Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz dabadab #36 üzenetére

    Engem is meglepett, mikor ennek az ellenkezőjét is megtapasztaltam egyeseknél. Talán vér, genetika, talán nevelés, de sokan nem tudnának magukkal mit kezdeni, ha több idejük lenne! "Mit is csinálnék otthon, inkább bejövök túlórázni!" -vannak ilyen emberek, nem is kevesen! Dolgoznak, esznek, alszanak, gyereket nevelnek, és egyáltalán nem tudnának mit kezdeni sokkal több magukra fordítható idővel; szerintem ez baromira szomorú. Ha valamikor lehetőség lesz az emberek munka alóli nagymértékű felszabadítására, sokakat meg kell majd tanítani arra is, hogy ne biorobotként, illetve érző eszközként tekintsenek magukra! Mondjuk szerintem ez a "veszély" nem túl fenyegető, ráadásul a profitot mindig kevesek teszik zsebre -ha lesz közel teljes robotizálás itt vagy ott, valóban oda kéne figyelni az állami újraelosztásra, másként talán jönni fog egy Deus Ex-szerű világ milliók / milliárdok nyomorával.

    Szerintem vagy valami szuperül kitalált segélyezési rendszer, vagy alapjövedelem fog kelleni valamikor a jövőben minden fejlett országban. Illetve ha nem, akkor működhet egy diktatúra is. :D

  • DithenS

    senior tag

    válasz dabadab #38 üzenetére

    Számtalan program van.De ne feledd hogy mire ez megvalósul addigra minden ember ismeri majd a számítógépeket.Azzal el lehet lenni.De amúgy tényleg mindent automatizálni lehetne.Tegnap végeztem a progival ami előre megjósolja a devizapárok mozgását egy adott időnél.Amerikában meg ugye a pénzintézményeknél dolgoznak a legtöbben.Brokerek stb...Lassan ők is kiválthatóak lesznek.Tehát mindent lehet robotizállni...De munkahely lesz még mert ezeket a robotokat össze is kell szerelni.Meg is kell tervezni...Illetve európában a szállítás nem igen automatizállható.A kamionosoknak sokszor csak pár centis helyük van beállni valahova.A cégkeresés se olyan könnyű mert a GPS koordináták sokszor nem is ott vannak ahol a cég van.Szóval nálunk kamionosok tuti lesznek egy ideig.De Amerikában félni nem árt már.

Új hozzászólás Aktív témák