Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54657280

    törölt tag

    válasz kromatika #31 üzenetére

    Szeretném megkérdezni, hogy 11 ventilátornak mennyi a zaja, még a legalacsonyabb fordulatszámon is?
    Illetve ha szerelgetni kell a házban a hardvereket (pl. memóriacsere), a folyadék mennyiben nehezíti meg a műveletet?

    Nekem sok-sok-sok évvel ezelőtt volt egy akkor menőnek számító Zalman GS-1000 házam, kellően erős i7-es belsőséggel, komoly videokarival, csilliárd terrabájt vinyóval, meg vagy 12GB RAM-mal. Aztán olyan hőt termelt, amit a sok-sok 12 centis ventilátor alig bírt elvezetni, és a villanyszámlám havi 3-5 rugóval több lett a sok géphasználat miatt (kb napi 3-8 óra). Plusz olyan hangos volt a sok kúler, hogy még a Zalman ventilátor-kontrollerrel csitítva is szépen zizegett az egész doboz.

    Szerencsémre egy haver beleszerelmesedett az egészbe és úgy, ahogy volt vitte az egészet. Nem sokat gondolkoztam, ha jól emlékszem olyan 4-6 másodpercet.

    Most van egy mini-ITX készülékem, full néma, nincs benne mozgó alkatrész, olyan 30W körül zabál. Sőt, csilliárd terrabájtom is maradt, egy kellő körültekintéssel megvásárolt NAS+sok+sok vinyó képében. Ezek segítségével PONTOSAN UGYANAZOKAT A DOLGOKAT TUDOM MEGCSINÁLNI, mint a korábbi energiazabáló és őrülten zajos monstrummal. És a "munkateljesítmény" nem változott, csak a fogyasztás :)

    Egy idő után majd "kinövődik" ez a monstrumépítő mánia... ez az élet rendje. Utána pedig "sajnálva lesz", hogy a sok kidobott kilowattóra árát értelmesebb dolgokra is lehetett volna költeni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák