Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Puma K #22 üzenetére

    Sajnos a videó végignézése után egyet kell értenem a hozzászólásoddal. Igazából nem világos, hogy a tényleg nagyon részletes pdf-et miért nem lehetett áttanulmányozni max. 10 perc alatt, hogy a lényegi infókat megtudja belőle, ahelyett, hogy élő adásban zagyválna. Tényleg zavaró, mert ha nem ilyen gépem lenne, akkor nem tudnám eldönteni, hogy "most akkor mi va'?"
    Azt, hogy van-e benne lehetőség SSD csatlakoztatására, szintén nem lett volna nehéz kideríteni, hogy egész konkrét legyek: "Lenovo Y470Y570 Hardware Maintenance Manual.pdf", ezt alapból adják hozzá, "SSD" keresőszót beírva azonnal kiderül az igazság (32.o., PCI Express Mini
    Card slot: • Wimax/WIFI × 1; •SSD × 1
    ). Azt hiszem, nem lehet panasz ennek a pdf-nek a részletességére, főleg, hogy még robbantott ábrák is szerepelnek benne (milyen csavar hova megy, stb.). Vagy akár innen is kideríthető. (Google első találatai között)
    A gombokra, hogy mi micsoda, mire való: [Lenovo Y470/7570 User Guide V1.0]. Ezt is adják hozzá, a friss Windows-on eleve rajta van...

    A jópofizások a videóban meg a legtöbbször erőltetettek voltak. :)
    Értem én, lehet, hogy nem egyszerű ilyen videót csinálni, de nem is én vállaltam. :)

    ==
    Hogy ne csak az előadásmódról beszélünk:
    nekem a 9 óra azért még nem fordult elő... :B
    Ténylegesen szerintem a 3,5 óra az, ami reális üzemidő úgy, hogy az ember aktívan használja. Persze ez csak egyéni tapasztalat, lehet eltérés pluszban és mínuszban egyaránt. De idővel nyilván egyre inkább csak mínuszban. :D

    Amúgy ezt a jack-en keresztüli optikai kimenetet fejtse már ki valaki plíz, aki vágja, mert számomra nem egészen volt világos, miről is van szó...

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz SLYM #27 üzenetére

    "a recovery gomb az a kiafasztérdekel kategória kb, mindenki leszarja"
    Hát ezzel nagyon nem értek egyet... Lehet, hogy Te nem találod hasznosnak, én pl. igen. Plusz egy kényelmi funkció.

    Amúgy meg amire először hitte, hogy recovery gomb, és valójában a "Hőmenedzsment", és amiről azt magyarázta mentségként, hogy visszafelé nyíl van rajta, hát nincs rajta visszafelé nyíl, hanem valami hold ikon van rajta, meg fölötte egy csillag. :D Az OKR gombon van visszafelé nyíl.

    Ahhoz meg szerintem mindenkinek van joga, hogy kinyilvánítsa, ha valamilyen oknál fogva nem tetszett neki a videó. :) Lehet, hogy a szerzőnek is kell akár a negatív visszajelzés is.
    Ez olyan, hogy ha 1-2 órája is van felkészülni erre, az elég lehet arra, hogy legalább azt megtudja, milyen gombok mire valók (max. két oldal a kézikönyvben jó nagy ikonokkal), meg milyen csatlakoztatási lehetőségek vannak (egy oldal max., nagy betűkkel). Gondolom annyira nem nagy ördöngösség.
    Egyébként milyen időközönként van PH!TV? Mert itt azt látom, hogy legszűkebb időintervallum két nap a kettő között.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz DJ. Ru$y #33 üzenetére

    Ebben idézhetnéd, hogy mi volt ténylegesen sértő, mi az, amit nem mondhatnék el akár élőben is a készítőnek, mi az, amit ne fontolhatna meg legközelebbre, és amit ne lehetne javítani. Azt sem egészen értem, miért kell mindenáron védeni a gyorsteszt készítőjét, miért nem lehet inkább elgondolkozni azon, hogy talán nem rosszindulatból említettünk negatív kritikát, hanem a későbbi adások jobb minősége érdekében.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz DJ. Ru$y #35 üzenetére

