Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz hszilard666 #10 üzenetére

    Volt már több elődje is, azokat is vették azért, főleg moddingra, gondolom. Nekem egyébként sosem tetszettek, mostanra pedig már tényleg olyan lett ez a háztípus, mint valami dinoszaurusz. Idejét múlt, viszont bazi nagy. :)

    [ Szerkesztve ]

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz hszilard666 #10 üzenetére

    ahogy nézem ebbe elfér három-négy triplaradi (felül nem biztos befér a tripla ha elöl is van radi), plusz egy quad. videokártyára 420mmet ír, tehát egy 60as pushpullal elöl még mindig van 32 centi hely, egy GPUs kártyánál jellemzően 26-31 centi körül mozog a csúcskategória. ez ugye remek, csak éppen ez telibetolja a baloldali kamrát meleg levegővel, és egy ekkora radiátorból terhelés alatt szó szerint dőlni fog a meleg.

    jelenleg kb a GPU alrendszer az, aminek hűtés kell. az, hogy hány GPU éri meg jellemzően jó kérdés, 2 még általában skálázódik (van kivétel), fölötte egyre kevésbé. fogyasztás szempontjából a saját 855Won peakelő rendszerem halkan elvan egy 280x30 + 360x45ös radival, ehhez képest mondjuk 1600W körüli konnektoros fogyasztás 4 GPUval (mondjuk négy 390X OC / 980 Ti OC) halkan, annak ebben a házban mennie kéne. főleg, hogy radiátorfelületre ez már nagyobb potenciálisan, mint a Mora3 (adott esetben másfélszer akkora a felület). Plusz nem kell neki extra állvány / fúrás, meg egy dobozban marad minden.

    Így nézve egyébként az ára rendszerszinten annyira nem lesz vészes (négy gpuval, egy procival és az alaplapi fettel számolva kb csak a blokkok még egyszer ennyibe fognak kerülni).

    Fő kérdés, hogy ennyi pénzért nem vesz-e inkább a delikvens caselabs / mountain mods házat. Kisebb budgettel meg ott a Thermaltake X9 50kért, ami vízre van majdnem ennyire jó.

    Két GPUra overkill, oda elég két 360as / 280as, arra meg már van 30ezerért is ház (Define S), de ha kell optika / 3.5ös hely akkor is vannak megoldások 50-100 között, alumíniumból is.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • ViZion

    félisten

    válasz hszilard666 #35 üzenetére

    +1
    Én is szívattam magam 2×360 radival, sőt volt 3 radi is, ehh... Phobya Nova1080 röhögve kibír "mindent", teszt jelleggel volt csak bekapcsolva az összes venti, tök feleslegesen vettem rá ennyit. BF3 passzívan 1,5 órát lehetett nyáron játszani. Most leszabályozva 1-3 venti üzemel rajta, légtelenítés semmi idő (3 radinál döntögetni, rázogatni negyed órát az fain...). Nálam külön van, csappal leválasztható (volt kuplung is, de nem jött be), könnyebb pakolászni a gépet.
    Ár megint érdekes dolog, a Phobya/Mo-ra gyk olcsóbb, mint 2 normális kis radi...

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • csatahajós

    senior tag

    válasz hszilard666 #35 üzenetére

    Hali!

    Igen ezen az opción is gondolkodtam, de két baj van vele. Az egyik hogy nem tuti h az 540 tud SSI-EEB (tehát workstation 2 CPU-s) lapot fogadni, a másik meg hogy az oldalra fogatott phobya, MORA nagyon problémás, kedves barátomnak hasonló konfiggal volt ilyen egy CM Stacker 830 oldalán és sokat szívott vele (mellesleg nem mutatott túl esztétikusan). Akkor már inkább a gyors-záras csővel egy álló Aquaplex radihoz (gigant vagy mi a neve) vinném a vizet ha már házon kívül van a hőleadó felület.

    Egyébként nem olyan drága ez a konfig mint látszik, igazából anno egy jó X79-es konfig árában volt (e-bay-ről vannak az unlockos ES Xeonok, a lapot meg barteroltam régi cuccokért - de ahogy néztem boltban sem volt annyira drága, még csak top 3-ban sem volt az X79es/C6xx-es lapok között). Szóval megéri rászánni kis energiát és össze lehet hozni egy ilyen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák