Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz #54657280 #37 üzenetére

    Én is hasonló cipőben járok mint te, de azért az nem olyan biztos, hogy mindenki maga mögött hagyja a "monstrumépítést". Simán megmaradhat ez egy hobbinak.

  • csatahajós

    senior tag

    válasz #54657280 #37 üzenetére

    Bocs, de ezen jót mosolyogtam :):

    "Ezek segítségével PONTOSAN UGYANAZOKAT A DOLGOKAT TUDOM MEGCSINÁLNI, mint a korábbi energiazabáló és őrülten zajos monstrummal. És a "munkateljesítmény" nem változott, csak a fogyasztás :)"

    Nem tudom milyen munkára gondolsz, az aknakereső meg a passziánsz biztos nem fut lassabban a mini-ITXeden. Azért azt megnézném, hogy egy 200k poly-s 3D modelt hogyan és mennyi idő alatt nyitsz meg és forgatsz körben benne mondjuk Maya 3D-ben egy IGP-n meg 4GB RAM-on....vagy említhetnék video renderelést vagy mondjuk, hogy birkózik meg 2-3 virtuális géppel.

    Készséggel elhiszem, hogy neked nem volt szükséged többre, de hidd el nem mindenki ebben a cipőben jár, monstrum építgetés ide vagy oda. Mellesleg elnézve a fullos mini-ITX lap árakat nem vagyok benne biztos, hogy olyan sokkal olcsóbb maga a hardware.

    Amúgy a villanyszámlád nem tudom hogy lett 3-5 rugóval több (legalábbis ha Mo-on élsz), a konfig amit leírtál egy gyors fejszámolással kb 450-500-ot ehet full loadban ha tuningolod az i7-et (viszonyítás képen fogyasztásmérővel nézve az aláírásomban lévő konfig a húzott Xeonokkal eszik 660W körül full max loadon). Ez nekem ~50Ft-os kWh árral számolva kb. egy hónapra vetítve ha minden egyes nap ment a géped 8 órát full loadban akkor talán belekarcolsz az 5k HUF-ba...összesen, nem többletként :).

Új hozzászólás Aktív témák