    "Akkor még egyszer, én nem személyeskedtem, ki mondta, hogy te, vagy bárki más olyat írt?"
    Nem is vettem személyeskedésnek. :)
    Ezt írtad:
    "A negatív véleménynek is van több fajtája, van amit a "készítő" is szívesen (ha nem is, de) elfogadja és van a többi. Tudom itt kritizált minden kritikát elfogadna, nem akadna ki rajta stb."
    Ezt a két mondatot én úgy értelmeztem, hogy arra célzol, a mi negatív véleményünk épp "a többi" kategóriába tartozik...
    De mindegy, igazából ezen nem érdemes témázni, térjünk rá a lényegre. :K

    Annyit tennék még hozzá, hogy valóban ingyenes adásról van szó, de azért azt ne felejtsük el, hogy az oldalnak támogatói, reklámozói is vannak, így nyilván nekik sem mindegy, milyen minőségben sikerül elkészíteni egy videót: minél több a gyenge videó, annál kisebb a látogatottság. Gondolom nem kell magyaráznom, de minél nagyobb az érdeklődés ezek iránt a videók iránt, annál érdekesebb lesz a hirdetők számára is az oldal, ergo anyagiakban ez jót tesz az oldalnak, ami jó esetben végeredményben nekünk, aktív felhasználóknak is jó lesz előbb-utóbb.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz DJ. Ru$y #40 üzenetére

    Már korábban is zavart, de eddig nem jegyeztem meg: egy kicsit vegyél már vissza, és reagálj már higgadtabban légy szíves, nem ellenségek vagyunk, hanem csak nem értünk egyet valamiben. Ez a durcás stílus nem vezet sehova. Puma K és én is érvekkel próbáltuk alátámasztani, mi az, ami miatt nem tetszett a videó, míg Te mintha már csak azért is belekötnél minden szóba. Felesleges, a "menjél nyugodtan" és "senkinek nem kötelező ezt nézni" stílusú hozzászólásokat is nyugodtan mellőzni lehetne, és akkor talán rátérhetünk egy értelmes vitára is.
    A belekötés egyik példája: nem azt írtam, hogy ez hozza a fő látogatottságot, ez sehol sem szerepel az írásomban... de éppen ellent mondtál saját magadnak, mert korábban nem nekem címezve, de azt írtad, hogy - idézlek - "nem 2 ember nézi az adásokat". Nyilván (tehát azért sokan, ez implicite benne foglaltatott a Te írásodban is)...de attól még senki nem mondta, hogy ezek a videók a látogatószerzés fő forrásai. Pedig ezen lehetne javítani, ha a videókban elkövetett, felfedezett hibákat javítanák a készítők. És ezzel nem sértettünk meg senkit, hogy elmondtuk a véleményünket. Ugyan hadd engedtessék már meg, hogy ezt elmondjuk, én is elég régóta vagyok PH!-tag ahhoz, hogy kifejtsek negatív véleményt is. Te meg elmondhatod, hogy ezzel nem értesz egyet, csak ne ebben a stílusban, ha lehet.
    A másik: ha sima Google-kereséssel tesztet keresel valamiről, akkor nagyon jó eséllyel botlasz bele egy PH!-s cikkbe, tesztbe, értékelésbe, elég jól indexeli a kereső a Prohardver oldalait (szerencsére), és elég sok cikket írnak itt (szintén szerencsére). Tehát nyilván nem lehet panasz a látogatottságra, a videókat is megkukkantják (csak saját példa, hogy én is telefonvásárlás előtt tesztek után kutattam, és sima Google-kutakodás alapján jutottam Mobilarénás videóhoz, nem közvetlenül ott keresve).
    "akkor felesleges teszteket írni nem?"
    Ennek a mondatnak meg mi értelme, és hogy jött ide? :F Nem világos az összefüggés...

    "Had csinálja ahogy ő akarja, mégis csak az ő műsora és nem a miénk. "
    Hát azért ez nem egészen így működik. Szerinted mégis kiből tartja fent magát a PH? Belőlünk, a látogatókból (nyilván nem véletlenül, hanem a látogatók miatt hirdetnek az oldalon a cégek). Így nyugodtan hozzászólhatunk ahhoz, amit kapunk, azért cserébe, hogy aktív felhasználók vagyunk. Csak könyörgöm, erre ne azt reagáld a korábbiakhoz hasonlóan, hogy "nem kötelező ezt az oldalt használni", mert akkor kimegyek a fazonomból... :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz DJ. Ru$y #42 üzenetére

    Nem tudom, kinél érsz el bármit is ezzel a stílussal, de az biztos, hogy ettől az embernek kinyílik a bicska a zsebében. Sajnos te nem "fogtál fel" semmit abból, amit írtam - csak hogy a szavaiddal éljek, és ha már így beszélünk, ilyen hangnemet merészeltél megengedni magadnak. Ha némi intelligenciával tudnál kezelni egy vitát, akkor nem írnál ahhoz hasonlókat, mint a "sajnálni tudlak" és a többi kedvességed. Mindenesetre megtudtam, hogy veled nem lehet kulturáltan vitatkozni, mert nem tudod kezelni a helyzetet, ha valaki nem ért egyet veled. :)
    Nem fogtad fel azt sem, hogy többek közt pont azt írtam, hogy nem igaz az az állításod, hogy csak azok nézik ezeket a videókat, akik aktív PH!-sok, hanem sima keresőhasználattal is rá lehet lelni ezekre a videókra, ha valaki pl. konkrét géptípusra keres. Könyörgöm, legalább annyit próbálj már meg, hogy rákeresel a Lenovo Y570 szavakra: amikor én nézem, jelenleg egész konkrétan a 7. helyen áll a Google találati listáján a szóban forgó cikk a videóval. Szerinted ezt senki emberfia nem fogja megnézni, csak az aktív PH!-sok? Nagy tévedés.
    A hirdetőkről írtak úgy látszik, szintén nem jutottak el hozzád. Sebaj, majd próbáld meg egyszer értelmezni, amikor kicsit ráérsz. :)
    Én korábban megpróbáltam a kulturált vitát, sajnos nem voltál vevő rá.
    Az OFF-szórás innentől részemről lezárva, ahogy a vita is (persze írhatsz privit, ha szeretnél). Legjobbakat.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz pheke #43 üzenetére

    pheke, végre egy emberi, kulturált hozzászólás! :) Köszi a reakciót, remélem nem vetted sértésnek a negatív kritikát. A bakiktól eltekintve nyilván sokat meg lehet tudni a videóból, de az apró tévedések miatt kissé döcögős lett a dolog - de ezeket már írtam. Egyébiránt hasznos, segíthet a döntésben.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz kiskaktusz #46 üzenetére

    Hmm, hát én keresgéltem hivatalos Lenovo-honlapokon, egyelőre egyáltalán nem találtam meg. Egy orosz oldalon láttam linket egy tömörített fájlra, amiben benne volt valamikor, de azt a linket is eltávolították. :DD
    Az én gépemen telepítve van egyelőre a többi Lenovo-s sz@rral együtt (még nem selejteztem), nem tudom, hogy a Program Files-ban lévő fájlok elküldése segítene-e, vagy a helyes működéshez szétszór beállításokat a registry-ben és máshol is...

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz pheke #48 üzenetére

    :DD
    Na, akkor majd figyelni fogom a következő adást, és azt majd jól megdicsérem, hogy helyreálljon az egyensúly. :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Antibazsi #52 üzenetére

    Én úgy tudom - de javítsatok ki, ha nincs így!! -, hogy memóriát bővíteni és HDD-t, vagy jelen esetben SSD-t cserélni, pluszban belerakni lehet, amennyiben van még rá hely, ez nem érinti a garancia kérdését, főleg, hogy az Y570 esetén nem is kell széjjelbombázni az egész gépet ahhoz, hogy hozzáférj ezekhez az eszközökhöz.

    Ha kétségeid vannak, akkor legegyszerűbb, ha felhívod a boltot, ahol vetted, vagy annak a szervizét.

    Szerk.: egyébként azért is valószínű, hogy így van, mert nincs "leplombálva" (matricázva), és ha mégis parás lenne, könnyen vissza tudod rakni az eredeti eszközöket, hogy az eredeti állapotába helyezd vissza.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Antibazsi #54 üzenetére

    Bocs, csak most látom, hogy válaszoltál... :B

    Nekem sincs még tapasztalatom ilyen SSD-vel, így én is csak arról írok, amit eddig láttam-hallottam-olvastam (az sem sok) - de ebbe a gépbe mindenképp szeretnék berakni SSD-t, itthon ez egész tűrhető árban kapható: [link]. Mondjuk később fog gondolom lejjebb is menni az ára.
    Azt viszont nem igazán értem, amit írtál, hogy "egyik supportos szerint fizikailag nem lehet beépíteni másik meghajtót" - már miért ne lehetne beépíteni, ha van erre csatlakozó is, amivel a fizikai része le van tudva, és elméletben fel is ismeri a meghajtót?

    "árulnak olyan konfigot amelyikben van SSD+HDD+ODD, kérdés az,hogy azoknak az alaplapján rajta hagyták-e az mSATA csatlakozót amiket csak a szimpla HDD-s konfigban árulnak"
    Ez megint csak nem világos... ha eleve benne van az SSD, akkor itt mi a kérdés? Hogy ne hagynák rajta az mSATA-csatlakozót? Eleve azon csüng az SSD. De lehet, hogy félreértetted eddig: több interface-en keresztül is csatlakoztatható az SSD, de jelen esetben magára az mSATA-csatlakozóra dugod rá a solid state drive-ot (SSD), lásd ezt: [link].

    Még egy ezzel kapcsolatban:
    egy videó egy Lenovo-s csávó előadásában az Y470/Y570-ről, érdemes lehet megkukkantani:
    Lenovo IdeaPad Y470/Y570 Laptops: Key Features

    Itt 2 perc 49 másodperc környékén beszél a RapidDrive technológiáról, amiről még itt találsz hivatalos infót bővebben: [Introducing RapidDrive technology - An interview with Idea Product Group notebook team].
    Röviden:
    "RapidDrive technology is an optional Enhanced Experience feature, available on certain IdeaPad Y460 and Y560 multimedia notebooks. It combines fast SSD storage with a standard HDD to give even faster Windows 7 boot times and better application performance."

    Tehát pont az a nagy előny, hogy egyszerre használhatsz ebben a gépben HDD-t és SSD-t is! :K

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz HUNRONIN #58 üzenetére

    Na, végre valaki, akinek személyes tapasztalata is van! :K
    Tudnál egy-két szót írni róla? Engem is érdekelne. Teljesen átköltöztetted rá a rendszert?
    A gyorsulás, ami igazából a lényeg? :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz HUNRONIN #60 üzenetére

    "...kivétel ha már meglévő hardvert cserélsz ki benne (pl a HDD helyére SSD-t teszel)"
    Miért, automatikus garivesztést jelentene elméletben a HDD-csere is?
    Egyébként ez olyan, hogy ezt nem igazán lehet megállapítani, ha úgy viszed el a szervizbe, hogy előtte visszarakod az eredeti HDD-t... Annak tartalmához viszont tudtommal semmi közük, még ha akár az azon található Windows-ból látható is, hogy már más hardverhez lett telepítve.

    Az előző kérdésem egyébként továbbra is áll... :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz HUNRONIN #62 üzenetére

    Köszi a választ! :R

    Én egyelőre maradi módon ragaszkodom a OneKey Recovery partícióhoz, még ha sokan baromságnak, fölösleges bullshitnek tartják, szerintem nagyon nem az - előre vannak telepítve a szükséges driverek, totál szűz rendszer a gépen (jó, mondjuk a Lenovo saját szaraival), anélkül, hogy pendrive-ot vagy DVD-t magamnál kéne tartanom, az miért lenne hülyeség? Nem kevés tapasztalatom van sajnos már telepítgetésekkel, így nem azért tartom jó dolognak, mert túl amatőr vagyok ahhoz, hogy manuálisan telepítgessek, de szeretem a szabadidőmet hasznos dolgokra fordítani... :)
    Tulajdonképpen ezért gondoltam arra, hogy mielőtt belevágnék az SSD beszerzésébe, utánanézek annak, hogyan lehet az OKR-partíciót áthelyezni máshova, de egyelőre erről nem találtam érdemi infót. :(
    Mindenesetre a következő beruházás valószínűleg ez lesz.

    Egy partíció-átrendezést viszont én is csináltam, mégpedig a OneKey Recovery partíció meghagyásával, mert nálam a rendszerpartíció 650 GB körül volt ELŐTTE, 29 GB körül maradt az adatoknak, eleve szar: [link], UTÁNA kicsit jobb lett a struktúra (65 GB-os a rendszerpartíció, ~620 GB körül az adatoknak): [link]. Ettől függetlenül a recovery lehetőségét nem vesztettem el. CloneZilla segítségével lemásoltam a partíciókat, majd PartedMagic-kel, azonbelül is GParteddel rendeztem át.

    "hibásan volt particionálva "gyárilag", mivel a "Partíció kezdetének eltolása" mellett szereplő érték 4096-val történő elosztásakor nem egész számot kaptam vagyis alignálást vagy magyarul fogalmazva a partíció igazítás eszközöltem."
    Ez milyen szempontból jelentett problémát nálad, hogy nem volt "jól" eltolva?

    "de a "munkavégzés" során a notin illetve a "válaszidejében" nem érzékelek különbséget, ugyan olyan gyorsnak érzem mint az asztali gépemet."
    Igazából engem az asztali kevéssé érdekelne, mivel azzal kapcsolatban nincs összehasonlítási alapom. :P Inkább az a rész lenne érdekes gondolom minden SSD-vel még nem rendelkező Y570-tulaj számára, hogy milyen a sebességkülönbség a normál vinyóhoz képest.
    Nyilván elméletben jóval gyorsabb, de érdekelne, hogy a gyakorlatban pl. ez pont általános használat során mennyire durván jön ki.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz HUNRONIN #67 üzenetére

    Jól jönne egy pár méregetés, előre is kösz!
    De egyszerű szubjektív élménybeszámoló is jöhet pár szóban/mondatban. :K
    A videót meg legegyszerűbb, ha feltöltöd mondjuk youtube-ra, és belinkeled.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz HUNRONIN #66 üzenetére

    Uhh, csak most látom a videóban, amiről írtál, első nézésre fel se tűnt... Hát ez qrva gáz... :DD
    Többieknek: 22:18-nál szedi le a hátlapot, aztán 22:54-nél azt mondja, "ide szépen be lehet rakni az SSD-t", csak kár, hogy kissé rossz helyre mutat... :W "csavarral le is lehet fogni, úgyhogy ide nagyon-nagyon patentul bemegy egy SSD", és gondolatban még be is helyezi az SSD-t rossz irányba. :D
    Itt látszik, hogyan is kéne elképzelni igazából:

    Lenovo Y570, SSD

    (forrás: ez a cikk (eredetileg cseh))

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz HUNRONIN #74 üzenetére

    "Ne kapcsoljátok ki a lapozófájlt! A notibam ugye max 8GB memó van.....ha kikapcsolod a lapozófájlt, akkor az alapvetően a RAM-ot terheli, de ahhoz 8GB "kevés"."
    Ez így nem igaz. Teljes mértékben igényfüggő, hogy "kevés"-e vagy sem. Az átlagfelhasználók nagyobb részénél bőven elég a 8 GB RAM, mert az átlagfelhasználó nem futtat hatmillió rendkívül memóriaigényes dolgot egyszerre, ami akár csak a közelébe érne a 8 GB-os küszöbnek.
    A lapozófájl meghagyását pl. a "memóriaképek" kiírásának szükségessége esetén szokták javasolni: [link], vagy abban az esetben, ha a felhasználó tényleg memóriaigényes alkalmazásokat használ - meg egy-két program - pl. Photoshop - pampog is akkor, ha nem létezik pagefile (de olyan is van, ami kikapcsolt pagefile esetén nem hajlandó elindulni, mert szarul írták meg). Az megint másik kérdés, hogy ezt akár nyugodtan figyelmen kívül is lehet hagyni kellő mennyiségű RAM esetén.
    A lag nem tudom, nálad miért jelentkezik... csodálkoznék, ha amiatt, hogy ki van kapcsolva a pagefile. Vagy ha mégis így van, akkor most erre az összefüggésre nem igazán tudnék értelmes szakmai választ találni...
    Egyébként az aktív lapozófájl-használat aktív adattárolóeszköz-használatot is jelent (HDD vagy épp SSD), ami alapvetően lassú (jóval lassabb, mint a RAM-írás/olvasás).

    Összefoglalva: legfeljebb kezdőnek lehet azt mondani, hogy nem szabad kikapcsolni a lapozófájlt, mert egy kezdő nem tudja, hova nyúljon, ha gond van. Általánosságban viszont NEM igaz az a szabály, miszerint tilos kikapcsolni a lapozófájlt.

    =========================

    (#75) sfshad :
    ".no fene az alap beállítások mellett nem érhető el a gyártó által garantált 1 000 000 óra (kb 115 év) csak 500 000 óra (57-58 év)....hiszen már annyi nincs is hátra eddigi életedből..... :Y"
    Eszerint csak 57-58 év marad? Honnan tudod, kinek mennyi van hátra eddigi életéből? És az a fórumozó, aki 120 évig fog élni? :DD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz hattrickuser #81 üzenetére

    Nem értem, miért szerepelne "lényegesen gyengébben" a laptopokban, mint az asztali gépekben... :U

    Amúgy írta a srác, hogy majd rak fel méréseket itt febr. 27-én, aztán itt, márc. 6-án, hogy majd este, ki tudja, melyik este..... ;] :DD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz hattrickuser #83 üzenetére

    Ez a két hsz. mondjuk számomra nem volt túl meggyőző, még ha igaz is, amiről beszélnek. Én is tudom mindenféle konkrétum nélkül azt mondani valamire, hogy "ez nem is olyan jó, mint a másik", csak kérdés, hogy ki fog hinni nekem. Sajnos ha kellően meggyőzően lököm a bullshitet a fórumokban, valószínűleg egyre többen fogják elhinni a nagy szavakat, amiket dobálok.

    Plusz nem értem, kellő körültekintés nélkül miért kell hülyeségeket beszélni, hadd idézzek:
    "Ráadásul kicsit macerásabb a hozzáférés is (és a garancia is kérdéses)."
    Milyen hozzáférésről beszél? A fizikai hozzáférés macerás? Mihez képest? Hogy lehetne ennél egyszerűbben hozzáférni? A garancia ugyan miért lenne már kérdéses? Pont egy optikai meghajtó fiókjának kivétele, tehát az ilyen buhera jellegű megoldásokkal lehet jól elveszíteni a garanciát, míg ezzel az mSATA-megoldással semmiféle garanciát nem veszítesz, mivel nem gányoltál el semmit a beépített hardverből (pl. nem cseréltél ki egy DVD-fiókot, ami igencsak belenyúlás a hardveres adottságokba), hanem egy teljesen szabadon lévő foglalatba tettél valamit, amire meg is van a lehetőséged. Annyira bírom, amikor valakik kellő óvatosság nélkül terjesztik a f@szságokat fórumokon meggyőző stílusban, hogy aztán más is továbbadja ezeket a baromságokat... :W Most nyilván nem rólad beszélek, hanem a két srácról, akik kellő alátámasztás nélkül beszélnek homályos zöldségeket, aztán az átlagolvasó csak annyit ért meg az egészből, hogy "az mSATA SSD-k szarok, azt' kész". Pedig nem biztos, hogy teljes mértékben igazuk van, még ha van is sebességkülönbség.
    Na de most ha már belinkelted, akkor rákérdezek, miről is beszélnek.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz pws #85 üzenetére

    Valóban így lehet, szerencsére időközben sikerült belőlük kihúzni a megfelelő indokolást is, hogy miért állítják, hogy lassabb: [link], [link].

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz szörnyeteg77 #87 üzenetére

    Őszintén szólva ebből most elég nehéz volt kihámozni a mondandót, egy kissé zavaros volt számomra a hozzászólásod.

    "a lenovo y570 sata2-es" - ennek így önmagában nem sok értelme van. Mire mondod, hogy SATA 2-es (SATA 3 Gbit/s)? Nem biztos, hogy mindenkinél ugyanaz a konfiguráció van, ahogy egyes külföldön kapható Y570-ekben pl. USB 3.0 port is van.
    Nálam egy ilyen WD Scorpio Blue vinyó van, konkrétan WD7500BPVT-24HXZT1 - ez valóban SATA 2-es.

    Attól még viszont ez nem jelenti azt, hogy nincs SATA 3-as port is!
    Intel HM65 Chipset van benne: [Intel® HM65 Express Chipset], hadd idézzek:
    "Serial ATA (SATA) 6 Gb/s and 3 Gb/s : High-speed storage interface supporting up to 6 Gb/s transfer rate for improved data access. Provides up to 6 SATA ports at 3 Gb/s with up to 2 ports supporting 6 Gb/s transfer rates.
    eSATA : SATA interface designed for use with external SATA devices. It provides a link for 3 Gb/s data speeds to eliminate bottlenecks found with current external storage solutions."

    Kép HWInfo64-ből:

    Summary-nél látható, hogy a csatlakoztatott eszközök interfésze milyen sebességet támogat (ez még NEM a port maximálisan támogatott sebességével ekvivalens!):

    HWInfo64 - Summary

    Motherboard szekció:

    HWInfo64 - Motherboard

    [PCH Features]
    ...
    SATA Ports 2 and 3: Supported
    SATA Port 1 6 Gb/s: Supported
    SATA Port 0 6 Gb/s: Supported

    Van egy olyan eszköz a Gigabyte-tól, aminek az a neve, hogy 6 Series SATA Check, ez itt található: [link].

    Ebből egy kép:

    Gigabyte 6 Series SATA Check

    Egy komment a Lenovo-fórumból:
    [link]
    "This laptop is SATA III confirmed. I just put a Vertex 3 SSD in here and im hitting the SATA III bandwidth levels"

    egy másik:
    [link]
    "For anyone who cares. I have determined the following about the SATA system in the y570. SATA ports 0 and 1 are 6gb/s (SATA3) and ports 2-5 are 3gb/s (SATA2). I do not know about the physical representation of ports 3-5, but port 0 is the mSata slot, port 1 is the HDD, and port 2 is the Optical bay."

    ========

    "és lehet kapni ilyen gyors msata ssd-ét,ami hozza ezt a sebességet. kingston msata a leglassúbb ssd. nem ezzel kell összemérni az 2,5 ssd-t!"
    Akkor mivel?
    Mutass kérlek jobb mSATA SSD-t, én örömmel nyugtáznám, hogy van olyan mSATA SSD, ami felér az átlagos, "rendes" SSD-k teljesítményével.
    Nem mondtál abszolúte semmi konkrétumot!

    Amúgy remélem olvastad az általam linkelt hozzászólásokat, és azt, amit ők linkeltek.
    Pl. ezt:
    "Every mSATA SSD we've seen (including the Nocti) only uses half of its available NAND channels, which is why we wouldn't ever substitute a drive like this for a 2.5" SSD on a desktop."
    Ennek nem tudom, mi az oka.

    "meg amúgy is kár volna az odd-t lecserélni ssd-re!"
    Ez mindenki egyéni döntése, preferenciafüggő, ha valaki egyáltalán nem használja már az ODD-t, akkor számára nyugodtan nélkülözhető ez a meghajtó, és annak a fiókja pl. kicserélhető egy ilyenre: [link], hogy bele tudja rakni a 2.5"-es SSD-t.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz szörnyeteg77 #89 üzenetére

    Na de a fentiek alapján van benne SATA 3 is.
    A Flash SSD topicban azt írják, hogy az mSATA ettől függetlenül akkor is lassabb. Mondjuk az is igaz, hogy kezd egyre kevésbé meggyőző lenni, amit ott írnak, mert pl. Bodor egyik szava üti a másikat, kezdem úgy érezni, hogy ezt ilyen "csakazértis"-alapon mondja, és ha ezt szóvá teszem, akkor meg megsértődik, mint egy óvodás. :N (Lásd a topicot.)
    Tehát érdemi, alapos indoklást még tőlük sem olvastam.
    Elmondom itt is, miért üti egyik szava a másikat: a referenciaként használt cikkjében azt írja, ne foglalkozzunk a marketingcélokból nagy dobra vert, elsődleges szempontként felhozott kisebb vagy nagyobb számokkal (amik az IOPS és egyéb értékekre vonatkoznak), pedig épp ezeket a számokat hozza fel ellenérvként az mSATA SSD-k ellen, hogy márpedig az igenis lassabb, ami megint ellentmondás...

    "ha az odd-t lecseréljük ssdre. Akkor a garancia nem veszik el? Ami benne van hdd,azt tesszük az odd helyére, a hdd helyére pedig az ssdét?"
    Nincs plombálva, matricázva, stb., tehát ha a szervizbe vitel előtt visszacsinálsz mindent pontosan ugyanúgy, ahogy előtte volt (ODD-t vissza a helyére), akkor nem vész el a garancia, mivel nyoma sincs a változtatásnak (jó esetben).

    Itt írják, hogyan tudod kiszedni az ODD-t: [Lenovo IdeaPad Y470/Y570 User Guide V1.0]
    lásd "Removing the optical drive", pdf-ben 48. o., lap alja szerint 44. o.

    ============

    (#91) szörnyeteg77 : köszi az eredményeket! Személy szerint fogalmam sincs, jó értékek-e, kérdezd meg a Flash SSD topicban, aztán írd meg, mit reagáltak. :K

    Szerk.: látom, már megkérdezted: [link].
    Fire/SOUL/CD azt írja róla, jóféle.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz szörnyeteg77 #93 üzenetére

    Elég gáz sztori volt. :D Ha a barinőd fúj rád, mert nincs ODD a gépedben, akkor ott komoly probléma van. ;] Főleg annak tekintetében, hogy viszont cserébe brutálgyors a géped (mert bekerült a HDD helyére egy SSD, és az ODD helyére ment a HDD, így a SATA-III sebességet elérheted). Ki használ manapság DVD-t mondjuk egy pendrive helyett? :P Ezenkívül lehet kapni Chaser kollégától olyan kábelt, amivel a kivett ODD használható továbbra is, tehát van úgy is élet, hogy kivetted - továbbra is használhatod.

    (#95) szörnyeteg77 :
    hát ez tök jó, csak sajnos egyetlen konkrétumot sem linkeltél, hogy melyekre gondoltál. :N

    =======

    (#97) sesshou :
    asszem ezt az alapzörejt már más is említette a másik topicban.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák