Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rodrigez

    senior tag

    válasz Z_A_P #173 üzenetére

    Ha csak a 8 magos processzorokat hasonlítjuk össze, akkor igazából én nem látom mi a hihetetlen ebben.

    R7 2700X 3.7Ghz base 4.3Ghz boost 105w
    R7 3600X 4.0Ghz base 4.8Ghz boost 95w

    600/500Mhz emelkedés az alap és a turbó órajelben nem akkora világszám, tekintve, hogy 14nm-ről 7-re váltottak, megváltozott a dizájn is, mert kikerült az IO chip és köré épülnek a chipletek. Ez simán hozhat ekkora növekedést. Intel 14nm-en elérte az 5.1Ghz-es boost órajelet, akkor itt is simán mehet ekkora áttervezés után. Én inkább a 229$-os árat tartom csodának. Ha az igaz lesz, akkor a 2019-es az AMD éve lesz úgy, hogy azt még ők sem tudják elbaszni. Pedig sokszor sikerült nekik, nyerő pozícióból is. :D

    [ Szerkesztve ]

  • rodrigez

    senior tag

    válasz Z_A_P #191 üzenetére

    Azt megadom, hogy nagy hype után lehet nagyot esni pofára. Még ha a hype-ot nem is az AMD követte el. :) Bár tuti nagy bukás nem lehet. Zen+-nál gyorsabb lesz, hivatalosan is 10-15+ %, ami már önmagában, az alkalmazások legtöbbjében az Intel megoldásai elé helyezi sebességben. Illetve a fontos pontokon is sokat reszeltek, mint a CCX-ek közötti interconnect. Vagyis az orosz leak nem túlozhat annyira. Összegben me szerintem simán hozzák azt a szintet amit a Zen és a Zen+ hozott. Sőt Zen+ még alá is ment. Ott is elkérhettek volna jóval többet, úgy, hogy még bőven ár/értékben az Intel fölött lettek volna. Ha csak a Zen+ árképzését tartják meg, már azzal is baromi jól járunk szerintem. :)

Új hozzászólás Aktív témák