Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #198 üzenetére

    Feltehetően a Threadripper 3. Generációját is bejelentik a CES-en.
    És igen, ez feltehetően alávág a TR első két generációjának, masszív árcsökkenést hozva.

    Szvsz értelmetlen lenne ezt ebben a formában meglépni.

    Szerintem a logikus az lenne, ha a TR3 és Epyc2 közül masszívan az Epyc2-t priorizálnák és a TR2-nek nem állítanának konkurenciát addig amíg minden chipletet el lehet adni Epyc 2 -ként. A TR2 jelenleg masszívan versenyképes mind teljesítményben, mind árban, tehát a TR2 derékhadat értelmetlen lenne egy ZEN2 alapú TR3-mal kannibalizálni addig amíg nincsen szinte minden TR2 raktárkészlet normál-áron eladna.

    Addig is amíg van raktáron TR2 (különösen 2950 amiből nyilván sokat gyártottak és van rá kereslet) a TR portfóliót szerintem csak fölfele van értelme bővíteni ZEN2 alapú modellekkel esetleg a 24-32 magosokat (amelyekből nyilván sokkal kevesebb van, ezért az akciózásuk sem fáj az AMD-nek annyira) szépen lecserélni ZEN2 alapúra. A 2920-2950 helyére behozni valami ZEN2-es terméket szerintem butaság lenne. Ugyanígy butaságnak tartom deszktopon kiadni 16 magos modelleket, amíg a TR2-t nem söpörték ki

Új hozzászólás Aktív témák