Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz dabadab #36 üzenetére

    Engem is meglepett, mikor ennek az ellenkezőjét is megtapasztaltam egyeseknél. Talán vér, genetika, talán nevelés, de sokan nem tudnának magukkal mit kezdeni, ha több idejük lenne! "Mit is csinálnék otthon, inkább bejövök túlórázni!" -vannak ilyen emberek, nem is kevesen! Dolgoznak, esznek, alszanak, gyereket nevelnek, és egyáltalán nem tudnának mit kezdeni sokkal több magukra fordítható idővel; szerintem ez baromira szomorú. Ha valamikor lehetőség lesz az emberek munka alóli nagymértékű felszabadítására, sokakat meg kell majd tanítani arra is, hogy ne biorobotként, illetve érző eszközként tekintsenek magukra! Mondjuk szerintem ez a "veszély" nem túl fenyegető, ráadásul a profitot mindig kevesek teszik zsebre -ha lesz közel teljes robotizálás itt vagy ott, valóban oda kéne figyelni az állami újraelosztásra, másként talán jönni fog egy Deus Ex-szerű világ milliók / milliárdok nyomorával.

    Szerintem vagy valami szuperül kitalált segélyezési rendszer, vagy alapjövedelem fog kelleni valamikor a jövőben minden fejlett országban. Illetve ha nem, akkor működhet egy diktatúra is. :D

Új hozzászólás Aktív témák