Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • edward2

    addikt

    el fogom végig olvasni bár az elején nem értem mi a mátrixból kilépés, menőző csávók és az űrkutatás közti logikai lépés. majd rájövök.

    ja és a 20 év alatt holdra menetelt azért hatalmas kérdőjelekkel írnám ki. szerintem nagyobb az esélye joval ennek a holdramenetelnek hogy egy hatalmas hidegháborus blöff mint hogy ott is voltak. persze most jöhet erre a flame.

  • edward2

    addikt

    hát én még midnig nem értem hogy jutottunk el a piros bogyotol a kozmosz hatalmas méretéig. erről a méretről lehet elmélkedni milyen gyönyörű és elragadó közben romantikus ez az egész, de valahogy nem érzem ugy hogy ettől lépnénk ki a megszokott midnennapokbol. ez a standard romantikus elmerengés szerintem a leghétköznapibb emberben is benne van, max igényli az erre történő ráébresztést. és ha elmerengünk az univerzum csodáiban akkor megoldottuk a körülöttünk forgo élet problémáit? kiléptünk a mindennapokbol a csábos "mátrix"ból vagy valojában csak átléptünk egy másikba, egy másik hangulatosabba mint ez a megszokott szürke munkával teli hétköznap. Őszintén szólva ha igy nézem a helyzetet akár MMOzhatnánk is mivel jajj de szép ez a virtuális valoság. Sajnos az univerzum egy megfoghatatlan valoság. Számunkra egy játék egy virtuális utazás ami csak elrejti előlünk a valoságot. Ujra mondom mátrixból a mátrixba cseppenünk ezekkel a blikk szenzáciohajhász őrült nagy számokkal amiket emberi elme fel nem foghat soha.

    Ha valojában a piros bogyorol szeretnél legközelebb írni, talán írj arról hogy: lépjünk ki a hétköznapok mókuskerekéből és térjünk vissza az életünk egyszerű gyökeréhez. régen az ember csak az élelemért dolgozott. se többet se kevesebbet. aztán sok sok idő után jött a reklám a népbutitás az őrület keltés, hogy dolgozz sokat így megtudod venni ezt a sok szart amire valojában marhára semmi szükséged, de ettől leszel boldog. ez a butitás eljutott oda hogy a gyerekeinket őritik már, ezen keresztül a szülőket is. fölöslegesen haladnak előre szolgáltatások, cégek, gyárak amik valojában haszontalan termékek milliárdjaival ömlesztik el a világot, csak azért hogy a tulajdonos monacoban pöffessze a seggét 3 szépséggel karöltve. te pedig a gyárban kened a 8 orát mert kell a pénz. kell a pénz a sok szarra. villanyra... minek is? régen feküdtek sötétben keltek nappal. internet? persze... eladták mint hatalmas informáciotárat amire az embereknek szüksége van hogy megtudhassanak mindent. megtudunk valojában mindent a neten? a nagy loturot. folyamatosan ellentmondo informáciohalmazokkal látnak el bennünket amik minden reményünket elveszi a korrekt tájékoztatástól. marad a hit. amelyik hír szimpatikusabb annak hiszel. Éppen bulibol jövök igy arra kell ráébrednem még: valojában az ember semmit nem vátozott évmilliárdok alatt. ma is a nők ugyanugy kicsipik magukat hogy a legkelendőbb kis csirkék legyenek a férfiak játszák az agyukat mint a kis majmok. Az eszközök változtak meg a zene. Valojában ugyanannyira primitiv béna lények vagyunk mint elötte. hajt a hatalom, hogy minél több nőt szerezzhess meg és az ellenfél hímeken uralkodhass. Kell a pénz hogy legyen hatalmad és megint a nőkhöz juss. Valojában egész életünk a szex és a szaporodás körül forog. és ez sohasem fog változni igy az emberiség sem. mivel mindenki mindig több nőt akar megdugni mint a másik. tehát marad a hatalmi harc, megmutatni a nőstényeknek ki az alfahím a csoportban.

    ezt még a világ végezetéig tudnám írni, nem fogom. szép ez az írás, de én nem ezt vártam tőle.
    minden jót.

  • edward2

    addikt

    válasz Dany007 #46 üzenetére

    "térjünk vissza az életünk egyszerű gyökeréhez" ; "dolgozz sokat így megtudod venni ezt a sok szart amire valojában marhára semmi szükséged"
    ebben nem látok ellentmondást, mert a dolgozz sokat hogy megvedd a sok szart nem én mondom hanem a társadalom.

    Igen megvettem és élek vele ha már dolgozom stb. Azért furcsa ez, mert lehetne ilyet csinálni, de egyedül nem kivitelezhető. Inkább tengetem akkor itt az életem és probálok érdekes dolgokat találni ezeken a kereteken belül, mint egyedül kivonulni.

    Így van teljesen más téma, csak én még nem értettem meg a piros bogyo és a csillagászat kapcsolatát. Ha azt akartad írni, hogy most egy pillanatra kapcsolodjunk ki és figyeljünk a körülöttünk lévő hatalmas univerzumra annak méreteire stb. akkor értem.

    Nagyon szép írás mellesleg.

  • edward2

    addikt

    válasz Dany007 #82 üzenetére

    "Ezzel kapcsolatban az volt a lényeg, hogy ha a háborúra költött pénzt kizárólag tudományos célra költötték volna, akkor sokkal sokkal nagyobb lett volna az előrelépés."
    azért én ebben nem hinnék. hiányzik a hatalomvágy sokkal lassabb lenne a fejlődés.

Új hozzászólás Aktív témák