is megvehet egy jóval többet érő cuccot), a múltkor is 54e-ért ment el egy laptop ami még a jutalékot, minden egyebet is levonva kb 51e, itt a hw aprón ha 20-30at megadtak volna érte akkor sokat mondok.
    A primitív stílusban kommunikáló/olvasni nem tudó egyénekkel egyetértek, fenti laptop aukciója során is kaptam kb 10 üzenetet h (nyilván hamis) ray ban meg oakley napszemüvegre nem cserélek e miközben ott volt feketén-fehéren, h mi az az 1-2 féle áru amire csere _esetleg_ érdekel. A "lezárod e tízezeré', mert sürgős és gyerekes anyuka/hadirokkant/háborús veterán/anyám tyúkja vagyok, nagyon kell" típusú dolgokat már nem is említve.
    Behajtó: azért tudtommal behajtóhoz elég sokára kerül el, a mostani laptop jutalékát 10/12-én számlázták ki, és 10/30-án fizettem be, előtte 10/26án már küldtek figyelmeztető emailt, semmiféle behajtó nem lett belőle. Természetesen bankkártyával kell fizetni, akkor nincs gond az elvesző utalással, hetekig keringő csekkekkel, etc.
    Tény h a teszvesz megoldása felhasználóbarátabb, ahol nem az elég LOL 300 Ft-os, hanem vmi 1500 Ft-os összegnél számláznak, v. minden év végén.

  • Vamp

    senior tag

    Úgy amblock a vatera és a teszvesz egy kalap sz*r. Másfél éve nyomom vaterán, és teszveszen is, egyrészről mindkettő kínai piacra kezd hasonlítani "eredeti" gucci, armani, stb. dual simes MTK-s telefonokkal, másrészt a sok gyökér vevőből és eladóból egyre több van.
    Ami további röhej, ebayen bármilyen cuccra ránéznek 1000-en, addig vaterán megnézik kb 100an. Így esik, hogy a Sennheiser szetemet, ami itthon 200K a boltban, 60 körül nem tudom eladni újonnan... Ment is az ebayre, el is kelt 140 körül.

    Pici magyar valóság.

  • #02683648

    törölt tag

    válasz Vamp #37 üzenetére

    Ez mondjuk igaz, a kifejezetten prémium besorolású cuccokat nem v. csak nagyon irreális áron lehet vaterán elpasszolni. Mondjuk egy erősen használt állapotú TP-t az összes cuccával mindenével együtt nem biztos h elküldtem volna a Föld másik végére, h ott a vevő megállapítsa, h nem ilyet akart / a fényképek (volt fenn vagy 4-5 saját készítésű) alapján másra számított / etc. Itt meg elvittem Bp-n X helyre, ember megnézte, kifizette, kész. Egy ilyen értékű Senn cuccnál én is meggondolnám h nem e inkább ebayre rakjam fel.

  • SSC

    csendes tag

    Háát igen, a jó kis Vaterához én is hozzászólnék: már többször megutáltam őket, de sajna mindíg visszatérek, mert valami felsőbbrendű logika folytán ott sokmindent el tudok adni, amit máshol (PH, apronet, expressz, teszvesz, stb.) nem, vagy nehezebben.

    Viszont és is többször kaptam már behajtó-cégektől (és nem is mindíg ugyanattól) 320ft-ról és hasonló összegekről szóló tartozás-csekket, ami adminisztrációs díjakkal terhelve kb. 4000 huf.

    ezt persze jeleztem Vatera felé, hogy ugyanmár, ha mondjuk tartozok 3eFt-al, és azt 300ft plusz admindíjanként akarják kiszámlázni, akkor milyen alapon fizessek több, mint 10x annyit? ráadásul nyomon sem lehet követni, hogy mit fizetek ki, mert több cégtől is jön, a Vatera meg nem reagál, hogy valóban mennyi a tartozásom...

    A másik pedig a vaterán kívüli megegyezés esete... ha egy érdeklődő csak megemlíti, hogy megvenné és leüti mondjuk egy másik termékemet, (és nem én kezdeményezem) vagy esetleg cseréről állapodunk meg, akkor máris kitiltanak, hiába fizettem be abban az évben akár 200e-nyi jutalékot nekik, ez nem hatja meg őket.

    a zökkenőmentes kommunikáció érdekében ajánlom a privát üzenetet - gyorsz, pontosz, occó

  • Zirowe

    nagyúr

    Ami még nagyon zavaró, hogy forgalmazók és kiskereskedők árulják a szar cuccukat vaterán és magukat magánszemélyeknek tüntetik fel, hangsúlyozva a termékleírásban, hogy mivel magánszemélyek, garanciát nem tudnak a termékre adni, pedig az bontatlan és vadi új és a ptk-val kérkednek.
    Mondjuk magánszemély is tudna garanciát adni (ahonnan ő vette és amit ő kapott hozzá azt adja tovább),de ezek még csak egy 3napos cseregaranciát se vállalnak be!
    Ez a szándékos átverés baromi bosszantó, és az ilyen terméket ilyen eladótól semmiképpen sem kell venni, mert tuti átverés!

