Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz pilóta #317 üzenetére

    Európának kb. akkor kellett volna hasonló szankciókat hoznia, amikor elkezdték gátlástalanul lopni a formatervektől a technológiáig mindent EU-s cégektől.

    Nem mosdatom a szerecsent. A dolgot én is átéltem.

    És igazad van. Akkor kellett volna. De most nem "akkor" van. Ez most az amcsik harca, amit vívjanak meg csak maguk.

    Tessék tisztelni a szabadalmakat meg a szerzői és egyéb jogokat, akkor majd esetleg tárgyalhatunk a továbbiakról...

    Ha Kínába mész, Kína játékszabályai szerint játszol, ilyen egyszerű. Ha a a kínai piacnak az az ára, hogy a technikai tudásodat lemásolják újrafelhasználják akkor vagy tudomásul veszed vagy nem mész Kínába autót gyártani.

    Megteheted, hogy nem engeded be őket a saját piacodra (mert nálad érvényben lévő szabadalmakat sértenek), de ez legyen a te dolgod. Mint mondtam nekem azzal van a problémám, hogy az amerikaiak minket belerángatnak valamibe ami nekünk nem jó.

    Európa számára a kínai másolásdival szemben fellépni 15-20 éve kellett volna. Most nekünk (szerintem) már nem érdekünk kereskedelmi csatározásokba bonyolódni Kínával. kereskedjünk velük úgy hogy nekünk jó legyen. Ne vigyük Kínába azokat az iparokat ahol félünk a másolástól.

    Az amcsik meg finanszírozzák csak saját embargóikat ahogyan tudják. Ahhoz nekem közöm nincsen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák