Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka95

    őstag

    válasz #56573440 #3980 üzenetére

    A szerver processzora egy i7 6700. Legfrissebb Windows 10 fut rajta.
    Pingelni tudok a szerver felől a routerre, telefonra, tv-re.
    A telefonról is a tv, router és a szerver felé. Ezzel nincs gond.

    Előtte nem tudom miért nem tudtam pingelni a tv-t.
    Megnéztem egy filmet és nem bufferelt egyszer sem. Közben a torrent kliens is végig futott egy aktív letöltéssel. ezt a filmet néztem
    Itt nem is kellett transzkódolnia.

    Ezeknél a filmeknél kellett transzkódolnia és itt volt is bufferelés. (felirattal néztem őket)
    kép1
    kép2
    Itt ugye azt írja, hogy h264-ről h264-re kódolja.
    A plex fórumán egy "plex ninja moderator" azt írta ezért transzkódolhat: "subtitles get burned in, bitrate is reduced, color depth is reduced from 10 to 8 bit, h.264 level is reduced from 5.0 to 4.0"

    Viszont tegnap a Bukás című filmet simán tudtam nézni csak nem fejeztem be, ezért ma folytattam volna.
    A másik film a trainspotting 2-t pedig már végignéztem régebben bufferelés nélkül. Most csak a bufferelés miatt teszteltem és ennél a filmnél is volt buffering.
    Most úgy látszik a Bukás című film sem bufferel. Torrent kliensben letöltés azóta is megy.

    Valószínű hogy a felirat égetés lehet a gond.
    A két film amit transzkódolt és bufferelt azt feliratosan néztem.
    Amelyik nem transzkódolt és nem is bufferelt azt felirat nélkül.

    A kliens appban a feliratok égetése automatikusra van állítva.
    Két lehetőség van ezen kívül: a mindig és az "only image formats". Utóbbit nem tudom mit jelent. Kikapcsolni sajnos nem tudom.

    Egyébként micsoda a feliratok égetése a plexben? Eddig annyit tudtam róla, hogy egy videó fájlra lehet égetni a feliratot, ami állandóan rajta marad és nem lesz szükség a felirat fájlra.
    De a plexen belül nem értem mit jelent.

    Ha a felirat égetése a gond, még mindig rejtély, hogy mért bufferel valamikor, máskor meg nem.

    [ Szerkesztve ]

    Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Új hozzászólás Aktív témák