Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz ddekany #88 üzenetére

    Gépet ugye három módon lehet szerezni:
    - építed magad
    - sarki bótban építik neked
    - megveszed az egybemárkásat

    Már a sarki bótban is lehet, hogy jobb cuccot raknak össze, mégiscsak több gép megfordult a kezük alatt, mint mondjuk nekem. Azt kizártnak tartom, hogy az alkatrészek összeválogatása terén különbség lenne, amit te meg tudnál venni, azt a sarki bót is. Az összeszerelésért elkért összeg meg nem túl magas, engem ezen a szinten már nem érdekel, hogy kis pénzt még rátesz, mert ennyiért cpu-t cserél, ha lesarkazta, neki marad a polcán a hűtő, ha mégse fér bele a házba, stb. stb.

    Az egybemárkásról meg annyit, hogy én tavaly márciusban cseréltem a desktop gépemet, és ugyanezt a lóerőt hp-ből vagy ibm-ből hasonló árszinten kaptam volna meg. Nem érzem, hogy olyan nagyon sokat spóroltam a hp-hez képest. És ez a gép nem is lett olyan minőségű, pedig olyan darabokból van összerakva, ami a szállító szerint jó.

    Szóval én továbbra is tartom, nekem nem éri meg legózni. Nem fizeti ki senki. Mászkálni a városban alkatrészek után? Ifjonti hévvel lehet, hogy megtettem, de ma már nem. Egyrészt melyik városban? Mert itt vidéken hiába mászkálnék, csak árlistákat nézegethetnék, azt meg minek. És akkor még nem beszéltünk olyanról, hogy egy hétköznapi procira is ráraknak itt vidéken akkora árrést, amiből futná egy Pest retúr kocsival. Broáf. Másrészt meg vagy eltalálom az alkatrészt vagy nem. Harmadrészt benzin, parkolás, idő. Leadom a megrendelést, elmegyek a dolgomra, egyszer szólnak, hogy mehetek a gépért, elhozom, fél óra alatt felugrik a debian, attól kezdve a gép termel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák