Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Infomaker #50 üzenetére

    Nyilván nyáron nem a lakásban. Télen viszont igen, de akkor a szellőztetés is aktívabb, jóval huzamosabb idejű. Már amikor lehet huzatot csinálni -> csak szeles időben. Hetente általában 1 napon mosunk. És akkor bizony - télen - érezni is hogy durvább a levegő páratartalma.

    Ettől függetlenül a mosástól számított 6. napon is ugyanolyan durva párásodás jött elő, mint amúgy. Nyilván beleszámít, de szerintem nem az a fő forrás.

    Tapasztalataim és a mérések alapján minél kisebb a külső hőmérséklet annál nagyobb bent a páralecsapódás. Viszont ha nem vagyunk otthon, akkor nincs / vagy csak jelentéktelen mennyiségű / párásodás.
    Egy-egy ilyen nap úgy van, hogy általában hazaérünk mondjuk du 5-kor. Pára nuku. Este 8-kor már durván párásak az ablakok, majd késő estére a fal is és elkezd szépen csordogálni....

    Néztem axiális ventilátorokat is. Mivel csak az adatokra tudok támaszkodni, amiket a típushoz írnak így részben az alapján döntöttem. Hang / teljesítmény arányban a közelébe se voltak az NF F12-nek.

    @Csabroncka:

    Csak az előzőeket tudom írni neked is. :) Sok 4-5 évnyi tapasztalat alapján a mosás is hozzájárul abban a két napban, amíg ki nem száradnak a ruhák. De a többi napon is ablakról csorgós a pára... Persze mosás napjaiban még annál is durvább...

    @SzaboZE:

    Több gond is volt a gyári szellőztetővel. Mivel én csak a feltüntetett adatokra tudok támaszkodni, ezért nem igazán volt más választásom. Nemcsak hogy sokkal sokkal drágább volt a gyári szellőztető venti, hanem még a hatásfoka is kisebb volt.
    Ráadásul 230V-os közel 30W teljesítményű (ha jól emlékszem) volt.
    Mivel a Noctua F12 egy PC-s ventilátor, így 5W-nál nemigazán lehet nagyobb a fogyasztása, mivel a PC-s kivezetése az alaplapon ennyit tud neki leadni. És igen a gyári szellőztető ventilátorokkal ellentétben a Noctua-ról lehetett találni PC-s méréseket. Bár a légszállítást ott se nagyon mérik, mert ugye PC-nél a hőmérséklet csökkentés a lényeg, de a hangot igen. És az bizony nagyjából megegyezett az adatlapjával.
    A szóban forgó gyári ventiről viszont semmilyen tesztet nem találtam a neten, főleg nem műszeres mérési eredményekkel ellátottat, de igazából semmilyent se.

    A függöny nem ront a hatásfokán, mert igazából "vákuumot" (vagy negatív nyomást?Hogy nevezik ezt) hoz létre és a levegőt onnan szívja ki, ahonnan jön. A hatás gyakorlatilag azonnali. Bekapcsolom a ventit és mire odaérek az ablakba épített szellőzőhöz már érezni is hogy jön be a kinti levegő. Ha lekapcsolom akkor meg nem.

    És igen, a tesztrendszer is függönnyel együtt lett mérve a Midea páratartalom mérőjével. 45-55% között ingadozott reggelre a benti páratartalom.

    @csongi:

    De, drága volt. Kicsit meg is lepődtem. Viszont maximum légszállításuk 70m3/ó ha jól emlékszem az adatlapjára. Persze ez 40Pa nyomás mellett. Amit elvileg az adatok alapján a venti is tud.
    A nappali egyébként pont 70m3-es a konyhával egybenyitva ugye. Plusz ehhez jön egy kisszoba meg az előszoba.

    Igen, üreges műanyag, amint írtam és a fotókon is látszik, kapott XPS szigetelést az a rész, általam. : )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák