Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Roxbury #9 üzenetére

    "Meglepő", de nem csak egyféle 1055T létezik. Bár én csak átfutottam a tesztet, de számomra nem derült ki melyik változata van az írónak, így akár lehet a 95W-os is.

    Amúgy én is cseréltem 4 magot 6 magra. 3600MHz en ment az x4, és most 3600MHz-en megy az 1090T-is. Aki még nem cserélte, annak csak azt tudom mondani, ne is tegye, mert nem éri meg. X2-ről van értelme, de 955-965-ről példáúl teljesen felesleges pénzkidobás.

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz stol #41 üzenetére

    Már ne haragudj, hogy így kérdem, de honnan veszed azt a butaságot, hogy az nv chipsetek nem sikerültek jól? Igencsak a legjobban használható megoldások közé tartoztak.

    DDR2 nagy kézifék? Ezt se hiszem, ddr2 1066, és ddr3 1600 között alig van különbség, 1333-ra pedig szinte "bűn" váltani, csakis 1600 felett érdemes használható késleltetések mellett.

    Persze lehet mindenféle grafikonokat készíteni, általánosan soha nem használt alkalmazások alapján, de otthoni felhasználás alatt soha nem lehet észrevenni a különbséget, még játékok alatt sem, pedig egy családi gépnél ez a leginkább erőforrás igényes feladat.

    Persze a Tiéd is egy vélemény, de szerintem aki eddig kibírta thuban nélkül, az már várja meg a bulldozert.

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz kovy79 #47 üzenetére

    Igazad van, valóban félreérthetően fogalmaztam! Nem erre a cikkre gondolok, hisz nyilván ez egy teszt, ahol valahogy be kell mutatni a képességbeli különbségeket.

    Úgy általánosságba értem, mikor az ember megvesz valamit, és, hát nyilván bizonygatni akarja, hogy milyen jól járt. Ebbe benne van az is, hogy kissé hiúk vagyunk, és saját magunknak is bizonyítani szeretnénk, hogy jól döntöttünk. Elég nehéz beismerni, ha valami nem pont úgy váltja be a hozzáfűzött reményeket, mint azt vártuk.

    Nekem is kissé keserű a szám az 1090T BE miatt. És itt szó sincs arról, hogy rossz proci, vagy rossz választás lenne. Manapság az egyik legjobb alternatíva az amd x6, csupán arról van szó, hogy egy erős 4 magos denebhez képest nem hoz érezhető "javulást". A boot idő nem változott, igaz a rendszer ssd-n van, winrar kb. ugyanannyi idő alatt csomagol ki egy állományt, és a convertxtodvd sincs kész sokkal hamarabb egy filmmel. Játékok alatt, meg merem állítani, hogy egy árva plusz fps-em sincs, és nem hiszem, hogy vga limit lenne.

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz mpierre #55 üzenetére

    Amennyire én tudom sehol, mert hozzánk nem szándékozták szállítani. Vagy külföldről lehetett rendelni, vagy mégis bekerült egy-egy darab, vagy lehet már ide is szállítják.

    Jó kérdés, de én nem tulajdonítanék nagy jelentőséget, hisz lehet egy példány csak azért lett 125W-os osztályba sorolva, mert gyári feszültséggel, éppen 95W felett evett kicsivel.

    Ezt ha otthon beállítjuk magunknak, szinte semmivel sem eszik többet, mint egy 95W-os besorolású. Úgyhogy nem érzem problémának, és nyugodt szívvel meg lehet venni a 125W-os darabokat is, mert ugyan olyan jók.

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Speed® #57 üzenetére

    És, hogyan lehet gyorsítani a lemezeken? Elég gyors hdd-ket, + ssd-t használok, és mindíg az egyikről a másikra történik a csomagolás. Egyébként több lappal is próbáltam, és az AMD chipes lapok elvéreztek, a hülye driverek miatt. Értem itt a trim, raid, ahci problémákat. NF780/980-al sokkal zökkenőmentesebb a dolog, és crystal disk mark szerint még gyorsabb is. Tudom, hardveres raid jobb lenne, de az túl drága, és az igazság az, hogy ezeknek a mai prociknak már meg sem kottyan az alaplapi raid.

    Pontosan jól átgondoltam, azért vettem, hogy kipróbáljam, mert legjobban magának hisz az ember. Nem voltak előtte sem olyan téveszméim, hogy ez majd 50%-al gyorsabb lesz. :DDD Csupán a kíváncsiság hajtott, mint az asrock E350-es lapjánál. Annyi különbséggel, hogy az sokkal gyengébb, mint vártam. Szerencsére olyannak lett rendszeresítve, aki nem érzékeny a teljesítményre, illetve ez esetben annak hiányára. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Oliverda #61 üzenetére

    Most már semmilyen! ;] ;] Leépítettem itthonról, és beraktam az irodába, na ott tökéletes. ;)

    Konkrétan meghajtó gondok voltak, talán még beszéltünk is róla anno. Relatív lassú volt, raid mellett egyáltalán nem volt trim. Azóta változott e valami, azt nem tudom, akkor nem volt időm és kedvem várni/kísérletezni.

