Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csatahajós

    senior tag

    válasz proci985 #20 üzenetére

    Fő kérdés, hogy ennyi pénzért nem vesz-e inkább a delikvens caselabs / mountain mods házat. Kisebb budgettel meg ott a Thermaltake X9 50kért, ami vízre van majdnem ennyire jó.

    Én Caselabs SMT8-asra ácsingózom, de ez a házikó most nagyon elgondolkodtatott. Sajnos a CaseLabs kb. 300-330k HUF-ból van itt :(. (És mielőtt valaki megkérdezi h minek ekkora ház kérem nézze meg a konfigot az adataimnál - nem nagyzolásnak szánom, csak jelzés, h van erre is igény.)

    Azért a negatív kommentelőknek jelezném, hogy elsősorban ez nem a magyar piacra ill. nem léghűtéshez van szánva, soknak hangzik a 200k, de egy full custom vízhűtéses gépnél ez sajna kb. az egyik legkisebb tétel a hardver és a hűtés után. CaseLabs házakat is viszik mint a cukrot, nem tudnak annyit gyártani amennyit eladnának, pedig az még egy árkategóriával feljebb van.

    Szóval lehet h a gagyi desktop piac halott de a high-end konfigok éppen másodvirágzásukat élik külföldön aminek a VR adhat még egy löketet...

  • csatahajós

    senior tag

    válasz proci985 #22 üzenetére

    ThermalTake-t nem láttam mostanában élőben, de régről rossz emlékeim vannak, no meg fotón láttam a CaseLabs koppintásukat (nem tudom a típust), az nem volt túl meggyőző (csak kinézetben hasonlított, modularitásban nem).

    Az alumínium nem a könnyebbség miatt kell hanem mert tartós a ház nagyon így ill. ugye nem rozsdásodik ami a víznél nem rossz dolog. Persze nem azt mondom h nem lehet acélházzal élni de nem szívesen váltanék vissza. Amúgy a CaseLabsnek a váza ha jól tudom az acél (legalábbis a nagyoknál, a LiLinél nem, ez való igaz és hajlanak is a lemezek minimális nyomásra is ha nincs rajta az oldala :)).

    Nem mellesleg szerintem a szálcsiszolt, anodizált alu baromi szép, de persze ez már szubjektív :).

    Szerk: megnéztem a W200-ast, hmm végül is nem tűnik rossznak, viszont a súlya 39 kg, szóval azért nem 5-öt spórol meg az aluval az ember :D

    [ Szerkesztve ]

  • csatahajós

    senior tag

    válasz proci985 #24 üzenetére

    Ide is beírom még a fentit:

    Szerk: megnéztem a W200-ast, hmm végül is nem tűnik rossznak, viszont a súlya 39 kg, szóval azért nem 5-öt spórol meg az aluval az ember :D

    Hát igen sok vinyónál számít a váz az tény, úgyhogy aki abban gondolkodik annak nem tuti h ajánlanám (bár azért ha össze van rakva a ház nem vészes érzésre sem (most egy Lian-Li 2110-em van, volt csúcs időben full víz mellett még 7 HDD beszuszakolva, kiskanállal...)

    InWin nagyon tetszik nekem is de a legnagyobb is túl pici, ahogy mondod. EZért várom most a Computexet, hátha kirukkolnak még valamivel (vagy a Lian Li), meg a Phantek Projekt 916 vagy mi a tökömben van még bizadalmam, amit mutogattak a CES-en h majd Computex-re lesz végleges termék. Utána jön a nehéz döntés :D.

    [ Szerkesztve ]

  • csatahajós

    senior tag

    válasz proci985 #26 üzenetére

    Igen, bár pontosítanom kell mert az a WP200, a sima W az "csak 28.9kg :D...még szerencse hogy gyárilag van görgő.

    Szép a konfigod nagyon, elég a tripla+dupla radi full loadban is? Tápkábel harisnyázást te csináltad vagy vetted a kábeleket?

    Hát igen a klasszikus nagy nevek idáig a múltbéli érdemeikből élet, szóval itt az idő, hogy újat mutassanak végre szerintem is.

    Láttam TJ12-es koncepció házakról képet (7 VGA slottal workstationnek), az még érdekes.

    Igazából túl sok a szempontom, ezért nehéz eset vagyok ilyen szempontból :D.

  • csatahajós

    senior tag

    válasz proci985 #28 üzenetére

    Hát ezaz, jól összegezted a dolgot :).

    Még remélem h a Phantek megment :D, bár az se lesz olcsó (különben vagy ez a LiLi 888 v. valahonnan szerválnom, lopnom, rabolnom, fosztogatnom kell egy SMA8-ast :D

    Igazából azóta h ezt a konfigot megláttam szerelem van (linken sok-sok kép). Amúgy létezik kívül fehér, belül fekete ha gondolod :D :R .

    Megnézegettem most ezt a TT-t, nem is vészes, de azon a ponton, hogy ez (W100) is 130k+ a Merlinnél innentől nem nagyon rúg labdába a Lian Li mellett nekem.

    [ Szerkesztve ]

  • hszilard666

    veterán

    válasz proci985 #20 üzenetére

    Hááát. Nem tudom, szerintem annyi radit brutálnehéz lehet becsövezni, összevíssza fújnák a meleget, én még mindig azt mondom hogy MORA, vagy phobya 1080, ha kevés akár kettő. :B

    Csatahajós:
    Micsoda konfig! :Y Ha nekem Dual xeonom lenne vízhűtve a következőket csinálnám:
    Házból egy corsair air 540, abba bele a hatalmas lapot, szemmértékre befér, de nem lesz hely a kábeleknek, talán még ventinel sem.

    No problemo! A ház másik chamberjébe bele lehet tenni a pumpát, tartályt, tárolókat is ha csinál hozzá az ember saját HDD rackket, egy hatalmas phobya 1080 at meg fel leget fogatbi a ház nem plexos oldalára.
    A csövezést a pcie nyílásokon ki lehet vinni, viszont hogy a másik chamberbe bemenjenek a csöek a méhsejt rácsot kell egy picit kivágni. Ha egyszer olyan brutál konfigom lesz mint neked én ezt fogom csinálni. :B

    AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

Új hozzászólás Aktív témák