Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz Fiery #4 üzenetére

    Gondolom a fogyasztást és (lap)tervezés bonyolultságát is megdobná egy két csatornás vezérlő.
    Szerintem ennél a platformnál egyik sem elhanyagolható tényező.

    Üdv, pengwin

  • .mf

    veterán

    válasz Fiery #4 üzenetére

    "Arra a lehetosegre nem gondoltal, hogy egy 2 csatornas memoria vezerlo nem hozna a gyenge magok miatt akkora elorelepest, hogy erdemes legyen foglalkozni vele?"

    De itt nem csak CPU magok vannak, hanem IGP EU-k is, amik eléggé ki vannak éhezve sávszélre. Most bezzeg nem találom azt a cikket, ahol egy korábbi generációs, kétcsatornás működést is támogató Atom esetén nézték meg a teljesítmény változását 2x2 vs 1x4 GB kiépítéssel, és a második csatorna kiesése eléggé drasztikusan visszavetette a játékokban mért teljesítményt.
    Értem én, hogy Atomnál a játékot felhozni, mint sajtreszelővel recskázni. De ott van egy nagy űr, piaci rés a Windowsos 2in1 és tabletekre, amiknek alsó- és középkategóriájába a Core m túl drága, túl magas TDP-jű és túl rövid akkuidős; a jelenlegi Atomok pedig elég gyengék; oda egy továbbfejlesztett, felcombosított Atom jobban passzolna -- de láthatóan inkább csak herélik és a rókabőröket húzogatják, mint komolyan fejlesztenék. Az Android uralja a tablet-piacot is, néhány felső-kategóriás gépen kívül Windows alig van, és ahogy nő a tabletek aránya a desktopokkal és laptokokkal szemben, ezzel a MS részesedése is csökken. Már a MS is megelégelte az Intel téblábolását és elindult az x86-emuláció felé. Márpedig a Windows az x86 fő területe. Ezzel az Intel csak maga alatt vágja a fát.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák