Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz azbest #86 üzenetére

    Nagyrészt egyetértek.
    Viszont mi van azzal, amikor olyan mennyiségű/minőségű reklámok vannak egy oldalon, ami már használhatatlanná teszi a böngészőt? Pl szakadozik a görgetés, összeomlik a bővítmény, vagy szélsőséges esetben a böngésző is, pl gyenge gép esetén.

    Nekem az a véleményem hogy a reklámblokkolókat pont az ilyen reklámok gerjesztették. Amikor nem csak 1-1 weboldal, hanem már szinte a komplett internet (persze netezési szokásoktól függően) használhatatlan pl a fent leírtak miatt.

    Persze ettől függetlenül, ahol nincsenek agresszív reklámok, még mindig be lehet rakni az adott oldalt a kivételek közé.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • BlackPriest

    őstag

    válasz azbest #86 üzenetére

    magad ellen beszélsz. ha az mondod, hogy ne látogassam az adott oldalt, akkor pont a reklámfelület értékét rontom, mivel egyel kevesebb látogató van. ha blokkolom a reklámokat, akkor a látogatottság megmarad, ergo el lehet adni a felületet. ha a blokkolásra válaszul valaki még többet reklámoz, az szimplán hülye és konkrétan meg is érdemli, hogy csődbe menjen az oldala.

    ok, írok az üzemeltetőnek, hogy sok/ocsmány a reklám, 99%, hogy az válaszolja: keress másik oldalt, nekem kell a pénz.

    érdekes, másik fórumot tudunk jótékonysági alapon saját zsebből reklámmentesen üzemeltetni, pedig ott is sok látogató van. akkor most én vagyok a rohadék, mert ott rossz példát mutatok és bebizonyítom, hogy lehet reklám nélkül is csinálni?

    amúgy nem vagyok gyerek, ha jól számolom 10 éve folyamatosan dolgozok, el tudom dönteni, hogy akarok e reklámot nézni, vagy sem. ha úgy döntök, hogy nem, akkor blokkolni fogom minden eszközzel akkor is, ha valaki potyázónak tart (ph-n pl engedélyezve vannak, mert tartom annyira az oldalt, hogy legyen belőle pénz nekik, de nem is 20mp-es tampon reklám van egy 10mp-es kisvideó előtt...). ha meg az oldal nem töltődik be, mert van blokkolóm, akkor ez van, majd az idő eldönti, hogy kinek van igaza.

    az már csak huszadrangú, hogy reklám miatt még életemben nem vettem semmit, szóval azon túl, hogy villog a pofámba, semmi haszna nincs számomra.

    akkor is potyázok, hogy körülvágok egy kartonlapot és azzal takarom ki a számomra felesleges részeket? idejön valaki és a kezemre csap? hagyjuk...

    Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

  • Diopapa

    addikt

    válasz azbest #86 üzenetére

    "De önös érdekemet is sérti mások gerinctelensége: mert a korrektebb látogatókkal is kitolnak a potyázók, akik csak költséget generálnak, de fennhangon hirdetik, hogy milyen menő "okos" megoldással használni egy szolgáltatást. "

    [moderálva] Tudod milyen pl az Index címoldal egy AMD Athlon LE-1600-al 1gb rammal? Tudod mennyi idő alatt fogy el a 100mb mobilnetem amikor 1mb az oldal, meg 3-4 a hozzá tartozó reklám? Te tudsz felhér alapon fekete írott szövegre fókuszálni, amikor a szemed sarkában izgő-mozgó villózó animáció van?

    [ Módosította: radi8tor ]

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

Új hozzászólás Aktív témák