Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz sb #59 üzenetére

    1 kg alu a világpiacon ~$1,2. Az egésznek a legyártásában az extrubálás a legnagyobb költség, az megint lehet vagy $1 darabra levetítve. A szép hosszú rudat feldarabolni kb kimutathatatlan költség, ahogy a négy furat is. Utóbbihoz kell egy négyorsós fúrógép a magfuratokhoz, és egy másik a menetfúráshoz. Mivel aluról van szó, egy ilyen fúró nem kell, hogy 200 W-nál erősebb legyen. Ennek megint kimutathatatlanok a költségei, 1-2 cent körül lehet. Hogy az alját miért kell felmarni ilyenre, azt nem tudom, értelme semmi (nem véletlenül nem marják kb egyetlen borda aljába sem azt a kis szigetkét). Egy sima palástmaróval kell maximum síkba marni, esetleg azzal a lendülettel átküldeni egy síkköszörűn is ha érdekli őket a felület minősége (tipikusan nem szokta, általában hullámos és érdes a felülete az Arctic alumínium aljú coolereinek). Szóval lófing.

    Ennél sokal precízebben (mikronos pontossággal, szigorúan betűrt geomatriával) megmunkált edzett acél alkatrészeket gyártanak le 70-80 HUF költséggel, kb 50x ennyi energiát felhasználva (és ebbe a hőkezelést még bele sem számoltam), jóval több gépen. Egy ilyen cooler esetén igazából csak egy geometriának kellene minden esetben pontosnak lennie, ez pedig a talp. Ennek is két paraméternek kellene megfelelnie: érdesség és síklapúság. Szóval az a két paraméter, amire a legtöbb cég egyáltalán nem ad. Mert ugye ezeknek a kialakítása és ellenőrzése önmagában annyiba kerülhetne, mint az egész gyártás összes többi folyamata együttvéve. Ehelyett kapjuk a sok esetben barázdákkal vagy akár árkokkal díszített taplú coolereket. Jobb esetben lenikkelezik, mert akkor legalább csillog, és jó lesz a felületi érdessége. Maximum homorú vagy domború, de odase neki.

    Ha magamnak építem át, akkor nem számolok órabért, mert kb önmegvalósítás, hobbi. Bontót sokat nem kell látogatni, mert kb mindegyikben hegyekbe állnak a s478 coolerek, illetve a korábbi AMD K8 stock coolerek. Utóbbiak még kicsit nagyobbak is alapterületre. (59x76 s478 esetén és 68x78 K8 esetén, közelítő értékekkel)

Új hozzászólás Aktív témák