    Egyébként elvileg a vaterás vételekre is vonatkozik ez.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Fryskitt

    addikt

    Igen, a kereskedőket külön rendezném a Vaterán, nem oké, hogy egyben vannak a "normális" eladókkal.

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • westcoastog

    veterán

    lehet valahogy törölni a vaterás accountot? :F
    csak mert már nincs rá szükségem :K

    [ Szerkesztve ]

  • Televan74

    nagyúr

    Egy tipikus példa a rossz és gyanús eladásra!

    Teszvesz -t nézegettem és találtam egy gyanús hirdetést.Ati 9800 Pro -ról van szó. Link

    "MEGTALÁLTAM A HŰTÉSÉT IS DE A HÜTÉSNEK A VENTIJÉBÖL 1 KIS DARAB LETÖRT!
    DE TESZTELNI TOVÁBRA SE TUDOM MIVEL MÁR LASAN PCI-expreszre VÁLTODTAM!

    RÉGEN MÉG MENT DE HOGY MOST MEGY E AZT MÁR NEM TUDOM BIZTOSRA MONDANI"

    Eléggé zavaros a termék állapota. Főleg azért gyanús mert 1 forintról indította és nincs minimálár. :F

    [ Szerkesztve ]

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz Televan74 #43 üzenetére

    Hát én biztos nem venném meg ilyen felvezetést követeően, bár 1 FT-ért nem bukhatsz nagyot...

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Televan74 #43 üzenetére

    De ez is..
    Miért jó, hogy csupa nagy betüvel ír??:S

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • R

    aktív tag

    Az Ön számláinak összege: 0 Ft
    Az Ön befizetéseinek összege: 0 Ft
    Az Ön számláinak/befizetéseinek egyenlege: 0 Ft
    Lejárt befizetési határidejű tartozás: 0 Ft

    akkor nem tartozok semmivel, ugye? :B

  • R

    aktív tag

    válasz R #46 üzenetére

    a tesz-veszen viszont van -30 Ft, ezt hol kell? befizetni?

  • Thome

    addikt

    válasz Zirowe #40 üzenetére

    Olvastam a linket, kapásból megnéztem az ipon-t, végülis nekik vannak (szerintem) a legkorrektebb árai nagy átlagban, illetve segítőkészek is.

    Ráadásul korrektek is, idézek az oldalukról:

    "Az elállás joga

    A Megrendelő az 17/1999 Korm. rendelet 4. §-a alapján jogosult az áru átvételét követő nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállni a vásárlástól. Ebben az esetben az iPon Computer Kft. köteles a Megrendelő által kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követő harminc napon belül visszatéríteni. Az áru visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségek a Vásárlót terhelik.
    Az iPon Computer Kft. követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését. Egyéb költségek a vásárlót nem terhelik.
    A 17/1999 (II.5) Korm. rendelet 5. §-a alapján a Megrendelő nem gyakorolhatja elállási jogát:

    * hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépi szoftver példányára vonatkozó szerződés esetében, ha a csomagolást a fogyasztó felbontotta
    * olyan áru értékesítése esetében, amely a fogyasztó személyéhez kötött, illetve amelyet a fogyasztó utasításai alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő (pl: kérésre összeállított konfigurációk)

    Amennyiben a 8 munkanapon belüli elállás jogával élni szeretne, kérjük, hogy a termék határidőn belüli visszajuttatása mellett írásban írja le, hogy el szeretne állni a szerződéstől a fenti jogszabály felhatalmazása alapján."

    [ Szerkesztve ]

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Thome #48 üzenetére

    Itt a második és harmadik cikk a témában.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • mhorvat

    senior tag

    "Én egy barátommal közösen vaterázok(odaadom neki a cuccot ő felteszi és eladja) és eddig még sosem volt baj (4 hónapja vaterázok)."

    Namár most, akkor Te egyrészt nem Vaterázol, mivel a barátod árulja a terméket, Ő fizeti be a különböző díjakat és Ő bonyolítja le az üzleteket. Ezek után nem értem, mi bajod is lehetne neked a Vaterával?

    Másfelől pedig az értékelések figyelése nagyon helyes, de: cirka 10 értékeléses ember felett nem találsz 95%-nál rosszabb arányú eladót, mivel aki ennyi terméket eladott, az már nem amiatt lesz rossz eladó, mert csaló. Mint azt páran leírtuk, a gond az, hogy sokszor a 100%-os, több száz értékeléssel rendelkező eladók azok, akik olyan bunkók, mint egy "-1"-es értékelésű felhasználó (akik egyébként nem ritkák, mivel ők azok, akik komolytalan módon licitálnak és elállnak a vásárlástól). Többek között ez a probléma, közel nincs akkora súlya egy negatív értékelésnek a Vaterán, mint példának okáért az eBay-en.

    De a probléma bennünk keresendő, mit is várunk kedves honfitársainktól, ha egymást is becsapjuk, kihasználjuk, lehúzzuk. A mentalitás, az egész internetes kereskedelem szemlélete igen rossz itthon.

Új hozzászólás Aktív témák