    NV-nél látszat szerint minden rendben van. Azért írom, hogy látszat szerint, mert Béla írásából kiderült, hogy lehet akkor sem megy, amikor azt hisszük. :B Én szeretném hinni, hogy jó! :DDD

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Oliverda #68 üzenetére

    Sajnos nem nagyon, viszont lehet használni rendesen az ahci meghajtóval mindent. Mint emlékszel, vagy már nem, hisz sok víz lefolyt a Dunán, nekem olyan gondom is volt, hogy sok időbe telt, míg megtalálta példáúl az indító raid tömböt. Csak rakosgatta a pöttyöket a monitor jobb széléig, aztán vagy megtalálta, vagy jött a hiányzó rendszer üzenet.

    MSI 790-es lap volt, de szerintem kategórián belűl egyik olyan, mint a másik. Így nem láttam értelmét másik 790-es lappal próbálkozni. Amúgy a lap hibátlan vlot, illetve ma is az.770 + 710-es lapból több félét is próbáltam, az egyiket még mindíg használom is, bár mindegyiknek ugyan az a nyűgje. Tudod a pendriveok, már sokat sírtam róla egy időben. ;] Aztán beletörődtem, hogy ez ilyen és soha nem fog az usb vezérlőjével rendesen működni a kingston pendrive "flottám". Így inkább lecseréltem, ahol kellett a 770-es lapot, mert sokkal olcsóbb volt lapot cserélni, mint 4db. 16gigás pendriveot.

    Tudom, daa-raa - nak volt egy abit AN8-a amivel lehetett valami bibi, mert szinte mindenhova leírta, hogy az nf4 nem jó. Nállunk a gyereknél mai napig megy a DFI Ultra-d nf4 ultra@sli, és kutya baja. Meglepően gyors, és soha nem volt adatvesztés probléma, amiről állandóan szó volt. Abit AN8 Fatal1ty lapom mai napig üzemképes, nemrég vontam ki a forgalomból, rengeteget ment, egy bit-et nem vesztettem el miatta soha. Raid-ben ezeket én sem járattam.

    Viszont kipróbálhattad volna a 780a-s asus lapod ezen irányú képességeit, csak akkor fellépett volna az a probléma, hogy soha nem akartad volna lecserélni. ;]

    Szóval mindenféle termékkel lehet gond, csak vannak komoly, de egyedi problémák, amitől, még a többi hasonló termék még kiváló, és vannak kevésbé fontos gondok, mint példáúl a 7es szériás amd lapka usb vezérlője. Lehet sokaknál soha nem jön elő, mert nem használ olyan ezközt, amivel inkompatibilis lenne, de nekem rosszul esett, hogy szénnéfagyott, ha bedugtam a pendrivot. Elég triviális, mégis bosszantó hiba.

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Oliverda #70 üzenetére

    Vegyél bárhol egy kingston datatraveller 16 Gigásat, vagy bármekkorát, és meg fogod látni, hogy nem megy. Gondolom nem volt még ilyen belsővel szerelt pendriveod, mert akkor nem érne újdonságként. Elég sok a panasz a neten erre.

    Nem nagyon hinném, hogy különbség van MSI, vagy Giga lapra ültetett 790-es lapka között. Mindkét lapon ugyanazt a teljesítményt hozza, és mindkét laphoz ugyanaz az ahci driver kéne. A raid-et nem is erőltettem rajta, az általad is említett gyengeségek miatt. Ezért döntöttem fogcsikorgatva az ssd mellett. Viszont az sem akart úgy menni, ahogy a nagy ssd ismertető szerint kellett volna.

    És nem gondolnám, hogy ez az MSI hibája, szerintem semelyik gyártó 790-es lapjához nem lett volna jó/használható az AMD-s AHCI driver.

    NV-nél ilyen nem volt. Szóval nagynehezen rávettem magam, hogy lecserélem az nv-s lapot amd-s megoldásra, de a jelentkező "gondok" miatt vissza kellett váltsak nforce-ra.

    Egelőre marad is még kis ideig az nforceos lap, a hamarosan jövő am3+ -os uefi-s deszkákig. Szóval nem monthatod, hogy vaskalapos vagyok, mert pár hónap múlva újra esélyt adok, hogy bizonyítson az "új" AMD chipset. ;)

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Oliverda #74 üzenetére

    Kérlek, hogy ne értelmezd már félre, a dolgokat, és ne emeld már ki a hit, meg gondolom kifejezéseket felerősítve. Több féle lapot is próbáltam, több féle chippel. Van elég tapasztalatom, bármennyire is szeretnéd az ellenkezőjét hinni. ;) Csak raid-re próbáltam az MSI 790-esét egyedül. És igen erre az egyre gondolok, de ne kelljen már mindent a szádba rágni. :)

    Az meg, hogy tegnap is jött ki egy driver, az nem tudom mitől jó nekem, amikor én tavaly tavasszal-nyáron szívtam vele.

    Szóval ne fájjon már senkinek, hogy én tapasztaltam rosszat is amd-s deszkákkal. Vagy csak jókat szabad írni? Ja, azt nem tudtam. :P

    Amit linkeltél az nforce meghajtó, de azzal amúgy sem mennék sokra. Általában a telepítő cd-n van egy nvidiás ahci driver, amit windows telepítés előtt kell a meghajtóknál betallózni neki.

    Elhiszem ha fáj, hogy esetleg más is érthet hozzá, pedig lassan el kéne fogadni, hogy így van, és csak azért mert teljesen más felhasználói környezetben mások a tapasztalatai, még nem hülye. :N

Új hozzászólás Aktív témák